Pasta termoprzewodzaca do glowicy

mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Pasta termoprzewodzaca do glowicy

Post autor: mcxmcx »

Pochwalony.

Jakiej pasty termo używacie do głowic?

Mam chińskie full metal 3mm.

Mam HY510 taka do pc i niestety co 6-7 h pracy drukarki trzeba wyciągać i smarować od nowa.


Jak na początku po posmarowaniu głowicy jest ok, czyli miękka część filamentu jest ok 1-2 mm od końca tak po 6h pasta się gubi i miękka czesc filamentu dochodzi do 1 cm.

Zastanawiam się czy nie użyć jakiejś twardej pasty, ale może coś źle robie?
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Pasta termoprzewodzaca do glowicy

Post autor: dragonn »

Żadnej.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: RE: Re: Pasta termoprzewodzaca do glowicy

Post autor: mcxmcx »

dragonn pisze:Żadnej.
?żadnej? Jest wymagana, chyba że nie e3d.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Pasta termoprzewodzaca do glowicy

Post autor: dragonn »

Pierwszy raz słyszę żeby pasta była wymaga, nigdy nie dawałem i działa dobrze bez.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Pasta termoprzewodzaca do glowicy

Post autor: mcxmcx »

No ok, a jak daleko od końcówki masz miękki plastyk? Ustaw 250, nagrzej i ręką przepychają a później zobacz ile masz miękkiego na końcu.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Pasta termoprzewodzaca do glowicy

Post autor: dragonn »

nie więcej niż długość bloku. Jak dla mnie jak masz za dużo to drukujesz w zbyt wysokiej temp i tyle.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Pasta termoprzewodzaca do glowicy

Post autor: mcxmcx »

Ok. Rzeczywiście jak długość bloku +3 mm mam. Ale chcę mieć 1-2 i tyle się udaje uzyskać, ale chcę to mieć trwale.

Nie chcę mi się wierzyć że nikt nie smaruję głowicy pasta.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Pasta termoprzewodzaca do glowicy

Post autor: dragonn »

No to zmniejsz temp odpowiednio, wyjdzie na to samo. Po to się robi wieże testowe na temp. żeby takie coś wyłapać.
Garreth
Postów w temacie: 1
Posty: 175
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 30

Re: Pasta termoprzewodzaca do glowicy

Post autor: Garreth »

Jakakolwiek dobrze przewodzaca pasta sie powinna nadawac, poniewaz stosowana jest w czesci zimnej, ktora nie powinna byc cieplejsza niz najgoretsze procesory jezeli radiator masz dobrze chlodzony. Radiator od najnizszych zeberek powinien byc chlodny w dotyku. Istotna sprawa jest przewezenie w heatbreaku, moze chinczyk zrobil je źle? A moze po prostu masz zbyt slaby wentylator na radiatorze.

Ja uzywalem gelida, bo taku mi zostal po przesmarowaniu procka. Ostatnio wpadl mi w rece thermal grizzly i choc to totalny overkill wytrzymujacy do 350 stopni, to jestem zadowolony, ale blok chlodzacy mam w temperaturze pokojowej

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Pasta termoprzewodzaca do glowicy

Post autor: mcxmcx »

No nie, blok jest chłodny etc, nawet bez pasty, tylko mam taki złocisty tani filament. I ma jakby kawałki w środku z niższą temperatura topnienia. Jak zostawię w głowicy tak że robi się miękki na przewężeniu to mi się trochę czopuje przy retrakcji. A jak jest nowa pasta to wykapuje /wycieka tylko 2-3 mm i jest git, żadnego czopowania.
Tyle że znowu jak puszczam z tego filamentu to dla spokoju trzeba przed drukiem rozebrać i nasmarować, i szukam czegoś co jest sprawdzone.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”