Rurka alu z castoramy jako prowadnica

Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 4
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Rurka alu z castoramy jako prowadnica

Post autor: marek91 »

No to uważaj bo mam propozycję, jeśli będziesz dokumentował postępy prac u nas na forum i drukarka ruszy na sucho to dostajesz ode mnie 2kg dowolnego (za wyjątkiem tpu) filamentu.
Awatar użytkownika
animos
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 237
Rejestracja: 19 kwie 2016, 13:24
x 5

Re: Rurka alu z castoramy jako prowadnica

Post autor: animos »

ok, wyzwanie przyjęte. Drukarka nie będzie jednak robiona super expressowo - raczej po kolei elementy, czasem po parę wariantów. Większość elementów będę chciał wykonać samodzielnie. Jak się da to raczej z aluminium niż drukowane. Ma mieć zamkniętą komorę i oczywiście estetyczna, żeby można było zacząć jakąś małą serię. Będą też tematy analiz kilku rozwiązań konstrukcyjnych i dokonywania wyboru. Teraz kończę piłę do profili aluminiowych (mojreprap) - narzędzie do budowy - a już niedługo zacznę od rolek do hbot/core, będę to już opisywał na osobnym wątku drukarki.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 4
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Rurka alu z castoramy jako prowadnica

Post autor: marek91 »

Super :) Nie musisz się śpieszyć, nie ma ograniczenia czasowego :)
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Rurka alu z castoramy jako prowadnica

Post autor: kapi »

Temat trochę stary - ale czy coś się ruszyło ?
Ciekawi mnie temat wałków Alu - ale tych od igusa dedykowanych do pracy z ich tulejkami.
O ile tulejki znam z innych aplikacji ( różne rodzaje ) to wałków jeszcze nie używałem.


tapatalk
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Rurka alu z castoramy jako prowadnica

Post autor: Kopytko »

Ja od siebie moge dodać opinie na temat alu z marketów. Mam takie rurki, może nie z castoramy ale z PSB i łożyska igusa chodzą na nich o wiele cieżej niż na zwykłym pręcie hartowanym.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Rurka alu z castoramy jako prowadnica

Post autor: Berg »

a ja myślę, że się ludziom talenty marnują. Jakieś wyzwanie jest potrzebne. Nie uważam, że jest o parę lat za późno. Materiały, wiedza, doświadczenia ciągle się rozwijają. Jeszcze raz przywołam grę jako przykład Bridge Builder (https://en.wikipedia.org/wiki/Bridge_Builder) .Jak zrobić najtaniej most by pociąg przejechał. Czyli określić minimalne wymagania jakościowe. przy zadanej szybkości itd.
Gdyby się zebrało kilka osób to napiszę regulamin i sam podejmę wyzwanie.

Przyglądałem się też tym alu wałkom. Ale strasznie nie trzymają wymiaru. Tu trzeba pewnie dobre alu wałki. Czyli pewnie te od Igusa. A to może wyjdzie w cenie Hiwinów. Możliwe że tanie nadały by się na Z, można by pojechać np fi25. Ciekawe jak w hypercubach (http://www.thingiverse.com/thing:1752766) się spisuje ludziom. Ma tu ktoś HyperCuba ?

Sam miałem taki pomysł by zrobić coś a'la Ulitmaker ale zmniejszyć wagę i zwiększyć sztywność ruchomych elementów właśnie rurkami alu. Dodatkowo zamiast łączenia wałków napędowych z prowadnicami dać osobno 5mm alu na napęd i osobo stalowy jako prowadnica. Mam wrażenie, że ten kręcący się wałek w ultimakerze coś psuje warstwy, poza tym kręcący się ciężki stalowy wałek też ma nie taki mały bezwład.
Ale mi się nie chce, projekt nie wyszedł poza model 3d i kilka nabytych wstępnie części. Poza tym to i tak nie wyszło by tanio.
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Rurka alu z castoramy jako prowadnica

Post autor: kapi »

Dlatego, mniej więcej znając dostawców mechaniki oraz charakterystyki pracy, bardziej szedł bym w wykonanie precyzyjne niż budżetowe. A z tego co już zauważyłem to ultimaker ma taką mechanikę (uklad) jak moja k8400.

Btw - tą gierkę mam zainstalowaną :)

tapatalk
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”