FYSETC BMG Dual Drive Extruder (klon Bondtech)

Awatar użytkownika
kamilxxg
Postów w temacie: 2
Posty: 257
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:18
Drukarka: Ender-3 Bear Upgrade
x 71

FYSETC BMG Dual Drive Extruder (klon Bondtech)

Post autor: kamilxxg »

Po przeczytaniu recenzji klona BMG od Trianglelabs viewtopic.php?f=50&t=3602 jako, że szukałem akurat BMG to postanowiłem, że nie będę przepłacał i zakupię klona ekstrudera Bondtech od tańszego chińczyka FYSETC, który był dla mnie prawie 3x tańszy.

Cena w chwili pisania wynosi $15.55 ja kupowałem za $12.40 razem z wysyłką metodą AliExpress Standard Shipping co warto zaznaczyć rzeczywiście wysłane było w ten sposób gdyż zdarzało mi się, że mimo wybrania tej opcji przesyłka szła inną drogą co za tym idzie znacznie dłużej. Od momentu wysłania droga paczki z Chin zajęła 13 dni i dostarczył ją kurier Poczty Polskiej. Kilka zdjęć tego co przyleciało z Chin:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
Krótko mówiąc jakość na poziomie procesu wytwarzania "strzelał z tego nikt nie będzie" oraz "nikt tym latać nie będzie" :D bo np przy poruszaniu ręką białą zębatką za każdym razem w tym samym miejscu czuć większy opór, radełko na ruchomym ramieniu ma także (jak u @GUTKA@) dość duży luz w pionie. Wyposażenie biedniejsze od tego, które można dostać kupując od Trianglelabs a od czasu recenzji, którą napisał @GUTEK@ trójkąty wyposażają swojego klona w lepsze śrubki (na aukcji dają znać, że stare można wyrzucić do śmieci) ale też i cena wzrosła o ok $3. Od FYSETC dostajemy tylko to co konieczne ale za to do śrubek nie mam zastrzerzeń.

Mimo, że na aukcji majfriend zapewniał, że się zmieści w Ender-3 ekstruder się nie zmieścił. Zaznaczona czerwoną kropką śrubka była we właściwym miejscu jednak obudowa uniemożliwiała montaż. Chociaż z drugiej strony napisali, że ekstruder będzie "work perfer" wiec nie wiadomo czy miało być perfect czy pervert :D
will_fit.jpg
6.jpg
Nie chciało mi się kombinować z montażem tego w uchwycie tuż przy śrubie trapezowej więc przeniosłem ekstruder na górny profil, bo chciałem też zobaczyć czy odciążenie osi Z da jakiś pozytywny skutek a poza tym mimo prostowania ten uchwyt nie jest idealnie pod kątem 90 stopni (co prawda minimalnie) po tej stronie gdzie filament wychodzi z ekstrudera więc najchętniej bym tą płytkę zastąpił czymś innym. Podczas montażu zdjąłem szybę co dwukrotnie uchroniło mnie przed postem w wątku A Ty co dziś zepsułeś? :)
7.jpg
Po zainstalowaniu skalibrowałem Chińskiego klona dla 100mm zaczynając od 415 a kończąc na 436 krokach na mm. Jako, że czas na zabawy mi się skończył to wydrukowałem na razie jedynie test retrakcji. Ciąłem w Cura 3.6 z domyślnymi ustawieniami dla Ender-3 i warstwy 0.2mm, zmieniona została jedynie retrakcja z 4 do 2mm dla hotendu E3D v6 od Trianglelabs. Wynik prosto po zdjęciu z szyby.
8.jpg
Drukowałem bez Linear Advance i BMG jest głośniejszy niż fabryczny z włączonym Linear Advance. Na ekstruderze mam stepstick LV8729 więc podejrzewam, że i tak będzie ciszej niż fabrycznie. Poniżej wrzucam krótkie nagranie z powyższego wydruku.
BMG podczas retrakcji
Abys
Ender-3 "Bear Upgrade" SKR V1.4, TMC2209, Dragon, BMG | Wyeliminowałem szparkę zanim to było modne!
Mingda MD-16 Fabryczna wersja... na razie
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1176
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 780
Kontakt:

Re: FYSETC BMG Dual Drive Extruder (klon Bondtech)

Post autor: @GUTEK@ »

Jak kupowałem to tylko trójkątni mieli tego klona. Teraz się ich natworzyło na Ali w cenach nawet od 10$ w promocjach.
A jak trzyma Ci ta złączka do rurki? Bo ja tą od trójkątnych wywaliłem i mam obecnie drukowaną.
Co do głośności, to ja mam na ekstruder też zamontowany TMC2208, jest spora różnica.
Awatar użytkownika
Jackoboo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 103
Rejestracja: 12 kwie 2018, 09:31
Lokalizacja: Rzeszów
Drukarka: Anet A8 AM8
x 22

Re: FYSETC BMG Dual Drive Extruder (klon Bondtech)

Post autor: Jackoboo »

Na bowden lepszy będzie klasyczny titan czy bmg?
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2019, 12:11 przez Jackoboo, łącznie zmieniany 1 raz.
Dlaczego wczoraj to działało a dzisiaj nie :unknown:
Awatar użytkownika
kamilxxg
Postów w temacie: 2
Posty: 257
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:18
Drukarka: Ender-3 Bear Upgrade
x 71

Re: FYSETC BMG Dual Drive Extruder (klon Bondtech)

Post autor: kamilxxg »

@GUTEK@ pisze:A jak trzyma Ci ta złączka do rurki?
Złączka trzyma na razie dobrze chociaż od wczoraj drukowałem łączenie z 2 godziny (ale za to z częstą retrakcją) więc jeszcze musi przejść próbę czasu. Na pewno w pogotowiu będę miał te z Twojego wątku bo te złączki często zawodzą. Faktycznie na TMC2208 może być trochę ciszej niż na LV8729 ale jak mi przyjdzie SKR 1.1.3 to uruchomię go na 1/128 bo teraz mam mniej to będzie trochę ciszej.
Ender-3 "Bear Upgrade" SKR V1.4, TMC2209, Dragon, BMG | Wyeliminowałem szparkę zanim to było modne!
Mingda MD-16 Fabryczna wersja... na razie
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: FYSETC BMG Dual Drive Extruder (klon Bondtech)

Post autor: dragonn »

Moim zdaniem najbardziej istotna kwestia to twardość radełek.
Najlepiej spróbować zeszlifować pilnikiem, od razu widać że są hartowane.
Miałem dosłownie jedne z pierwszych chińskich podróbek samych radełek i padły one po jakimś roku (a nie drukuje co dzień), po prostu zęby straciły kształt i zębatki zaczęły przeskakiwać względem siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”