[Worklog] Niszczarka do Plastiku - preciousplastic

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 17
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: [Worklog] Niszczarka do Plastiku - preciousplastic

Post autor: SQ9KRD »

Teraz czas na maszynkę do produkcji filamentu z tego odpadu ;)
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: RE: Re: [Worklog] Niszczarka do Plastiku - preciousplastic

Post autor: mcxmcx »

SQ9KRD pisze:Obiecałem sobie ze 2017 zakończę projekt niszczarki. Co prawda mamy już 2018 ale w zasadzie mogę uznać iż niszczarka pracuje zadowalająco.
Zapomniałem zrobić zdjęcie przed lecz kosz ze zdjęcia był po brzegi wypełniony odpadami prototypami itd.
Obrazek

Po dwukrotnym przemieleniu tzn najpierw duże kawałki potem to co wyszło raz jeszcze przepuściłem przez noże.

Obrazek

Pozostało :
-Zrobić osłonę noży od góry bym przypadkiem nie znalazł paluszków po drugiej stronie
-Zrobić lejek prosto do kosza od dołu
-Skrzynka elektryczna, zabezpieczenie przeciążeniowe, sterownik zmiany obrotów jak w niszczarce do drzewa.
Żadna osłona koledze nie pomoże, zgodnie ze sztuką musi być:
Najważniejsze, zaprojektować tak, żeby nie było potrzeby wkładać rąk do gardzieli zsypu, najlepiej zabezpieczyć klapa, ale jak już, to:

1. wlot/gardziel tak długa, żebyś wkładając rękę po pachę nie dotknął nozy (+5cm clearance).

2. Wyłącznik bezpieczeństwa w postaci kołnierza pneumatycznego lub stykowego na krawędzi, czyli jak już chcesz coś tam grzebać w środku i jednak włożysz rękę, i na przykład zemdlejesz, zacznie wciągać ubranie włosy etc, to opierasz się o krawędź otoczona kołnierzem i się wyłącza.

Włączenie dopiero po skasowaniu resetem, co najmniej 3 m od gardzieli.
Drunk_ZoZol
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 17
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: [Worklog] Niszczarka do Plastiku - preciousplastic

Post autor: SQ9KRD »

MCXMCX masz rację bezpieczeństwo przedewszystkich choć bramki jak do górniczej kruszarki raczej robić nie będę ;)
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: RE: Re: [Worklog] Niszczarka do Plastiku - preciousplastic

Post autor: mcxmcx »

SQ9KRD pisze:MCXMCX masz rację bezpieczeństwo przedewszystkich choć bramki jak do górniczej kruszarki raczej robić nie będę ;)
Przynajmniej długa gardziel zrób.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”