Profile V-slot

Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 2
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Profile V-slot

Post autor: SQ9KRD »

Cześć
Mam do was pytanie których profili używacie do swoich drukarek.
- http://www.openbuilds.com.pl
czy
- http://arma.info.pl

Przygotowując sie do COREXY przeszukałem kilka innych forum i o ARM`ie było bardzo dużo pozytywnych opini wiec złożyłem zamówienie.
Zamówienie zrealizowane wzorowo, pocięte wzorowo i bardzo dokładnie, cena bardzo atrakcyjna. I tak sobie profile poleżały ze 2 miesiące.
W między czasie drukowanie elementór COREXY kompletowanie mechaniki i elektroniki ( wciąż czekam na rozwój waszej płyty ;) ) wracając do sedna postanowiłem sobie wszystko poskładać do kupy. Jakie było moje zdziwienie jak okazało się iż praktycznie wszystkie elementy są pasowane w (-). Pomyślałem iż to wina ABS`u i jego skurczu. Nic bardziej mylnego otóż PET również za ciasny.

Tu rodzą się moje pytania
- kto jeszcze miał "problem" z profilami od arma
- jak rozwiązaliście problem niestandardowych prowadnic ( kół ) na tych profilach - te ze standardowych V-slotów najzwyczajniej są za duże i nie pasują
- ktoś jeszcze poczynił XY i miał problem z drukowanymi elementami
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
Uran
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 131
Rejestracja: 24 kwie 2016, 13:40
x 23

Re: Profile V-slot

Post autor: Uran »

- jak rozwiązaliście problem niestandardowych prowadnic ( kół ) na tych profilach - te ze standardowych V-slotów najzwyczajniej są za duże i nie pasują
Profile army stosujesz tam gdzie nie jeżdżą wózki a tam gdzie ma być v-slot, dajesz v-slot cała sztuka :D.
Jakieś kombinacje w tym temacie kojarzą mi się z tym:
Obrazek
- ktoś jeszcze poczynił XY i miał problem z drukowanymi elementami
Nie lepiej poskładać to za pomocą kątowników?
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 2
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Profile V-slot

Post autor: SQ9KRD »

Wiesz co nie chcę od nowa tworzyć koła poprostu pytam czy ktoś stosował inne rozwiązania.

Ciężko zamienić poniższe elementy na kątowniki.
Jeśli wszystko można zastąpić kątownikami to mija się to troche z ideą reprap ;)
Załączniki
13354e01a21d77b486f35ee05cc816cd_preview_featured.jpg
9ddef75ee86c357607082368137e27d8_preview_featured.jpg
6c4e5c5a9d0a2c90b0ecd1c30fc2adab_preview_featured.jpg
6bc9a59ace416ab4bfd7998af8de5e89_preview_featured.jpg
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”