Nowy w temacie MKS Gen L V1.0

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
PawelR
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2018, 17:01

Nowy w temacie MKS Gen L V1.0

Post autor: PawelR »

Witam,
Proszę o wsparcie jak powinna wyglądać prawidłowa konfiguracja płytki MKS Gen_L V1.0 z Marlinem ?
Usiłuje zbudować proste urządzenie do wkręcania śrubek ! :) i sprzęt ze świata drukarek 3D to dla mnie zbawienie ...tak myślałem do czasu faktycznego spotkania.
Potrzebuje płytkę do sterowania 4 silnikami krokowymi , 2 wyjścia - mosfet i kilka wejść na krańcówki. Wybrałem ww płytę ale nie jestem w stanie wysterować silnika E1 (mimo że wydaje mi się sprawnie zmieniam narzędzie kodami T0/T1, wyłączam funkcje bezpieczeństwa "cold extrudion")


PDF z githuba mówi o tym że konfiguracja ma zostać wybrana .:
Ale mam taki problem przy kompilacji .: BOARD_RAMPS_14_EFB "HEATER_1_PIN not defined for this board."
Gdy wybieram BOARD_MKS_GEN_L - jestem w stanie sterować z poziomu Gcodów osiami XYZ E0 - brak możliwości wysterowania E1 - silnik nawet się nie włącza (nie blokuje enablem)
Czy ktoś może wskazać mi linka gdzie jest taki konfig do obłożenia płyty w 100% ?
Nie jestem pewien co do wyprowadzeń ale tu znowu na GitHubie nie widzę schematu ideowego - może są złe definicje pinów ?
PS proszę o wytłumaczenie co oznaczają wyjścia "Servo" ?
remus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:36
x 4

Re: Nowy w temacie MKS Gen L V1.0

Post autor: remus »

sserwo to silnik krokowy ale obraca się od 0-360-0 stopni nie robi obrotów, do tego posiada sprzężenie zwrotne o aktualnej pozycji.
Gdzieś widziałem confi na e1 ale nie pamiętam gdzie.
remus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:36
x 4

Re: Nowy w temacie MKS Gen L V1.0

Post autor: remus »

Ja serwa wykorzystuje jak wskaźniki analogowe do termometrów pokojowych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”