planetary gearbox do ekstrudera

Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 10
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: planetary gearbox do ekstrudera

Post autor: samezrp »

rafaljot pisze:wydrukowalem taką przekładnie ale nie wyszła mi dobrze, nie chodzi płynnie. Wyczuwalne są skazy. Może by było lepiej jakby drukować każda zębatkę osobno a nie komplet.
To samo... Drukowałem osobno, są lekkie luzy i jak jest samo jest ok, ale po skręceniu z silnikiem już niefajnie. Pół obrotu ok, potem raz gorzej, raz lepiej... Kombinuję dalej.
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: planetary gearbox do ekstrudera

Post autor: DVJCODEC »

Kufa, przecież wymyślacie koło od nowa. Takie rzeczy testowaliśmy 4-5 lat temu. Warto poczytać na starym forum reprapowo.pl. Ekstrudery z planetarkami drukowanymi można sobie w buty wsadzić. Jak już to metalowa planetarka. Jak komuś coś źle i głośno chodzi, to ma jakiś szajs, bo planetarki pracują cicho. Ach, tematów i testów sporo ...
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 10
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: planetary gearbox do ekstrudera

Post autor: samezrp »

WIesz... nie wszyscy drukują od 5 lat i nie wszyscy mają konta na wszystkich forach. Wystarczy napisać, że na starym jest temat i tyle :P
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: planetary gearbox do ekstrudera

Post autor: DVJCODEC »

Ja zazwyczaj wpierw szukam czegoś w sieci i jak nie ma to publikuję pytanie/rozwiązania (jeśli opracowałem). Gdyby tak każdy robił to by było duuużo mniej "tematów bumerangów", które powracają na fora (różnego typu) bo ludzie są leniwi w szukaniu.
Wystarczy prosty wpis w szukajce Google (nawet w naszym rodzimym języku, bo jaki sens po angielsku): "ekstruder z przekładnią planetarną"
Oto i wyniki - na pierwszym miejscu film z 2014 roku prezentujący Goliata z planetarką
https://www.google.pl/search?q=ekstrude ... 8Afok4GwCw
Można pójść dalej za ciosem i w linku poniżej filmu kliknąć treści i poczytać co już ludzie próbowali.
Wow, nawet kilka wpisów niżej w szukajce wyskakuje ekstruder nano z silnikiem Nema8 (opis na centrumdruku3d z 2016 roku) - ;)
Jakie to proste i zarazem jakie trudne dla wielu ....
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: planetary gearbox do ekstrudera

Post autor: Berg »

@Fabrykator.pl, Ty nie rozumiesz. idź na mecz i zapytaj "czemu kopiecie tę piłkę? Przecież kiedyś już udało się komuś trafić do bramki"

PS: miało być porównanie do rozmowy z dziewczyną wieczorem, ale nie chciałem nikogo obrazić, albo trafić niechcący w jakiś drażliwy temat.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 10
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: planetary gearbox do ekstrudera

Post autor: samezrp »

Poza tym może się jednak komuś udało?
Przecież, z całym szacunkiem, Krzysiek, jak się uprzesz, to odpowiedź na KAŻDE pytanie gdzieś w necie znajdziesz i można Internet zamknąć i tylko nowości uaktualniać. Praktycznie każda dyskusja już gdzieś się odbyła.
No ale off top się robi.
BTW pod filmem, który zacytowałeś ja nie widzę nawet jednego komentarza :/
No a cena tego ekstrudera NEMA 8 to lekko zaporowa jest... 910zł to sobie jednak daruję. Wolę się bawić sam :P
Awatar użytkownika
pszczelaszkov
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 237
Rejestracja: 28 gru 2016, 23:59
Lokalizacja: Piła
x 42

Re: planetary gearbox do ekstrudera

Post autor: pszczelaszkov »

Tak btw musze zwazyc przekladnie z rozrusznika :D Naaapewno sie da zaadoptowac.
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: planetary gearbox do ekstrudera

Post autor: DVJCODEC »

rafaljot pisze:@Fabrykator.pl, Ty nie rozumiesz. idź na mecz i zapytaj "czemu kopiecie tę piłkę? Przecież kiedyś już udało się komuś trafić do bramki"
Porównanie prawdę mówiąc bez sensu, bo sport kieruje się czym innym niż wymyślanie czegokolwiek.
Widzę że nie ma sensu ciągnąć dalej tematu ...
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: planetary gearbox do ekstrudera

Post autor: Berg »

porównanie jest idealne. W niedzielne popołudnie ludzie otwierają browara wymyślają coś, otwierają kolejnego, wymyślają bardziej. To jest zabawa. Dla Ciebie nie jest widocznie tak jak dla mnie nie jest granie w piłkę sportem. Sport to mam jak idę pobiegać, czy na regaty z przyjaciółmi, czy jak dzieci zrobią sobie bramki z kamieni i ciupią w gałę. Sport się kończy gdy robi się go za pieniądze. Podobnie jest tu. Zabawa się kończy jak się coś robi za kasę. Porównanie idealne.

takie modelarstwo na przykład. Przykładają Twoją logike to ludzie, którzy to robią delikatnie mówiąc wyłącznie błądzą
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: planetary gearbox do ekstrudera

Post autor: dragonn »

A ja sobie tak zacytuję 'Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi.'. To że jakiś temat był już 'omawiany' nie znaczy że nie można w nim wymyślić coś nowego, a przy okazji zawsze można nauczyć się coś nowego.
samezrp, chemik72
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”