Ender3 krzywa oś z

ndn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 109
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:12
x 4

Ender3 krzywa oś z

Post autor: ndn »

Witam,

mam taki problem jak na zdjęciu.
ender.jpg
Całość wydawała się prosta do momentu włożenia śruby która była pod takim kątem jak czerwona linia na zdjęciu. Pokręciłem śrubami mocującymi nakrętkę i się trochę wyprostowało. Z tego co widzę to chyba ten metal jest krzywy. Myślicie że ma to duże przełożenie na jakość druku? Z tego co widzę to jeździ dość swobodnie. Jedyne rozwiązanie to chyba giąć ten metal.
Aditu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 20 wrz 2018, 00:42
x 7

Re: Ender3 krzywa oś z

Post autor: Aditu »

Też miałem krzywą oś tylko w CR10S. Wydrukowałem mocowanie silnika z regulacją pozycji na boki i mam prosto:
https://www.thingiverse.com/thing:2684832
Powinno pasować też do Ender3
ndn
Awatar użytkownika
nevix
Postów w temacie: 1
Posty: 65
Rejestracja: 09 wrz 2018, 00:46
Drukarka: Ender 3
x 40

Re: Ender3 krzywa oś z

Post autor: nevix »

Nie powinno to mieć większego wpływu na wydruki.U mnie ta oś wygląda podobnie z tym że ja mam wymienione sprzęgło na nieco inne bardziej swobodne. Najlepiej by śruba był luźna do góry, wówczas bicie osiowe i przekrzywienie nie są przenoszone na wydruk a cała prowadnica przesuwać będzie się swobodnie. Natomiast wadą tego typu mocowania jak w enderze jest opadanie osi X, musisz dobrze wyregulować kąt pomiędzy osią X i Z, a do tego bardzo ważne jest uzyskanie równych odległości pomiędzy pionowymi słupkami. Mnie udało się to ustawić w 0,2 mm.
ndn
ndn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 109
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:12
x 4

Re: Ender3 krzywa oś z

Post autor: ndn »

Dzięki za porady. Jak na razie dodrukowałem mocowanie silnika Z oraz w miarę luźno nakrętkę śruby i jest w miarę prosto.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 1
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Ender3 krzywa oś z

Post autor: marek91 »

Śruba wygląda na prostą, masz coś źle poskładane przy osi X, a dokładniej przy X-end.

Też warto zadać pytanie czy jeśli "zjedziesz" na sam dół to śruba przechyli się jeszcze mocniej do wewnątrz drukarki?
ndn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 109
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:12
x 4

Re: Ender3 krzywa oś z

Post autor: ndn »

Sama śruba jest prosta tylko ten metal który trzyma nakrętkę jest przekrzywiony chyba przez co śruba idzie pod kątem.
Myślałem żeby odciąć z tego metalu ten kawałek na którym jest extruder dać go na górę, a nakrętkę osi dać na jakimś elemencie drukowanym przymocowanym bezpośrednio do tego metalu.
ndn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 109
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:12
x 4

Re: Ender3 krzywa oś z

Post autor: ndn »

Znalazłem coś takiego https://www.thingiverse.com/thing:3026094 zobaczę czy pomoże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”