Anet A6 - rozdzielenie silników osi Z

wrzosu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 30 sty 2021, 09:22

Anet A6 - rozdzielenie silników osi Z

Post autor: wrzosu »

Dzień dobry,
w płytce Anet A6 oś Z napędzana jest dwoma silnikami, i sterowana jest z dwóch sterowników. Czy da się w marlinie ustawić, aby tylko jeden sterownik z jednym silnikiem działały w osi Z, a drugi sterownik przeznaczyć na inną dodatkową oś (np. os A, czy B), którą później z poziomu gcode mógłbym wykorzystać do wykonania obrotu stołu z pasem transportowym?
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1172
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 774
Kontakt:

Re: Anet A6 - rozdzielenie silników osi Z

Post autor: @GUTEK@ »

A jesteś pewien że tam masz dwa osobne sterowniki na oś Z? Bo w oryginalnej płycie jest jeden. Także pytam dla upewnienia się.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Anet A6 - rozdzielenie silników osi Z

Post autor: JGFTW »

Wygląda na to, że się da:

https://github.com/MarlinFirmware/Marli ... ion.h#L169

Podejrzewam, że należy również odpowiednio przyporządkować piny w pins_*.h. Zamiast E1 czy Z2 będzie pewnie B
wrzosu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 30 sty 2021, 09:22

Re: Anet A6 - rozdzielenie silników osi Z

Post autor: wrzosu »

@GUTEK@ pisze:A jesteś pewien że tam masz dwa osobne sterowniki na oś Z? Bo w oryginalnej płycie jest jeden. Także pytam dla upewnienia się.
Wiesz, faktycznie tam są tylko 4 drivery z radiatorkami. Widziałem je przecież już wiele razy, ale jakoś nie zwróciłem uwagi na ich liczbę. Najpewniej pomyliłem się patrząc na same gniazda, które dla osi Z opisane są jako Z1 i Z2.
JGFTW pisze:Wygląda na to, że się da:

https://github.com/MarlinFirmware/Marli ... ion.h#L169

Podejrzewam, że należy również odpowiednio przyporządkować piny w pins_*.h. Zamiast E1 czy Z2 będzie pewnie B
już patrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”