Anycubic i 3 Mega - montaż lasera

Awatar użytkownika
trike3
Postów w temacie: 2
Posty: 475
Rejestracja: 14 wrz 2017, 14:01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Drukarka: Anycubic I3 Mega
x 6

Anycubic i 3 Mega - montaż lasera

Post autor: trike3 »

Witajcie

Mam do Was takie małe pytanko.

Widziałem na youtube jak gość podpiął do w/w drukarki laser i wypalał nim w kartonie.

Laser z Aliexpress, taki 5000 mwatt, nawet znalazłem w modach do w/w drukarki uchwyt pod w/w laser.

Wiecie może jak takie coś podpiąć do drukarki ?? jak to uruchomić, jak programować??

Drugie pytanie mam. Jakie ulepszenia polecacie do Anycubica, co warto zmienić aby poprawić jej precyzję??

Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anycubic i 3 Mega - montaż lasera

Post autor: dragonn »

Mam laser 2.5W. Na forum jest dość długi temat o laserach, wyszukaj sobie "CNC laser" w wyszukiwarce.
Mam nadzieję że to wiesz ale na wszelki wypadek napiszę - taki laser to bardzo niebezpieczna zabawka, bardzo. A chińskie okulary laserowe, nie ufam im w 100%.
Dlatego też kiedy włączam laser na pełną moc (ma przełącznik miedzy pełna moc a mała moc która służy do ustawania fokusa) drukarkę uruchamiam zdalnie i obsługuję już przez kamerkę.

Co do samego montażu - zazwyczaj podłącza się go zamiast wentylatora wydruku. Programy to niestety tutaj jest trochę bieda, nie ma nic tak dopracowanego jak nasz slicery. Polecam zobaczyć kanał na youtube Tech2C który ma dużo turtiali dotyczących używania lasera.

Co do ulepszeń, jeśli ktoś nie ma i3 Mega to ciężko coś polecić bez jakiś zdjęć jakie problemy w wydrukach masz.
Awatar użytkownika
trike3
Postów w temacie: 2
Posty: 475
Rejestracja: 14 wrz 2017, 14:01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Drukarka: Anycubic I3 Mega
x 6

Re: Anycubic i 3 Mega - montaż lasera

Post autor: trike3 »

Moje problemy w wydrukach są znane no wiele razy o tym pisałem i nasze wspólne próby poprawienia efektu nic nie dały.
Ryzyko dla oczu znam, mam w garażu laser CNC CO2 80Watt, tam jest jest jeszcze gorzej.
Co do poprawy drukarki, myślę o zmianach w łożyskowaniu i sprzęgłach, ale to pytanie kierowałem do użytkowników tej drukarki oczywiście.

Może ktoś coś już zrobił i może polecić :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”