Prowadnice MGN z chińczykowa oryginalne (?) HIWIN.

rezystor1990
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 66
Rejestracja: 20 lip 2018, 22:33
x 42

Prowadnice MGN z chińczykowa oryginalne (?) HIWIN.

Post autor: rezystor1990 »

Witam

Opisze moje trzy zakupy prowadnic z chińczykowa dla potomnych gdyby ktoś się zastanawiał co kupić. Moje doświadczenia to doświadczenia hobbysty i też do takich zastosowań wybierane były te prowadnice.

1. Pierwszy zakup dolna półka.
Ten zakup był chęcią modernizacji anety nie chciałem wydawać na tą drukarkę większych pieniędzy więc poleciałem po taniości. Towar, który otrzymałem nadawał się tylko na hasiok. Prowadnice były krzywe, docięte kątówka chyba z ręki. Wózki zupełna loteria albo luzy albo zacinanie podczas ruchu. Odesłałem paczkę do chin jeszcze tego samego dnia.
Sklep z alii: SINGASONG TECHNOLOGY - omijać z daleka.
Koszt z przesyłką : 12$ - MGN12H x1szt + szyna 400mm x1szt.

2. Średnia półka
To już był zakup bardziej "przemyślany" zakup od polecanego na fabrykatorze sprzedawcy. Używam ich do dziś (2lata), już na pierwszy rzut oka widać było widać różnice w wykonaniu, docięte ładniej ale bez szału. Prowadnice są proste wózki nie mają luzów po przebiegu około 10kg. Wózki wytwarzają zbliżony lecz nie jednakowy opór (w zależności od wózka) w trakcie przesuwania, nie ma zacięć ani luzów. Delikatne problemy z jakością widać również w szynach ten sam wózek założony na różne szyny będzie poruszał się z innym oporem ale z jednakowym na całej długości szyny. Te różnice nie są jakieś ogromne ale do "wyczucia" w trakcie przesuwania wózkiem. Jako że dysponowałem sześcioma wózkami na cztery szyny udało mi się tak je skonfigurować tak aby nie było jakiś nie równości w sile poruszania lewej z prawą stroną. Jakość jest zauważalnie lepsza jednak brakuje trochę do szczęścia, do domowych zastosowań jest ok kupiłbym drugi raz.
Sklep z alii: BST AUTOMATION
Koszt z przesyłką : ~21$ - MGN12H x1szt + szyna 400mm x1szt.

3. Górna półka (?) oryginalne (?) Hiwin z chińczykowa
Dochodząc do meritum postanowiłem przebudować drukarkę wyzbyć się resztek Anety oraz przebudować ją na dwugłowicową (IDEX). Zamówiłem więc oryginalne Hiwiny w ramach eksperymentu i podzieleniem się doświadczeniem bo tego mało na reprapach. Prowadnice przyszły w twardym papierowym rulonie minimalizuje to problem pogiętych prowadnic w transporcie. Prowadnice jak i wózki posiadają wygrawerowane oznaczenia, numer partii itp. Znów pierwszy rzut oka i od razu widać zupełnie inny poziom jakości. Plastiki na wózku ładniejsze, uszczelka dobrze przylegająca do szyny, która faktycznie spełnia swoją funkcje. Ciecie szyn zrobione w nieznanej mi technologii lub po prostu od razu wykonane w takiej długości ponieważ powierzchnia jest matowa przypinająca fakturą przełamany metalu. Teraz najlepsze, każdy z wózków podczas poruszania stawia taki sam opór bez względu na jaką szynę włożę wózki i który wybiorę. Opór przesuwania jest jednakowy i stały na długości szyny, ruch bez luzów i zacięć. Nie wiem czy są to oryginalne szyny ale jakość naprawdę na wysoki poziom nie mam do czego się doczepić, każdy z elementów jest wysokiej jakości.
Krótki film z ruchu https://photos.app.goo.gl/pHZQxwZrSQjTL6dh9.

Sklep: RobotDigg - kupowałem bezpośrednio z ich strony nie z alli
Koszt 84$ - MGN9H x4szt + szyna 400mm x2szt +22$przesyłka (Fedex 5dni)=106$

Podsumowując odradzam kupowania najtańszych pozycji do niczego się to nie nadaje, średnia półka jest wystarczająco jakościowo do domowych zastosowań - może ktoś się podzieli opinią jak wygląda jakość nie oryginalnych prowadnic od robtdigg (voronowcy polecają). Jeżeli komuś zależy jednak na wysokiej jakości produkcie polecam "oryginalne" może i drogie ale i tak o ponad połowę tańsze niż u nas. Wiem może wnioski dość oczywiste ale gdy ja kiedyś szukałem informacji co zamówić to nie mogłem znaleźć tego w jednym wątku.

Zapraszam do dyskusji i wymian doświadczenia z tymi prowadnicami może powstanie fajna baza wiedzy. :piwo:
Załączniki
IMG_20200624_113403.jpg
IMG_20200624_113304.jpg
IMG_20200624_113252.jpg
IMG_20200624_113239.jpg
Holgin, fredator, Zepco, McKee, dziobu, kapi, Marvin27
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Prowadnice MGN z chińczykowa oryginalne (?) HIWIN.

Post autor: McKee »

rezystor1990 pisze:Odesłałem paczkę do chin jeszcze tego samego dnia.
Ile cię to kosztowało?
Koszt po twojej stronie czy AliExpress zwraca?
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
rezystor1990
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 66
Rejestracja: 20 lip 2018, 22:33
x 42

Re: Prowadnice MGN z chińczykowa oryginalne (?) HIWIN.

Post autor: rezystor1990 »

Może to źle załatwiłem ale nie chcieli zwrócić mi za przesyłkę. Chińczyk oczywiście twierdził, że wszystko jest ok tak ma być o co mi chodzi?. Koszt wysyłki jeżeli dobrze pamiętam 48zł GLOBAL Expresem z poczty.

Poniżej zdjęcia niskiej półki.
Załączniki
IMG_20170801_221046.jpg
IMG_20170801_221012.jpg
IMG_5241.JPG
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Prowadnice MGN z chińczykowa oryginalne (?) HIWIN.

Post autor: McKee »

Tak mi się wydawało, że nie zwracają za przesyłkę.
No i w tym przypadku wyszło ci drożej za zwrot niż dałeś za towar.
Właśnie takie podejście mi przeszkadza w kupowaniu szajsu z Chin. Tego się nie da skutecznie zareklamować tak naprawdę, bo jeżeli reklamacja sumarycznie kosztuje więcej niż wyrzucenie towaru do śmietnika, to nie jest to reklamacja a samo-karanie się ;).
Jedyna opcja to negatywne komentarze.
Szkoda, bo liczyłem że jest jednak jakaś metoda.
DoktorM
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
rezystor1990
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 66
Rejestracja: 20 lip 2018, 22:33
x 42

Re: Prowadnice MGN z chińczykowa oryginalne (?) HIWIN.

Post autor: rezystor1990 »

McKee pisze:
No i w tym przypadku wyszło ci drożej za zwrot niż dałeś za towar.
Cenę napisałem za jedną sztukę wózka plus szynę 12$ zamówiłem łącznie 4 komplety =48$ +MGN15H-350 też za około 12-13$c co daje 60$ więc warto było odesłać bo to był hasiok.

Łącznie naciąłem się na dwóch lub trzech zakupach z chin. Od teraz zamawiam tylko od polecanych sprzedawców i wszystkie propozycję poniżej średniej ceny odrzucam. Nie żebym był bogacz po prostu nie opłaca się kupić kupy. Bo ani tego używać ani odesłać a potem zamawia się drugi raz już dobrej jakości i płaci się drugi raz za to samo. Hobby drukarkowe nie jest tanie trzeba się z tym liczyć... a i tak jest dużo taniej niż kupować oryginalne części.

Ostatnio miewam coraz więcej przypadków, że kitajce wysyłają za mało sztuk np. dysz niż zamówiłem. Oczywiście alliexpress zwraca koszt brakujących elementów tylko, że wracają kasę za koszt zakupu sztuki w pakiecie a nie koszt zakupu jednej sztuki po za pakietem. Np. koszt zakupu w pakiecie 4xTMC5160 to 50$ co daje za sztukę 12,5$ ale koszt zakupu pojedynczej sztuki to 14$. Tym samym traci się i kasę i czas. Teraz niczym youtuber nagrywam unboxingi paczek z chin żeby mieć dowód, że czegoś brakuje lub jest uszkodzone.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Prowadnice MGN z chińczykowa oryginalne (?) HIWIN.

Post autor: morf »

Dobrze robisz. Niestety trzeba uwazac. Dodatkowo temat "mediacji" przez ekspertow z AliExpress tez nie raz zajerzyl mi wlos na glowie.

Zdecydowanie PayPal stanowi lepsza "bariere ochronna", aczkowiek tez zdarzaja sie wpadki przy rozstrzyganiu problemow.
Done is better than perfect.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”