Tablet do CAD

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
oskar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 102
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:28
x 6

Re: Tablet do CAD

Post autor: oskar »

Ostatnio rozważałem możliwość zrezygnowania z laptopa i zakup stacjonarki umiarkowanie mocnej + tablet z myszką i klawiaturą i praca w CADzie 3D za pomoca zdalnego pulpitu. Rozwiązanie wstępnie przetestowane i opóźnienia są małe. Jednak nie robiłem próby czy myszka będzie działać :) ale autor wątku nie chce myszki więc....

Wyjaśnienie sesnu całego zamieszania: Nie lubię być przywiązanym do biurka ze stacjonarką. A mocny laptop nie jest tani. No i mobilny to też za bardzo nie jest.

Edycja po chwili. Autor potrzebuje zwykłego CADA do prostych rysunków a ja wspomniałem o 3d. Więc doczytałem i rozumiem.
Zresztą myślę, że zwykły tablet plus aplikacja do rysowania powinna wystarczyć.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Tablet do CAD

Post autor: sp6vgx »

sagittario pisze: A tak przy okazji to kiedyś mianem "tabletu do CADa" to nie określało się czasem płyty z nadrukowanymi ikonami do ACADa, po której jeździło się myszką z celownikiem? :)
To jest digitizer i w zasadzie z myszką czy tabletem nie ma wiele wspólnego ;) Nawet gdzieś mi się wala jeszcze taki z dawnych czasów (używany właśnie w AutoCAD - jeszcze wersja pod DOS).

Natomiast wracając do tematu. Tutaj jak już chcemy tak robić to warto by oprogramowanie obsługiwało formaty jakie używa projektant. Bo jak to będzie na zasadzie przerysowania, a nie importu - to lepiej robić tak jak pisze dziobu. No i dalej mam wątpliwości czy to będzie wygodne.
Czasami coś tam wymiaruję i robię sobie proste rysunki na kartce (w zasadzie poglądowe) abym wiedział jak to potem siadając do komputera narysować. W takich wypadkach zdarza się że kartka + długopis jest problematyczna bo mierzy się coś w trudno dostępnych miejscach... a co dopiero pchać się jeszcze w takie miejsce z jakąś elektroniką.

Wracając do AutoCAD mobile to tak można w nim rysować, ale ja sobie pracy w AutoCad bez klawiatury (skróty i linia komend) + myszka nie wyobrażam. Zapewne można tylko idę o zakład że ja zrobię rysunek i pójdę sobie na piwo, a ktoś pracujący bez tego będzie jeszcze klikał wiele godzin ;)
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
jarhead
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 56
Rejestracja: 03 wrz 2017, 20:45
x 3

Re: Tablet do CAD

Post autor: jarhead »

Udało się znaleźć urządzenie. Nawet nie wiedziałem, że obecne tablety mogą być tak wypasione. 16GB ramu, 1TB SSD, i7 8gen.. i o ile ze sprzętem faktycznie nie było problemu o tyle brak software totalnie. Oprogramowanie moze być na iOS, Windows, a w ostateczności Android.
Mendel90 by PrzemoS
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Tablet do CAD

Post autor: Berg »

@jarhead - uwielbiam takie posty. Prościej by było napisać co kupiłeś (marka i model), za ile, jak chcesz, to razem skonfigurować. Zamiast podawać te parametry, po przeczytaniu których i tak nic nie wiadomo.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Tablet do CAD

Post autor: sp6vgx »

jarhead pisze:Oprogramowanie moze być na iOS, Windows, a w ostateczności Android.
No nie bo padnę - zostało w wątku wymienione kilka programów...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
jarhead
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 56
Rejestracja: 03 wrz 2017, 20:45
x 3

Re: Tablet do CAD

Post autor: jarhead »

rafaljot pisze:@jarhead - uwielbiam takie posty. Prościej by było napisać co kupiłeś (marka i model), za ile, jak chcesz, to razem skonfigurować. Zamiast podawać te parametry, po przeczytaniu których i tak nic nie wiadomo.
Prawda. Wybrane zostały MS Surface Pro, Wacom Mobile i iPad Pro. zobaczymy, który się sprawdzi.
sp6vgx pisze:No nie bo padnę - zostało w wątku wymienione kilka programów...
Taki ze mnie luj. Back to drawing board odpadł.
GStar - nie znałem wcześniej i wydaje się bardzo dobrym programem
Mendel90 by PrzemoS
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Tablet do CAD

Post autor: virgin71 »

Pokaż przykładowy rysunek, jaki chcesz na tym uzyskać, bo chyba się zgubiłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”