Suszarka DIY (na bazie esperanza appetissant)

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 2
Posty: 499
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 341

Suszarka DIY (na bazie esperanza appetissant)

Post autor: roman »

20230128_061918.jpg
20230128_061913.jpg
20230128_061903.jpg
20230128_061805.jpg
20230128_061657.jpg
20230128_061636.jpg
20230128_061625.jpg
Berg, lukk, TDI-CAD, arkomania.pl, dziobu, Fest, Andrzej_W, majek, aaannnd, cyfron, Abys
lukk
Postów w temacie: 1
Posty: 255
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 126

Re: Suszarka DIY (na bazie esperanza appetissant)

Post autor: lukk »

Super wykon, są podstawki na rózne rozstawy rolek, bomba, wszystko przemyślane. Dużo plastiku poszło?
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 1
Posty: 342
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 129

Re: Suszarka DIY (na bazie esperanza appetissant)

Post autor: Fest »

A jednak :D

Tyle, że teraz te suszarki zdrożeją jak climbery :)
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 768
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 440

Re: Suszarka DIY (na bazie esperanza appetissant)

Post autor: majek »

Fest pisze:A jednak :D

Tyle, że teraz te suszarki zdrożeją jak climbery :)
eee tam,
ze zdjęć wychodzi, że filamentu poszło tyle, że przy obecnych cenach, to całość już pewnie cenowo podchodzi pod gotowca ;)
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 1
Posty: 196
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 99

Re: Suszarka DIY (na bazie esperanza appetissant)

Post autor: rafly »

Fajne, sam kombinuję jak to ugryźć ale raczej zrobię chyba na zwykłym pudełku z grzałką terrarystyczną w środku, taniej wyjdzie :D
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 2
Posty: 499
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 341

Re: Suszarka DIY (na bazie esperanza appetissant)

Post autor: roman »

Miało być coś "na szybko", a uparłem się, żeby było dobrze to i wyszło coś co miejscami jest "over-kill", ale sądze, że w pozytywnym sensie. Tak w skrócie:
- materiału wyszło tak z 800gr (nie liczyłem), szpule białego peta z którego robiłem widać na zdjęciach, infill dałem 12%, w miejscu gdzie wiszą rolki jest 60%, a górna części tam gdzie trzyma oryginalną pokrywe to ma podwójne obrysy i chyba ze 40% infill - więc z tego możnaby schodzić niżej, bo miejscami to jest zbyt pancerne
- zależało mi na zachowaniu oryginalnej, przeźroczystej pokrywy, tak by był pogląd na wnętrze, ale tak by stanowiła ona jedną całość z górną częścią, nie zdzierżyłbym przenoszenia dwóch elementów by dostać się do środka, za leniwy jestem
- obie części (górna i dolna) podzielone na 4-elementy (chodzi o możliwość wydruku na polu 210x210, no i montaż góry)
- chciałem, żeby z zewnątrz nie było żadnych dziurek, śrubek itp. ... ot, takie "wyzwanie estetyczne". Górna część składana na zatrzaski, dolna na insety + śruby M3, obawiałem się, że "zastrzaski" będą za słabe na dolną część (której zadaniem jest trzymanie rolek), ale teraz stwierdzam, że zupełnie niesłusznie
- dwu-rozstawowe mocowanie szpul, choć to też jest raczej over-kill, bo jak się patrzy na fabryczne suszarki, to się tym nikt nie przejmuje, tam jest... ein rozmiar, ein wymiar, ein standard.

Najwięcej zabawy było z prawidłowym wymiarowaniem korpusu i pokrywy oryginalnej suszarki, no i z freecad. Dorzuciłem yebitny znaczek co by było wiadomo, ze my nie gęsi... (czy jakoś tak;)), i podrzucam STLki tutaj. Jakby ktoś miał pytania co do samego druku, bom czy w ogóle to... pisać ;)

Pare rzeczy na pewno dałoby się jeszcze poprawić, ale ogólnie chyba wyszło nieźle.

Czuwaj!
Załączniki
dryver-v1.0.zip
(5.79 MiB) Pobrany 53 razy
Andrzej_W, dziobu, aaannnd, rafly, zen, Abys
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”