Renkforce RF100 v2 - zmiana hotendu

cheaterenator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 07 maja 2021, 21:32

Renkforce RF100 v2 - zmiana hotendu

Post autor: cheaterenator »

Witam wszystkich serdecznie. W drukarce wymienionej w tytule, chcę zmienić hotend z oryginalnego na popularny E3D v6, jednak pojawia się problem, średnicy rurki ekstrudera, oryginalnie jest M7 natomiast w v6 jest M6, i stąd pytanie do Was, czego można by użyć, do "powiększenia" średnicy tej rurki, tak by weszła ciasno w oryginalny radiator? Może dałoby się coś na nią nawinąć, coś co zapewni też dobre odprowadzanie ciepła. Niestety nie wiele u nas informacji na temat tych drukarek, znalazłem wpisy kilku osób które robiły podobne modyfikacje, jednak bez szczegółów technicznych, stąd mój temat.
Załączniki
IMG_20210507_172514.jpg
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 3
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Renkforce RF100 v2 - zmiana hotendu

Post autor: TDI-CAD »

Pokaż ten łącznik. Jak jest taki sam jak w Renkforce 100XL to ja sobie wytoczyłem łącznik z wkładką ptfe. Można w tedy stosować zwykłe dysze (bez powiększonego otworu, w który wchodzi łącznik) Na PLA, SILK i PET-G działa super. Sama głowica i ekstruder jest ok.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Renkforce RF100 v2 - zmiana hotendu

Post autor: JGFTW »

Łącznik od głowicy E3D v6 ma przecież gwint M7:

https://ooznest.co.uk/wp-content/upload ... ak-175.jpg

Próbowałeś taki?

Jak chcesz rzeźbić to pewnie termopadem mógłbyś to owinąć, ale powinien pasować bez kombinacji.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 3
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Renkforce RF100 v2 - zmiana hotendu

Post autor: TDI-CAD »

Nie widzę sensu podmiany hotendu. Oryginalny po zmianie łącznika śmiga aż miło.....
cheaterenator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 07 maja 2021, 21:32

Re: Renkforce RF100 v2 - zmiana hotendu

Post autor: cheaterenator »

Oryginalny zestaw wygląda tak jak na dołączonej fotce. Czemu zmieniam hotend, cóż, po pierwsze, to dysza wymaga zmiany. Po drugie, sugerowałem się wypowiedzą z "konkurencyjnego forum" o ile to można w ogóle tak nazwać, gdzie padło stwierdzenie, że fabryczne hotendy w renkforcach 100 oraz 100 v2 są fabrycznie źle zaprojektowane i nie potrafią utrzymać stabilnej temperatury. To, i fakt, że oryginalna dysza do tej drukarki to koszt ponad 50 zł, przekonał mnie do zmiany. Jedyny problem na jaki się natknąłem to właśnie te nieszczęsne 7mm. Na tym drugim forum, ktoś opisywał podmianę, z użyciem taśmy teflonowej, jednak to powoduje, że na tym elemencie nie ma odprowadzania ciepła i po kilkunastu minutach druku się filament blokuje w tej rurce. Dodam tutaj jeszcze, że próbowałem zmieniać tylko dyszę, na jakąś z allegro MK10 M7, jednak to tylko minimalnie poprawiało jakość wydruków. Na tę chwilę drukarka na oryginalnym zestawie nie umie nawet wydrukować prawidłowej wieży retrakcji, ale to temat na inny dział forum :)
Załączniki
IMG_20210508_103559.jpg
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1172
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 774
Kontakt:

Re: Renkforce RF100 v2 - zmiana hotendu

Post autor: @GUTEK@ »

Ja myślę, dogadaj się z TDI, niech Ci dotoczy co potrzeba - łącznik, dysza itd. Bo nakupujesz jakichś dziwnych elementów i nadal nie będziesz zadowolony.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 3
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Renkforce RF100 v2 - zmiana hotendu

Post autor: TDI-CAD »

Powinien pasować typowy łącznik dzielony z endera.
heat_brake_e3-800x800.png
cheaterenator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 07 maja 2021, 21:32

Re: Renkforce RF100 v2 - zmiana hotendu

Post autor: cheaterenator »

TDI-CAD pisze:Powinien pasować typowy łącznik dzielony z endera.
heat_brake_e3-800x800.png
Hmm, faktycznie, dzięki :)
To powinno załatwić sprawę.
Zamówię, poskładam, i zapewne się odezwę w innym temacie z tą drukarką bo to bardzo "trudny" egzemplarz do współpracy :)
patrzę
Postów w temacie: 1
Posty: 28
Rejestracja: 08 maja 2021, 22:33
x 8

Re: Renkforce RF100 v2 - zmiana hotendu

Post autor: patrzę »

Nic nie zamawiaj, no chyba że bardzo chcesz;)
Mam tą drukarkę i przerobiłem na M6
Potrzebujesz dwóch narzędzi skrawających, szlifierki stołowej i narzynki M6
Przewlecz przez łącznik jakiś drut, pręcik, wiertło, tak żeby swobodnie się obracał, przykładając do tarczy ściernej, zeszlifuj gwint na równo, tak żeby to wyglądało jak na rysunku technicznym powyżej, ale bez tego zgrubienia na gwint.
Możesz zrobić fazkę, żeby narzynka lepiej łapała
Teraz drugie narzędzie, narzynka.
Materiał jest dość twardy, więc często "wracaj" narzynką.
Narzynasz gwint M6 na oryginalnym łączniku, nic się nie zmienia w rozmiarach, długościach, zostajesz przy oryginale
kupujesz blok grzewczy M6 np. miedziany poniklowany (słoneczna czerwień kąpiąca się w zieleni) i drukujesz
Od ponad roku na tak przerobionym łączniku działam, ostatnio tylko wymieniłem rurkę teflonową
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”