Zabudowa drukarki

dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: Zabudowa drukarki

Post autor: dale »

Koper90 pisze:Ja wykorzystalem filtry od Zortraxa, za 25 funtow dostalem 3x filtr hepa i aktywnego wegla.

Tutaj masz linka do thing https://www.thingiverse.com/thing:4100832
I jak z zapachem?

Siedzę trochę w akwarystyce i tam stosujemy czasem filtry powietrza wyłapujące co2, ale o nieco innej wydajności, więc można powierzchnią nadrabiać. Gdyby działał patent z węglem aktywnym i matą hepa, wtedy można by zrobić relatywnie dużą powierzchnię/ Muszę tylko poczytać o temperaturach w komorze i ich wpływie na wydruki.

O wagę się zbytnio nie martwię bo jak mi dojdzie ok 5 kg, dam radę całość przenieść jedno piętro.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Zabudowa drukarki

Post autor: Adinfo »

W takim wypadku zdały by egzamin gotowe filtry?
- takie jak do oczyszczacza powietrza (nie patrz na cenę w linku) - można je kupić jak się poszuka lub w promocji za około 70zl:
https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do- ... 05-shx-005
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Koper90
Postów w temacie: 2
Posty: 103
Rejestracja: 08 lut 2019, 14:45
x 7

Re: Zabudowa drukarki

Post autor: Koper90 »

dale pisze:
Koper90 pisze:Ja wykorzystalem filtry od Zortraxa, za 25 funtow dostalem 3x filtr hepa i aktywnego wegla.

Tutaj masz linka do thing https://www.thingiverse.com/thing:4100832
I jak z zapachem?

Siedzę trochę w akwarystyce i tam stosujemy czasem filtry powietrza wyłapujące co2, ale o nieco innej wydajności, więc można powierzchnią nadrabiać. Gdyby działał patent z węglem aktywnym i matą hepa, wtedy można by zrobić relatywnie dużą powierzchnię/ Muszę tylko poczytać o temperaturach w komorze i ich wpływie na wydruki.

O wagę się zbytnio nie martwię bo jak mi dojdzie ok 5 kg, dam radę całość przenieść jedno piętro.

Zapach pozostal ale bardzo delikatny i czuc tylko jak otworzysz komore zaraz po druku.

Dmuchawa dziala non stop podczas drukowania.
berrrcik21
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 34
Rejestracja: 02 paź 2020, 09:50
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Ender-5 Plus
x 2

Re: Zabudowa drukarki

Post autor: berrrcik21 »

Witam, a co myślicie o tego typu obudowie?

https://pl.banggood.com/Creality-3D-Big ... rehouse=CN
Awatar użytkownika
Raven
Postów w temacie: 1
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2020, 14:01
Drukarka: Sovol SV06
x 59

Re: Zabudowa drukarki

Post autor: Raven »

berrrcik21 pisze:Witam, a co myślicie o tego typu obudowie?
Mam taką dla mojego E3, ale u mnie pełni głównie rolę zabezpieczenia przed kurzem. Patrząc na to że ścianki są zrobione z cordury pokrytej od wewnątrz folią termiczną, jest pełna tzn ma dno i jest względnie szczelna (z dokładnością do rzepów, zamków i przelotek kablowych), to powinna pomóc pomóc w wydrukach z ABS-u .

Edit: na minus to zdecydowanie cena.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1783
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 757

Re: Zabudowa drukarki

Post autor: Andrzej_W »

berrrcik21
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 34
Rejestracja: 02 paź 2020, 09:50
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Ender-5 Plus
x 2

Re: Zabudowa drukarki

Post autor: berrrcik21 »

Hmm, mam wrażenie że rewelacji nie ma... Nie wiem czy nie było lepiej podrukować jakies łączniki trochę płyty z poliwęglany lub akrylu i tyle...

Grzanie dodatkowe komory jest wymagane/wskazane? Czy wystarczy jak się nagrzeje od samego stołu?
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: Zabudowa drukarki

Post autor: dale »

Ok, znalazłem miejsce w domu na drukarkę. Nie będzie przenoszona. Tylko teraz mam zagwozdkę. Mianowicie będzie stała w kącie zasłoniętym drzwiami, więc walor estetyczny ma znaczenie drugorzędne. Które rozwiązanie będzie lepsze? Które byście wybrali?
- otwarty stolik i drukarka przykrywana pokrowcem, na czas spoczynku
- pełna zabudowa

Z tym że pełna zabudowa, z racji miejsca musi być zrobiona z cienkiego dibondu albo cienkiej blachy aluminiowej - z boków będzie po ok. 1 cm luzu między drukarką a ścianami, tam jeszcze musiały by boki wejść. Do pełnej zabudowy dał bym wentylator wyciągający powietrze i filtr węglowy z okapu. Oraz termometr z odczytem temp. w środku. Dodatkowo, proszę o poradę, czy w wypadku takiej zabudowy przenieść elektronikę poza szafkę? Czy wystarczy przenieść sam zasilacz i np zrobić delikatny nawiew na elektronikę?
Nie zamierzam na razie drukować z ABS czy czegoś wymagającego ciepłej komory lub wyższych temperatur stołu.
Awatar użytkownika
JohnJames
Postów w temacie: 1
Posty: 111
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:56
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Sapphire Pro
x 15

Re: Zabudowa drukarki

Post autor: JohnJames »

dale pisze:z cienkiego dibondu albo cienkiej blachy aluminiowej
Chcesz sobie zrobić "black box"?
Sapphire Pro - coś tam dłubię
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: Zabudowa drukarki

Post autor: dale »

Domyślam się że chodzi tutaj o jakiś specyficzny rodzaj obudowy? Nie wiem czym on się charakteryzuje, ale jeśli mówimy tutaj o czarnych, metalowych obudowach drukarek, to tak - coś w tym stylu. Na pewno mniejsze niż obudowy oparte na stolikach z Ikei.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”