Stół trochę inny niż wszystkie

Dragonick
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 40
Rejestracja: 28 sie 2017, 21:48

Stół trochę inny niż wszystkie

Post autor: Dragonick »

Witam wszystkich
mam pytanko odnośnie stołu ostatnio trafiłem na ciekawy pomysł budowy stołu wyglądało to mniej wiecej tak:
stół do drukarki.jpg
Aluminium było z tego co pamietam 8 mm do tego 5 śrub poziomujących i dalej aluminium 8 mm na tym leżało 3 wartswy korka ale w ostatniej było wiele ścieżek na przewód grzewczy i na to położone lustro.
I teraz moje pytanie co myślicie o lustrze zamiast szła jakie są plusy i minusy takiego zastosowania ?
Oraz co do samego przewodu grzewczego ? Tu mam mały problem bo sam pomysł mi się spodobał ale nie wiem co do takiego przewodu dodać aby to było bezpieczne dobrze działało i żeby to sterować wiadomo z płyty ?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Stół trochę inny niż wszystkie

Post autor: dragonn »

Dragonick pisze: I teraz moje pytanie co myślicie o lustrze zamiast szła jakie są plusy i minusy takiego zastosowania ?
Nie ma to żadnych plusów ani minusów? Bo dlaczego by miało mieć?
Kwestia tylko estetyki.

Co do 5 śrub poziomujących. WTF? Po co sobie tak życie utrudniać, do ustawiania płaszczyzny wystarczy trzy śruby, 4 już utrudniają ustawienie stołu ale daje się je z względu na sztywność mocowania stołu. 5 to już kompletnie bez sensu.
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Stół trochę inny niż wszystkie

Post autor: Cosik »

A ja zapytam czemu szkło izolujesz korkiem?
Ok doczytałem. Ale przewód odizoluj też od aluminium bo po co ma odbierać ciepło
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
Awatar użytkownika
Wawok
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 495
Rejestracja: 22 lut 2019, 08:44
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Drukarka: HEVO in progress
x 133

Re: Stół trochę inny niż wszystkie

Post autor: Wawok »

Dragonick pisze: I teraz moje pytanie co myślicie o lustrze zamiast szła jakie są plusy i minusy takiego zastosowania ?
Było już sporo razy na forum w tym temacie.

Klon Prusy i3:
- sprzedany

Hypercube Evolution
- K$%#a wreszcie zaczął drukować :crazy2:

Dodatkowo Voron 0.1 by LDO do zadań specjalnych :twisted:
Dragonick
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 40
Rejestracja: 28 sie 2017, 21:48

Re: Stół trochę inny niż wszystkie

Post autor: Dragonick »

dragonn pisze:
Dragonick pisze: I teraz moje pytanie co myślicie o lustrze zamiast szła jakie są plusy i minusy takiego zastosowania ?
Nie ma to żadnych plusów ani minusów? Bo dlaczego by miało mieć?
Kwestia tylko estetyki.

Co do 5 śrub poziomujących. WTF? Po co sobie tak życie utrudniać, do ustawiania płaszczyzny wystarczy trzy śruby, 4 już utrudniają ustawienie stołu ale daje się je z względu na sztywność mocowania stołu. 5 to już kompletnie bez sensu.
Ktoś zastosował tą 5 już nie jako do poziomowania ale żeby się stół nie odkształcą pod wpływem temperatury i może w sumie nie jest to zły pomysł ?

Bardziej zastanawia mnie co do tego przewodu dodać podejrzewam że jakiś termik i co jeszcze potrzebuje ?
Dragonick
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 40
Rejestracja: 28 sie 2017, 21:48

Re: Stół trochę inny niż wszystkie

Post autor: Dragonick »

Cosik pisze:A ja zapytam czemu szkło izolujesz korkiem?
Ok doczytałem. Ale przewód odizoluj też od aluminium bo po co ma odbierać ciepło
Nie rozumiem do końca ? Przewod nie bedzie miał kontaktu z aluminium. Pierwsze dwie warstwy korka leza na aluminium i w tej trzeciej sa wyfrezowane pod kabel i na to jest położone szkło
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Stół trochę inny niż wszystkie

Post autor: Berg »

Dragonick pisze:
I teraz moje pytanie co myślicie o lustrze zamiast szła jakie są plusy i minusy takiego zastosowania ?
Plusem lustra jest to że widać w nim własne odbicie.
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 1
Posty: 703
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Stół trochę inny niż wszystkie

Post autor: japim »

Troche przekombinowane. Korek jest izolatorem. Szklo nie za dobrym przewodnikiem. Grzejac szklo tylko przewodem grzejnym bedzie tworzyc gorace i chlodniejsze obszary - chyba ze bedzie bardzo gesto.

Nie wiem po co 5 sruba - skoro stol jest izolowany od grzalki i w tym ukladzie powinien byc ZIMNY - to przeciwdzialac bedzie tzw gravity sag? Bo na pewno nie thermal creep.
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
Dragonick
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 40
Rejestracja: 28 sie 2017, 21:48

Re: Stół trochę inny niż wszystkie

Post autor: Dragonick »

japim pisze:Troche przekombinowane. Korek jest izolatorem. Szklo nie za dobrym przewodnikiem. Grzejac szklo tylko przewodem grzejnym bedzie tworzyc gorace i chlodniejsze obszary - chyba ze bedzie bardzo gesto.

Nie wiem po co 5 sruba - skoro stol jest izolowany od grzalki i w tym ukladzie powinien byc ZIMNY - to przeciwdzialac bedzie tzw gravity sag? Bo na pewno nie thermal creep.
jest możliwość że gravity bo jednak swoją wage to bedzię miało.
Przewody gesto i pomyslalem zeby dodac folie tak jak to sie robi przy ogrzewaniu podłogowym. tylko tak jak pisałem nie wiem co dodać zeby raz było bezpieczne a dwa sterować temperatura z płyty głównej
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Stół trochę inny niż wszystkie

Post autor: Berg »

japim pisze:Grzejac szklo tylko przewodem grzejnym bedzie tworzyc gorace i chlodniejsze obszary - chyba ze bedzie bardzo gesto
Bo to jest przepis na cięcie szkła drutem oporowym :D

https://youtu.be/CC4CWx2U2zA?t=138

EDIT: przepraszam. lustra :D Mina gościa w lustrze - bezcenna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”