Dual Z + BL touch

Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 10
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Dual Z + BL touch

Post autor: panWiadr0 »

Artu pisze:A może dwie krańcówki prawa/lewa robią ten "bałagan" :roll:
Nie ma dwóch krańcówek, krańcówką Z MIN jest w tej chwili BL Touch.

Zawiesilem na prawym wózku 260g czyli tyle ile waży motor z lewej. Nic to nie dało :thumbdown:

EDIT
Właśnie sobie uświadomiłem że to LEWA jest niżej niż prawa :DD Czyli to nie jest kwestia rozkładu mas.
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 10
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Dual Z + BL touch

Post autor: panWiadr0 »

... ech miało być wyżej (nie mogę już edytować).
markus0321
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 23
Rejestracja: 02 wrz 2019, 09:29
Lokalizacja: Zielona Góra
Drukarka: Anycubic i3 Prusa
x 2

Re: Dual Z + BL touch

Post autor: markus0321 »

panWiadr0 pisze:Czy ktoś z szanownego grona ma ogarniętą konfigurację Marlina dla następującego scenariusza?

- oś Z na dwóch niezależnych driverach/silnikach/endsopach
- działające autopoziomowanie na BL Touch

Mam problem z BL Touch. Co bym nie robił prawa strona stołu jest zawsze niżej niż lewa.
Podejrzewam rozsynchronizowanie obu osi Z. Chciałbym dać dwa niezależne endsopy i robić home (G28) w odwrotnym kierunku (w górę, aż do krańcówek) ale jednocześnie chce aby działało autopoziomowanie z czujnika (G29).
Witam.
Być może temat już nieaktualny ale miałem podobne problemy z dual endstop w osiach Z i BLTouch, pomogło dopiero jak nie łączyłem bltouch z endstopem na jednym wejściu (Z-) tylko użyłem do bltouch innego wejścia na RAMPS wtedy ten problem zniknął i działało już idealnie bez "rozjeżdżania". Tak to wyglądało jak by podczas poziomowania za pomocą sondy załączał się też endstop sprzężony z wyjściem tej żę sondy no i wtedy to już wiadomo że pomiary będą bez sensu. Rozłączyłem sondę i podłączyłem inaczej niż standardowo czyli wejście na inny pin. To wymaga też skompilowania MArlina tak by BLTouch był "czytany" z innego wejścia (PIN).
A Tobie udało się rozwiązać ten problem jakoś inaczej?
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 10
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Dual Z + BL touch

Post autor: panWiadr0 »

markus0321 pisze:
panWiadr0 pisze:Czy ktoś z szanownego grona ma ogarniętą konfigurację Marlina dla następującego scenariusza?

- oś Z na dwóch niezależnych driverach/silnikach/endsopach
- działające autopoziomowanie na BL Touch

Mam problem z BL Touch. Co bym nie robił prawa strona stołu jest zawsze niżej niż lewa.
Podejrzewam rozsynchronizowanie obu osi Z. Chciałbym dać dwa niezależne endsopy i robić home (G28) w odwrotnym kierunku (w górę, aż do krańcówek) ale jednocześnie chce aby działało autopoziomowanie z czujnika (G29).
Witam.
Być może temat już nieaktualny ale miałem podobne problemy z dual endstop w osiach Z i BLTouch, pomogło dopiero jak nie łączyłem bltouch z endstopem na jednym wejściu (Z-) tylko użyłem do bltouch innego wejścia na RAMPS wtedy ten problem zniknął i działało już idealnie bez "rozjeżdżania". Tak to wyglądało jak by podczas poziomowania za pomocą sondy załączał się też endstop sprzężony z wyjściem tej żę sondy no i wtedy to już wiadomo że pomiary będą bez sensu. Rozłączyłem sondę i podłączyłem inaczej niż standardowo czyli wejście na inny pin. To wymaga też skompilowania MArlina tak by BLTouch był "czytany" z innego wejścia (PIN).
A Tobie udało się rozwiązać ten problem jakoś inaczej?

Nie rozwiązałem tego problemu. Cała energia poszła w budowę nowej drukarki. Jakie miałeś endstopy? Mechaniczne czy opto?
markus0321
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 23
Rejestracja: 02 wrz 2019, 09:29
Lokalizacja: Zielona Góra
Drukarka: Anycubic i3 Prusa
x 2

Re: Dual Z + BL touch

Post autor: markus0321 »

panWiadr0 pisze:
markus0321 pisze:
Witam.
Być może temat już nieaktualny ale miałem podobne problemy z dual endstop w osiach Z i BLTouch, pomogło dopiero jak nie łączyłem bltouch z endstopem na jednym wejściu (Z-) tylko użyłem do bltouch innego wejścia na RAMPS wtedy ten problem zniknął i działało już idealnie bez "rozjeżdżania". Tak to wyglądało jak by podczas poziomowania za pomocą sondy załączał się też endstop sprzężony z wyjściem tej żę sondy no i wtedy to już wiadomo że pomiary będą bez sensu. Rozłączyłem sondę i podłączyłem inaczej niż standardowo czyli wejście na inny pin. To wymaga też skompilowania MArlina tak by BLTouch był "czytany" z innego wejścia (PIN).
A Tobie udało się rozwiązać ten problem jakoś inaczej?

Nie rozwiązałem tego problemu. Cała energia poszła w budowę nowej drukarki. Jakie miałeś endstopy? Mechaniczne czy opto?
Mam mechaniczne takie na płytce drukowanej z diodami led.
Może warto by było spróbować teak jak mi się udało działało ok tylko teraz mam nową płytkę SKR1.3 a wtedy miałem RAMPS1.6
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 2
Posty: 1545
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Dual Z + BL touch

Post autor: TDI-CAD »

Ja robiłem wg tego poradnika:
https://www.thingiverse.com/groups/anyc ... opic:29250
I działają 2 krańcówki przy g28 i bltouch brzy g29
markus0321
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 23
Rejestracja: 02 wrz 2019, 09:29
Lokalizacja: Zielona Góra
Drukarka: Anycubic i3 Prusa
x 2

Re: Dual Z + BL touch

Post autor: markus0321 »

TDI-CAD pisze:Ja robiłem wg tego poradnika:
https://www.thingiverse.com/groups/anyc ... opic:29250
I działają 2 krańcówki przy g28 i bltouch brzy g29
A jakiego rodzaju krańcówki masz zamontowane? Takie z diodami LED na płytce czy gole podłączane bezpośrednio? Ja miałem te z LED i nie działała wtedy sonda wcale, dla tego podłączyłem ją pod inne wejście na płytce.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 2
Posty: 1545
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Dual Z + BL touch

Post autor: TDI-CAD »

Takie na płytce z rezystorem ale nie wiem czy tam jest dioda. To typowe endstopy z anycubic I3mega.
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 10
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Dual Z + BL touch

Post autor: panWiadr0 »

Ja mam zwykłe przełączniki bez PCB i bardzo wątpie że one mogą mieć jakikolwiek wpływ na zachowanie sondy.
markus0321
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 23
Rejestracja: 02 wrz 2019, 09:29
Lokalizacja: Zielona Góra
Drukarka: Anycubic i3 Prusa
x 2

Re: Dual Z + BL touch

Post autor: markus0321 »

U mnie miały te moje bo jak sonda byla podłączona razem z lewym Z_Stpem to głowica ryła w łóżko a jak na osobnym wejściu to w ogóle wszystko było ok. Pamiętam że do tych enstopów w Karlinie musiałem mieć odwrócony w sygnał w konfiguracji. Teraz tego nie sprawdzę bo na Święta nie jestem u siebie ale na pewno działały u mnie odwrotnie w stosunku do tych w osiach X i Y gdzie miałem gole switche podłączone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”