DIY - skuteczne wyciszanie

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: DIY - skuteczne wyciszanie

Post autor: McKee »

Za dobrze się to pali jak dla mnie (ale ja jestem paranoikiem / mam zbyt wybujałą wyobraźnię :crazy2:).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: DIY - skuteczne wyciszanie

Post autor: FlameRunner »

Miałem kiedyś następującą instalację: dwie pufy -> płyta MDF -> drukarka. Całkiem, całkiem.
Nie mówię oczywiście o poświęcaniu dwóch mebli, jakbym miał to teraz odtwarzać, wziąłbym po prostu kawałek pianki tapicerskiej.
Pajacyk0v

Re: DIY - skuteczne wyciszanie

Post autor: Pajacyk0v »

Zepco pisze:A próbowaliście do wyciszenia korka? Nie mówię jako podstawki tylko całe płyty do zamkniętej komory? Teoretycznie powinno dać dodatkowo izolację termiczną.
Ja po roku mogę stwierdzić że gruby korek 12mm pod drukarką dupy jednak nie urywa. Jest zbyt gęsty i wibracje przenoszą się na podstawę. W efekcie mój lack gra i buczy jak pudełko.

Potrzebne jest coś o mniejszej gęstości. Idealna byłaby 10mm z czystego siliconu ale ciężko taką dostać.

W tym tygodniu będę testował matę pod pralkę :DD Znalazłem taką zrobioną z dość luźno sprasowaną z kawałków gumy/kauczuku po recyklingu.
Jeżeli się nie sprawdzi to sam zrobię matę: pianka kauczukowa - pianka PE - pianka kauczukowa.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: DIY - skuteczne wyciszanie

Post autor: FlameRunner »

Może lepiej zamiast lacka postawić stół z blatem z litej płyty meblowej?
Pajacyk0v

Re: DIY - skuteczne wyciszanie

Post autor: Pajacyk0v »

FlameRunner pisze:Może lepiej zamiast lacka postawić stół z blatem z litej płyty meblowej?
To nie jest regularny Lack - https://reprapy.pl/viewtopic.php?f=30&t ... ack#p40735
Ale i tak wpada w wibracje.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: DIY - skuteczne wyciszanie

Post autor: FlameRunner »

Ale środek nadal „tekturowy”?
Pajacyk0v

Re: DIY - skuteczne wyciszanie

Post autor: Pajacyk0v »

No tak, jak w większości badziewi z Ikeii.

Na szczęście za 2 tyg zaczynam robić grubą komorę, więc się od tego stolika w końcu uwolnię.
Nie mniej dobra sprężysta mata pod drukarkę i w nowej komorze również się przyda.
Kazik_Wichura
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 21 lis 2018, 09:05
x 2

Re: DIY - skuteczne wyciszanie

Post autor: Kazik_Wichura »

Wibracje przenoszone na stolik wynikają z małej masy stolika na której stoi i małej masy samej drukarki. Podejrzewam że drukarka nie jest przymocowana do stolika w żaden sposób. Wystarczy zwiększyć masę drukarki. Najprościej przymocować ją do czegoś ciężkiego - płyta chodnikowa np. Do tego sztywna konstrukcja drukarki i drgania można na prawdę mocno zredukować.
W obrabiarkach do metalu właśnie w celach redukcji drgań stosuje się ciężkie i sztywne konstrukcje.
Pajacyk0v

Re: DIY - skuteczne wyciszanie

Post autor: Pajacyk0v »

Akurat moja drukarka ma 15kg i jest pospawana z stali :] ale stolik z ikeii nawet wzmocniony sklejką jest faktycznie taki sobie.
Kazik_Wichura
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 21 lis 2018, 09:05
x 2

Re: DIY - skuteczne wyciszanie

Post autor: Kazik_Wichura »

Jak widać 15kg to nigdy za dużo. Miałem raz drgania na tokarce. Ważyła 1,8 tony. Maszyna stoi w warsztacie ale drgania przeszły po fundamentach. W całym domu było czuć drgania ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”