CNC 3018 z laserem 2.5 wata.

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
remus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:36
x 4

CNC 3018 z laserem 2.5 wata.

Post autor: remus »

Doszła po wielkich walkach z przewoźnikiem DHL - nie polecam(przewoźnika)
Całość 183 dolary i transport 70 dolarów i 70 cło.
Dobrze zapakowane, masa 7.5 kg.
Wiele nie ma co pisać.
Obrazek
Zawartość paczki.
Obrazek

Rama z profili 30x30 dodatkowe mocowania z aluminium, reszta części drukowana z szarego ABS dość dobrze wszystko spasowane.
Korzystając z instrukcji znajdującej się na płycie CD, złożenie z popijaniem kawy zajmuje 2h. Składa się szybko ze względu na dobrą instrukcję.
Zdjęcia złożonego urządzeniaq.
Obrazek
Obrazek
Step motory mają bardzo mały moment przez co długo się rozpędzają , widać że barak im mocy 0.25N.m 1.3A dla przykładu w drukarce mam x2
więcej przy mniejszej masie.
Wrzeciono-spindle przy 24V 7000 rpm, nie wiem jakie ocenić te osiągi brak mi doświadczenia.
Płyta sterująca Arduino całość warta jakieś 7 dolarów- jest to całkowita porażka, brak nawet end stopów. Oczywiście już zamówiłem shileda do uno r3 i sam coś zmontuję. Zdziwiony jestem, że do drukarek robi się płyty na arduino o kilka generacji lepsze z touch creenami 32 bitowe. Właściwie to ta sama technologia.
Na płycie CD dołączono odpowiednie oprogramowanie:
-Xloader z firmware
-GRBL do obsługi freza
-Laser Fire Lite do grawerki i wypalania
Laser można zamontować w miejsce wrzeciona zajmuje to chwilę.
Przewidziano i dodano odpowiednie okulary ochronne.
Obrazek
Jeżeli wypalamy punktowo to laser nie ma chłodzenia bo zasilanie wentylatorka jest odczepem zasilania samego lasera impuls nawet nie uruchamia wentylatora.
Przed rozpoczęciem pracy lasera musimy go wysterować na 1% mocy, aby ustawić ogniskową (plamkę) i wtedy możemy działać.
No 2.5 wata szału nie robi, ale zabawa przednia.
Obrazek
Freza chcę używać do robienia PCB, a laser kupiłem dla bajeru.
Za wiele nie testowałem z braku czasu i umiejętności.
Patrząc na dostępne oprogramowanie do drukarek 3D to jest go mnóstwo do cnc już mniej, mam na myśli darmowy soft.
Z tego co widzę Repiter Host ma obsługę CNC tylko jeszcze nie wiem jak go używać.
Zrobiłęm schemat w EAGLE zapisałem w dfx i trzeba go prze konwertować na G code i tu zaczynają się schody. Aktualnie próbuję ogarnąć CamBan ale nie wiem co z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
zouk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 141
Rejestracja: 30 sty 2017, 07:03
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Drukarka: P3Steel, OMNI 3D PI
x 21

Re: CNC 3018 z laserem 2.5 wata.

Post autor: zouk »

Hej.
Aby laser działał tzn. był włączany poleceniem m3 on i m5 off musi kolega wkompilować wersję grbl z obsługą lasera. Z tego co pamiętam to
laser sterowany jest z pwm za pomocą pinu z - (minus) krańcówki. ( A do płytek polecam LaserGRBL https://github.com/arkypita/LaserGRBL/r ... nstall.exe W w/w programie są ciekawe opcję jak np. dithering. Sam używam i polecam.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
zouk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 141
Rejestracja: 30 sty 2017, 07:03
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Drukarka: P3Steel, OMNI 3D PI
x 21

Re: CNC 3018 z laserem 2.5 wata.

Post autor: zouk »

Hmm post pod postem.

Kolego silniki ustawiasz w ustawieniach. Mowa o softwerowym ustawieniu bo prąd to na stepstickach. Tam się ustawia podobne parametry jak w drukarce.
Aby nie być gołosłownym to dwa zdjęcia z silnikami na 5V i bardzo małym momentem. Te silniki spokojnie dają radę nawet na drukowanych igusach z abs'u :)
Kolega ma mocniejsze jak czytam z opisu.
IMG_20180523_203737.jpg
IMG_20180523_203723.jpg
remus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:36
x 4

Re: CNC 3018 z laserem 2.5 wata.

Post autor: remus »

zouk m3 i m5 to do osi spindla laser jest osobno z 12V wrzeciono z 24V..
Laser jest sterowany PWM ale wentylator też bo nie ma oddzielnej linii zasilania. Co do silników to faktycznie znalazłem-dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”