Heatbed MK2B - przeróbka na magnetyczny

Holgin
Postów w temacie: 3
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Heatbed MK2B - przeróbka na magnetyczny

Post autor: Holgin »

rafaljot pisze:przecież jest też wersja 220x220. Wkleiłem linka wyżej.
Ja mam wersję na 9 śrub, możliwe, że przez to mój nie wygina się. Grzeje równo i szybko (zaleta braku aluminium, mniejsza pojemność cieplna) Za to blacha na wierzchu ma dobre przewodnictwo i rozgrzewa się równo.

Możliwe, że faktycznie brak śruby na środku jest problemem. Jakkolwiek można by podkleić jakiś profil wzmacniający.
@holgin, paski to wychodzą jak pracuje a pracuje jak jest źle pid. Nawet jakby się wygiął to pasków nie powinno być.
PID nie bierze pod uwagę rozszerzalności cieplnej laminatu i transportu ciepła na dół. Nie bez powodu w Prusie grzanie jest z obu stron - dla zabawy tego nie zrobili.

Z własnych doświadczeń powiem, że nie ma co bawić się w super tanie magnesy, chyba, że tylko PLA drukujesz, ale i tak trzeba mieć ich trochę, to musi naprawdę mocno trzymać.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: Heatbed MK2B - przeróbka na magnetyczny

Post autor: Berg »

E tam. Nie ma grzania z obu stron w Prusie. Przykręcony jest za to 9oma śrubami do podstawy z alu 6mm.

Pewnie że pid nie bierze ale jeśli nawet się wygnie to powinien pozostać w tej wygiętej postaci przez cały czas druku i już nie drgać. Od tego jest mesh leveling by to wyrównać i nie ma problemu. JEśli drga i wychodzą prążki to znaczy, że coś jest nie tak z temperaturą.
Holgin
Postów w temacie: 3
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Heatbed MK2B - przeróbka na magnetyczny

Post autor: Holgin »

rafaljot pisze:E tam. Nie ma grzania z obu stron w Prusie. Przykręcony jest za to 9oma śrubami do podstawy z alu 6mm.

Pewnie że pid nie bierze ale jeśli nawet się wygnie to powinien pozostać w tej wygiętej postaci przez cały czas druku i już nie drgać. Od tego jest mesh leveling by to wyrównać i nie ma problemu. JEśli drga i wychodzą prążki to znaczy, że coś jest nie tak z temperaturą.
Tak, ale PID mierzy tylko w jednym miejscu temperaturę. Tak, zgadzam się, że w idealnym świecie po osiągnięciu równowagi na termistorze nic już się nie powinno dalej wyginać, ale sęk w tym, że w rzeczywistości temperatura w innych miejscach na stole jeszcze się nie ustabilizowała. Prusa ma ścieżki z obu stron - w pracy mamy MK3S to przyjrzę się czy na 100% są podłączone ;)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: Heatbed MK2B - przeróbka na magnetyczny

Post autor: Berg »

no ja też mam i nie widzę. by coś było od drugiej strony. Magnesy są osadzone.
matikyle
Postów w temacie: 2
Posty: 119
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:17
Lokalizacja: Zabrze
x 24

Re: Heatbed MK2B - przeróbka na magnetyczny

Post autor: matikyle »

@Holgin - miałem takie poziome linie, po ponownej kalibracji PID problem zniknął.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”