Krzywy stół MK3

Wiercik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 26
Rejestracja: 27 lut 2017, 20:29
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: Coś pokroju Prusy i3
x 2

Krzywy stół MK3

Post autor: Wiercik »

Hej.
Od razu mówię, że nie wiem czy dobry dział wybrałem, więc proszę nie krzyczeć jak coś.
Mam taki problem, kupiłem sobie w chińczykowie u majfrenda na spróbowanie stół MK3, niestety nie mogę powiedzieć o nim, że jest prosty, wygląda tak
jedna strona
DSC04271.JPG
druga strona
DSC04275.JPG
Pozostałe tak samo, próbowałem na tym drukować, nawet z auto levelingiem ale słabo to wychodziło, musiałem wrócić do MK2B+szyba, ale średnio mi się to podoba, wolał bym jedną płytę aluminiową niż kanapkę, i tutaj moje pytanie, macie jakiś pomysł jak to naprostować? Co z tym zrobić? Czy raczej do kosza, jeżeli tak to gdzie i co polecali byście kupić abym nie miał znowu takiej niespodzianki.
Przy okazji chciałem spytać bo chciałem wypróbować, Gamplate, Buildtak albo Coropad?
Czytałem trochę recenzji ale zapytać chyba nie zaszkodzi :)
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Krzywy stół MK3

Post autor: mcxmcx »

Możesz wyrzucić, możesz spróbować zeszlifowac.
Osobiście bym splanowal na szlifierce taśmowej, ale trzeba mieć szeroka.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Krzywy stół MK3

Post autor: FlameRunner »

Wyślij majfrendowi te zdjęcia - może uzna sprawę za oczywistą i po prostu wyśle kolejną sztukę?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Krzywy stół MK3

Post autor: dragonn »

To w pierwszej kolejności - co do pomysłu szlifowania czemu najpierw nie próbować po prostu wygiąć w odpowiednią stronę? Aż tak sztywne to to nie jest, szczególnie można rozgrzać do 100-120C i wtedy spróbować odgiąć
balgator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 131
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:24
x 24

Re: Krzywy stół MK3

Post autor: balgator »

mcxmcx pisze:Możesz wyrzucić, możesz spróbować zeszlifowac.
Osobiście bym splanowal na szlifierce taśmowej, ale trzeba mieć szeroka.
Na pewno dałaby radę szlifierka taśmowa do drewna; ma dosyć szerokie pole robocze (ok. 80 mm) i jest dosyć tania. Na olx można wyhaczyć już naprawdę za grosze. Głośna tak, że chce głowe urwać, ale myślę, że dałaby radę przeszlifować aluminium. Sam próbowałem szlifować płaskownik stalowy i też dawała radę.

Przykładowa: https://www.leroymerlin.pl/elektronarze ... ,l438.html
Wiercik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 26
Rejestracja: 27 lut 2017, 20:29
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: Coś pokroju Prusy i3
x 2

Re: Krzywy stół MK3

Post autor: Wiercik »

Co do reklamacji nie bardzo mi się chce czekać, kupując z ali jestem świadomy tego, że nie wszystko, może być fajnie, w wolnej chwili spróbuje go dogiąć jak się nie uda to spróbuje szlifować, jeszcze zostało pytanie, którą z podkładek byście polecili? Chciał bym kupić na spróbowanie, mam problemy z podwijającymi się rogami i dlatego mam zamiar kupić podkładkę i na wszelki wypadek dimafix ale wolał bym najpierw przetestować jakąś podkładkę a dimafix jako ostateczność.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7570
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Krzywy stół MK3

Post autor: Berg »

1. reklamuj na ali, ponoć czasem działa
2. nie próbowałem tego ale podłożył bym coś na środku, na prostym stole, najpierw cienkiego, potem grubszego, próbował wyginać i obserwował efekt
3. szlifierkę bym odpuścił, będzie brzydki porysowany, ciężko będzie to potem spolerować. poza tym jednak straci z milimetr grubości i będzie mniej sztywny
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Krzywy stół MK3

Post autor: Kopytko »

Wez pasek czegos waskiego i grubosci z 2-3mm . kladziesz na srodek i przyciskasz na dluzej boki. Ew mozesz kombinowac z wyzszzymi elementami ale wtedy moze ci sie zrobic zgiecie. Ja w ten sposob wyprostowalem stol do mojego ctc.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7570
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Krzywy stół MK3

Post autor: Berg »

dokładnie, źle się wyraziłem, też miałem na myśli coś cienkiego długiego, linijka, rozciągnięty drut.

Jak efekt nie będzie idealny, to czarnym do góry i szyba na wierzch. Jak to jest stół w osi Z to spoko, jak nie, to będzie ciężkie, ale widzę niektórzy tak mają (Mk3 + szyba z ruchomym stołem)
Wiercik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 26
Rejestracja: 27 lut 2017, 20:29
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: Coś pokroju Prusy i3
x 2

Re: Krzywy stół MK3

Post autor: Wiercik »

Kopytko mógł byś dokładniej opisać jak to ma wyglądać bo szczerze mówiąc nie za bardzo umiem sobie to wyobrazić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”