Silnik krokowy - modyfikacja na zintegrowaną śrubę trapezową.

Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 36
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Silnik krokowy - modyfikacja na zintegrowaną śrubę trapezową.

Post autor: Kopytko »

W sumie to miałem wszystko, kupiłem tylko pręty hartowane i gwintowane nierdzewne , bo miałem w tej ramie nierdzewki.
Ale tak mniej więcej:
rama:100 ( nie warto- lata przy najmniejszym dotknieciu, musze dorobić pręty wzmacniajace od góry do dołu, z tyłu.)
śryby prety itp ok 70.
pręty hartowane 70
elektronika 120
zasilacz 10zł
silniki 15zł
silnik ekstrudera 74zł
przerobienie silników na takie ze śruba i nakrętki POM 40zł
paski, zębatki 30zł
hotend 15zł
łozyska 20zł
czujnik autolevel 12zł.
ale koszty można obniżyć używając prętów gwintowanych z castoramy wówczas mamy 20zł a nie 70zł.
wałki dać nierdzewne 20zł zamiast 70zł.
Ramę polecam dać p3s zwykłą ze stali czarnej z materiałem płaciłem 80zł.

Więc mnie wyniosło to poniżej 500zł , a tak naprawde złożyłem to z czesci , które nakupowałem na zapas:P Wydałem może z 50zł podczas budowy.

Ale wydaje mi się że można jeszcze zejść z ceny :P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 36
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Silnik krokowy - modyfikacja na zintegrowaną śrubę trapezową.

Post autor: Kopytko »

q3ok pisze:Czemu masz szczoteczkę do zębów przy drukarce?:D
JAk kalibruje to za każdym razem czyszczę zębatke ekstrudera:) Nawet nie wiecie ile razy przez brudną zębatkę się denerwowałem :P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 1
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: Silnik krokowy - modyfikacja na zintegrowaną śrubę trapezową.

Post autor: Marcin1415 »

Czy możesz podać linka do plastików oraz nakrętek do trapezów? Widzę że nakrętki pasują idealnie. Jaką ramę p3steel użyć aby miała otwory na śruby trapezowe fi8?
spec
Postów w temacie: 6
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Silnik krokowy - modyfikacja na zintegrowaną śrubę trapezową.

Post autor: spec »

Trochę odkopię temat. Kopytko czy możesz podać model silnika, który można bezproblemowo przerobić (najlepiej gdyby był tani ;) ) i który nie ma luzu pionowego? Z tego co rozumiem to Twoje silniki są zrobione na sztywno tj, nie da się wcisnąć ośki w dół?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 23
Posty: 7565
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2669

Re: Silnik krokowy - modyfikacja na zintegrowaną śrubę trapezową.

Post autor: Berg »

poczekajcie, poczekajcie. bo coś wymyśliłem.
spec
Postów w temacie: 6
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Silnik krokowy - modyfikacja na zintegrowaną śrubę trapezową.

Post autor: spec »

Chciałbym taki sinik użyć do napędu stolika w Corexy gdyby dobrze się sprawował. Mam nie zarobioną śrubę SFU1204. Może przetoczyłbym ją u tokarza na mniejsze fi. Tylko jest jeden myk. Chciałbym silnik zamontować na górze do góry nogami. Czy to będzie miało sens?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 23
Posty: 7565
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2669

Re: Silnik krokowy - modyfikacja na zintegrowaną śrubę trapezową.

Post autor: Berg »

takie jest moje wyobrażenie tematu: jak jest coś nie tak z dokładnością montażu śruby do silnika, to wyżej warstwy wychodzą lepiej. dlatego chyba nakrętka w Prusie jest zainstalowana wyżej a nie przy samym silniku w dolnym położeniu. a przecież gdyby była niżej, to śruba mogła by być krótsza.

Czyli, dzięki temu, że silnik jest na dole w Core, to zazwyczaj obiekty które nie mają maksa powinny wychodzić lepiej. JEśli go obrócisz, to stracisz tę zaletę.
Załączniki
Zrzut ekranu 2017-07-26 o 22.30.15.png
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 36
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Silnik krokowy - modyfikacja na zintegrowaną śrubę trapezową.

Post autor: Kopytko »

spec pisze:Trochę odkopię temat. Kopytko czy możesz podać model silnika, który można bezproblemowo przerobić (najlepiej gdyby był tani ;) ) i który nie ma luzu pionowego? Z tego co rozumiem to Twoje silniki są zrobione na sztywno tj, nie da się wcisnąć ośki w dół?
mODEL SILNIKA NA 2 ZDJĘCIU W PIERWSZYM POSCIE.
Sorki za duże:P (caps lock)

Tak podkłądkę sprężynującą dałem na górę, więc nie ma mozliwości wcisnąć dalej ośki. Tak jak wszystko opisane .
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 36
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Silnik krokowy - modyfikacja na zintegrowaną śrubę trapezową.

Post autor: Kopytko »

rafaljot pisze:takie jest moje wyobrażenie tematu: jak jest coś nie tak z dokładnością montażu śruby do silnika, to wyżej warstwy wychodzą lepiej. dlatego chyba nakrętka w Prusie jest zainstalowana wyżej a nie przy samym silniku w dolnym położeniu. a przecież gdyby była niżej, to śruba mogła by być krótsza.

Czyli, dzięki temu, że silnik jest na dole w Core, to zazwyczaj obiekty które nie mają maksa powinny wychodzić lepiej. JEśli go obrócisz, to stracisz tę zaletę.
Wydaje mi sie ze nakrętka jest na górze, ponieważ łożysko i nakrętka nie zmieściły by się obok siebie. Dodatkowo wchodzi w gre kwestia instalacji. Szybciej im jak składają włożyć nakrętke na górę niż na dół nakręcać. Nie wydaje mi sie aby miało to jakiś wpływ przy dobrze wycentrowanych śrubach i nakrętce. A i kalibracja osi X czy jest poziomo w prusie polega na tym że nakrętka dojeżdza do oporu, gdyby była na dole , mogło by wyłamac plastik, a ustawienie było by zakłamane wyginaniem się plastików.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 13
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Silnik krokowy - modyfikacja na zintegrowaną śrubę trapezową.

Post autor: samezrp »

Tak tylko podpowiem, ze na portalu są za 9.99 dostępne :) Jak na próbę to może być.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”