Paski do Vertex k8400

Norbert
Postów w temacie: 2
Posty: 138
Rejestracja: 15 paź 2017, 14:52
x 9

Paski do Vertex k8400

Post autor: Norbert »

Witam,
Potrzebuję kupić paski zamknięte i koła pasowe do vertex k8400.
Z moich pomiarów wynika, że potrzebuję paski długości:
-180mm (oryginalna długość)
-681,5mm (oryginalny pasek 685mm)
-663,5mm (oryginalny pasek 670mm)

Podziałka pasków to T2.5

Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiednich wymiarów. Najbliższy wynik to 650mm i 780 mm. Dotyczy to również standardu GT2
Ktoś może wymieniał oryginalne paski?
Ma ktoś jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Paski do Vertex k8400

Post autor: Berg »

Bo za długie? Zagnij Sobie jak na zdjęciu.
W sumie to one nie muszą być zamknięte. Można sobie dociąć i połączyć po przeciwnej stronie do karetki jakąś spinką. Przez jakiś czas tak miałem jak testowałem polipropylenowy Megadyne. Fajny ale trochę głośniejszy był.
A wymieniając paski to i tak lepiej zamienić na czerwone 2GT

A po drugie to niby jakim cudem miał by istnieć w przyrodzie zamknięty pasek długości 681,5mm który ma ząbek co 2.5mm ? :D :rotfl: :rotfl2: :fool: :crazy2:

Bardzo fajne paski T2.5 180mm Gates albo Megadyne kupiłem w rs-online Takie białe, Bardziej elastyczne niż czarne gumowe. Pisałem o tym w starym wątku o K8400 Mają tam też różne inne długości. Nie wiem, czy takie lub zbliżone, jak tu trzeba.
IMG_20200930_214600.jpg
Norbert
Postów w temacie: 2
Posty: 138
Rejestracja: 15 paź 2017, 14:52
x 9

Re: Paski do Vertex k8400

Post autor: Norbert »

Dzięki za odpowiedź.
Miałem tak pozaginane, ale chciałem wymienić na nowe tak profilaktycznie(przypuszczam że mogły się już trochę rozciągnąć, ale z drugiej strony wcale nie musiały).
Oryginalnych długości nigdzie nie mogę znaleźć.
Wiem, że nie ma takich ułamkowych długości :D Chodziło mi o coś bardzo zbliżonego, żeby nie trzeba było naciągać.
Otwarty pasek też rozważałem, ale wole jednak jak najmniej kombinowania.

A Ty jakie masz w Vertexie? To są te oryginalne?

180 mm da się kupić w paru miejscach w rs-online też szukałem, ale tam chyba były najbliższe 780mm, ale zobaczę jeszcze raz może przeoczyłem.
Ty polecałeś jeśli dobrze pamiętam pasek 180 mm Contitech, ale nie wiem już w jakim wątku, tak gdzieś dziś mi się rzuciło w oczy
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Paski do Vertex k8400

Post autor: Berg »

masz rację, 180mm to jest Contitech. Długie były Megadyne.
Wydawało mi się, że one się rozciągają, te gumowe "oryginalne". Jednak od dłuższego czasu tego nie obserwuje. Jak je napiąłem tymi plastikami już pewnie z rok temu tak są ok napięte. Gdyby mi się chciało cokolwiek z tym robić, to bym przerobił na otwarte 2GT od Gates.
NAwet ze względów serwisowych to by ułatwiło zakładanie i zdejmowanie. Spinka by od razu służyła do napinania.
Mam obcykane drukowanie rolek, tak że nawet koszt znikomy.
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Paski do Vertex k8400

Post autor: kapi »

Dlatego ori paski vertexa wymieniłem na normalne katalogowe. Oczywiście zmieniłem rozstaw wałków fi8 by pasowały.
Kupowałem w albeco. Ale z katalogowymi pasami nie ma problemu by je gdziekolwiek kupić.
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”