Krzywy stół MK3

DanyQsh
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 213
Rejestracja: 22 wrz 2016, 20:11
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: The Thing+Replicape
x 12

Re: Krzywy stół MK3

Post autor: DanyQsh »

Nie spodziewałbym się tych stołów wogole prostych. Albo szyba albo frezowanie powierzchni. Jak chcecie mieć proste to taki rzeczy trzeba robić z precyzyjnego AL.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
devil
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2017, 21:30
Lokalizacja: Wawa

Re: Krzywy stół MK3

Post autor: devil »

Witam.

Też kupiłem rok temu MK3 na Ali.....
Płyta była minimalnie krzywa, ale nie tak jak na zdjęciu.
Dała się w/w metodami wyprostować do takiego stopnia, że z szybą 4mm działa bez zarzutu.
Proces prostowania najlepiej zrobić powoli, bez zbytniego pośpiechu.
To musi być zegarmistrzowska robota.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Krzywy stół MK3

Post autor: Kopytko »

Sorki ,ze dopiero teraz, linijke czy coś płąskiego kładziesz na biurku, na to kłądziesz ten twój krzywy stół wypukleniem do dołu i wzdłuż wypuklenia do linijki, naciskasz po bokach w dół, aby to odgiąć , trzymasz chwile i to wszystko.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Wiercik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 26
Rejestracja: 27 lut 2017, 20:29
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: Coś pokroju Prusy i3
x 2

Re: Krzywy stół MK3

Post autor: Wiercik »

Ah dobra, rozumiem, jakoś jak poprzedni post przeczytałem to kompletnie nie wiedziałem o co chodzi, zaraz go gdzieś położę i dociążę, tak mniej więcej na ile go zostawić? 24 godziny starczy czy raczej kilka dni?
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Krzywy stół MK3

Post autor: Kopytko »

Chwile:) naciskasz rekami i chwile trzymasz. Mozna probowac dluzej jak nie bedzie efektu
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Wiercik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 26
Rejestracja: 27 lut 2017, 20:29
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: Coś pokroju Prusy i3
x 2

Re: Krzywy stół MK3

Post autor: Wiercik »

Próbowałem ale te kilka mm co go uginałem nic nie dawało, skończyłem w końcu tak, że na ziemi położyłem dwa profile aluminiowe 20x20 i położyłem na nich stół na samych krawędziach, ugniatałem rękami ale nic to nie dawało, w końcu musiałem stanąć na stół ale też to nie wiele zmieniło, dopiero jak zacząłem lekko tak podskakiwać to zaczęło się coś dziać (lekki jestem), udało mi się troszkę to naprostować, nie jest idealnie ale lepie niż było, jutro mam wolne to go założę i zobaczę czy da się drukować, w międzyczasie zamówiłem sobie Coropad'a i Dimafix'a bo strasznie mi się ogólnie rogi podwijały, co ciekawe druk ledwo co mogłem ściągnąć z stołu bo tak trzymał, ale rogi się podwijały, zobaczymy co z tego wyjdzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”