XYZprinting da Vinci Color - nierówności na wydrukach

Awatar użytkownika
bafunio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 217
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:31
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: inventure, UM2+, R19
x 81

XYZprinting da Vinci Color - nierówności na wydrukach

Post autor: bafunio »

Witam ,

Nie dawno zakładałem temat o drukarce xyz Da Vinci Color w którym będę pokazywał swoje wydruki w kolorze (na to musicie trochę poczekać bo jeszcze nie zamówiłem tuszy :) ) Już w pierwszym poście wspomniałem o tym że drukarka ma problem z pasami na wydrukach , początkowo zakładałem że tak zostawię ponieważ drukowałem złotym który bardzo ładnie maskował bardzo duży problem , prawdziwe pasy wyszły po wydruku z jasnego koloru na którym wszystko ładnie widać.
Moją pierwszą myślą były problemy z śrubami Z - nie równości były na każdym wydruku na tej samej wysokości.
Pierwszą czynnością było zobaczenie czy śruby są dokręcone i wyszło że śruby są przykręcone, ale nie dokręcone przy czym ukręciłem jedną główkę :) , poprawiłem napinacz paska , rozkręciłem drukarkę od dołu poprawiłem wtyczkę silnika Z i na tym zakończyłem swoje pierwszy krok w naprawie - w planie było więcej podejść, ale to przyniosło taki efekt że nie potrzebuje więcej przy niej siedzieć bo to w zupełności wystarczy.


Na zdjęciach widać też podwinięty wydruk i stopę słonia - brak podgrzewanego stołu , ich marna mata , ustawienia fabryczne - wysokość zetki trzeba podnieś o jakieś 0,15mm od ich ustawień bo inaczej jest straszna stopa słonia a aby wydruk się trzymał trzeba dodatkowo psiknąć hegronem lub czymś podobnym

Napisałem ten post aby pokazać że nieraz wystarczy prosty serwis nawet praktycznie nowej maszyny aby poprawić jakość wydruków i nie trzeba grzebać bóg wie ile , cała praca zajęła mi 15 minut.

Zdjęcia robione specjalnie tak aby wydruki wyglądały jak najgorzej :)
Załączniki
Przed grzebaniem
Przed grzebaniem
Po lewej wydruk przed grzebaniem (inny niż z pierwszego zdjęcia) a po prawej wydruk po
Po lewej wydruk przed grzebaniem (inny niż z pierwszego zdjęcia) a po prawej wydruk po
Ukręcona główka
Ukręcona główka
20200225_224256.jpg
Silnik osi Z
Silnik osi Z
Drukarki FDM: Zortrax Inventure , Ultimaker 2+ bondtech QR , Sigma R19 , Sigma R16 , XYZ Da Vinci Color
Drukarki SLA: XFAB
Frezarka: Certus 7060 pro stal ATC 9,5kW
Tokarka: LF CNC mini 1 serwo 2,2 kW

Wróć do „Mechanika”