Trianglelab swiss hotend i luźny uchwyt bowdena

Kaeltaz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 38
Rejestracja: 20 sie 2019, 00:08
x 1

Trianglelab swiss hotend i luźny uchwyt bowdena

Post autor: Kaeltaz »

Posiadam ok tygodnia hotend od Trianglelab, jest to klon micro-siwss.
Mam problem polegający na tym iż bowden w złączce rusza się i nie umiem tego wyeliminować. Już kilkukrotnie obcinałem bowden i zakładałem złączkę od nowa lecz bez rezultatów.
czy ktoś zna jakieś rozwiązanie jak wyeliminowywać ten luz w tej złączce?
HTB1nPpPauP2gK0jSZFoq6yuIVXaE.jpg
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Trianglelab swiss hotend i luźny uchwyt bowdena

Post autor: dragonn »

Wykręć heatbreak, wtedy wsuń PTFE tak żeby trochę wystawało że jak wkręcisz heatbreak to dociśnie on PTFE do złączki (normalnie tak się robi z dyszą ale tutaj PTFE nie przechodzi przez heatbreak). Przy czym dodam że przy full metal luz na złączce nie jest aż tak krytyczny bo PTFE niczego tutaj nie uszczelnia.
Kaeltaz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 38
Rejestracja: 20 sie 2019, 00:08
x 1

Re: Trianglelab swiss hotend i luźny uchwyt bowdena

Post autor: Kaeltaz »

Czy przypadkiem każdy luz na bownienie nie powoduje problemów przy ustawieniu retrakcji i psuje ogólnie ciśnienie w rurce? myślałem o nagwintowaniu i wkręceniu zwykłej złączki.

PS. Czy przy hotendzie fullmetal trzeba zmienić parametry druku a jeśli tak to jakie?
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Trianglelab swiss hotend i luźny uchwyt bowdena

Post autor: panWiadr0 »

Pytanie czy twoja rurka była w zestawie od TL? Bo wymiary rurek PTFE potrafią być od sasa do lasa.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Trianglelab swiss hotend i luźny uchwyt bowdena

Post autor: dragonn »

Kaeltaz pisze:Czy przypadkiem każdy luz na bownienie nie powoduje problemów przy ustawieniu retrakcji i psuje ogólnie ciśnienie w rurce? myślałem o nagwintowaniu i wkręceniu zwykłej złączki.

PS. Czy przy hotendzie fullmetal trzeba zmienić parametry druku a jeśli tak to jakie?
Oczywiście pogarsza każdy luz, ale nie tak jak w głowicach zwykłych Enderowych gdzie jak jest luz na złączce od głowicy to prędzej czy później wydruk nie wyjdzie w ogóle. Ale jak poskładasz tak jak mówię to gwarantuje że nie będzie żadnego luzu. Kwestia tylko żeby odpowiednio dużo wysunąć PTFE żeby docisnęło ją do złączki.

Co do drukowania na full metal, prosta zasada - zacznij kalibrowanie retrakcji od zera, bo jak ustawisz za dużo to będziesz rozbierał głowicę i odblokowywał heatbreak. W przypadku bowden bezpiecznie zacząć od 0.5mm i dźwigać co 0.2mm drukując testy, jak zacznie się poprawiać to zejść z krokiem do 0.1mm. Co do wyboru testu - polecam wziąć standardowe cztery wierze plus dorzucić na stół jedną kostkę 2x2x2 jednocześnie bo drukowanie samych szpilek często nie się nie sprawdza.
Kaeltaz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 38
Rejestracja: 20 sie 2019, 00:08
x 1

Re: Trianglelab swiss hotend i luźny uchwyt bowdena

Post autor: Kaeltaz »

panWiadr0 pisze:Pytanie czy twoja rurka była w zestawie od TL? Bo wymiary rurek PTFE potrafią być od sasa do lasa.
Tak, rurkę kupiłem nową od TL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”