3DGence z wyprzedaży :-)

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
geepard
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 58
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:25
Lokalizacja: Rzeszów
x 1

Re: 3DGence z wyprzedaży :-)

Post autor: geepard »

Witam, mam prośbę do posiadaczy tejże drukarki. Ile zębów ma koło zębate w osi X? Z pomoc z góry dziękuje.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: 3DGence z wyprzedaży :-)

Post autor: McKee »

rafaljot pisze:Ja tam lubię patrzeć na fajne konstrukcje. Po prostu cieszy oko, gdy coś jest optymalnie zrobione. Jak misternie namalowany obraz na ścianie.
Z tą drukarką jednak mam mentalny kłopot. To wciąż po prostu ruchomy stół. Staram się znaleźć przewagi, które legły u podstaw umieszczenia ruchomych elementów w górnej części. Na razie widzę jedną. Dało się zrobić by była wąska (a raczej dało by się).

Użyte materiały cieszą oko, ale zaraz potem w trakcie podziwiania (jak obraz) nasuwa się refleksja wykorzystane czy może zmarnowane.
To dodaj sobie jeszcze do wyobraźni/wyobrażenia, że to jest konstrukcja z około 2013 roku ... wtedy były trochę inne czasy w drukarkach. To jest taki staro-nowy Bentley. Zachwyca solidnością a jednak trochę "trąci myszką". Sprzęt akademicko-laboratoryjny. I jeszcze te tensometry. Dla mnie to klasa sama w sobie. Chciałoby się mieć. I choćby nawet tylko po to żeby sobie postawić w kącie i patrzeć (tylko już miejsca nie mam na kolejną drukarkę).
robertm
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: 3DGence z wyprzedaży :-)

Post autor: Berg »

McKee pisze: I jeszcze te tensometry.
taaa, taki Singer wśród drukarek.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 16
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: 3DGence z wyprzedaży :-)

Post autor: Zepco »

geepard pisze:Witam, mam prośbę do posiadaczy tejże drukarki. Ile zębów ma koło zębate w osi X? Z pomoc z góry dziękuje.
Koło zębate przymocowane do silnika krokowego ma 14 zębów (tylu się doliczyłem), z drugiej strony jest gładkie.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 16
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: 3DGence z wyprzedaży :-)

Post autor: Zepco »

Już w miarę opanowałem materiały DD. Poniżej zdjęcia wydruku "lampy" do litofanów. Pierwsza warstwa i górna są dla mnie bajeczne. Górna ledwo wyczuwalna pod palcem i chyba muszę popracować nad prusą, bo bez ironingu nie daje takich efektów. Warstwy równe, choć na tym materiale tego nie widać na zdjęciach. jeszcze jest problem z retrakcją, ale to kwestia prób.

Jest jeszcze jedna kwestia która najbardziej nie daje i spokoju, mianowicie wymiana filamentu przy wielokoorowym wydruku. W prusie wystarczy dać M600 i wszystko śmiga, tutaj nie jest tak różowo i nie bardzo wiem jak ugryźć temat. Ma ktoś może pomysł lub miał podobny problem?
W Anet A8 robiłem coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

; filament change
G91
G1 Z10
G90
G1 X0 Y200
M0 Click To Restart
G91
G1Z-10
G90
; filament change
Jednak komenda M0 jest ignorowana przez firmware z komunikatem
Not sending M0 CLICK TO RESTART to printer since it's known to block communication
IMG_9047.JPG
IMG_9050.JPG
IMG_9049.JPG
IMG_9046.JPG
IMG_9045.JPG
TDI-CAD, dziobu, kretu, virgin71, emartinelli, Blazi, FlameRunner, Abys, Berg
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: 3DGence z wyprzedaży :-)

Post autor: olo2000pm »

Możesz podać parametry druku?
Średnica dyszy i jaka warstwa?
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 16
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: 3DGence z wyprzedaży :-)

Post autor: Zepco »

Warstwa 0,15
Dysza standardowa 0,4
Podstawowa prędkość 50mm/s
Materiał PLA Vertigo Gray od Fiberlogy (po nowym roku będę próbował z DD. Jak skończę drukować ten model do końca (ma iść na prezent) to zrobię próbki na materiale na którym będzie lepiej widać warstwy, zwłaszcza dolną która ma super fakturę od stołu.
olo2000pm, Abys
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 16
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: 3DGence z wyprzedaży :-)

Post autor: Zepco »

U Marka problem wystąpi niemal od razu, u mnie dużo później ale niestety zapchało tak dyszę, że ani igła ani cold pull nie nic dały. Ciekawość wzięła górę i spróbowałem własnych sił. Jednak nie polecam robić tego z jedną ręką w gipsie i to jeszcze prawą, bo można coś urwać tak jak ja to uczyniłem. Przewody od grzałki są cieniutkie i dobrze jest je sobie zabezpieczyć.

Generalnie poza zwężeniem rurki PTFE od strony dyszy zrobiła się tam przerwa i pięknie zablokowało. Samej dyszy nie udało mi się udrożnić, być może tam tkwiła przyczyna, ale nie będę zgłębiał tematu tak bardzo.

Co teraz? Ostatnio bardzo mnie kusiło zmienić w niej elektronikę (DuetWifi), to może warto zrobić to w zestawie z nowym standardowym E3D? Póki co czekam na zdjęcie gipsu, żeby ją otworzyć i zobaczyć co tam siedzi.

Jakby ktoś chciał wiedzdieć jak wygląda głowica drukująca Gieni to przedstawiam zdjęcia poniżej.

P.S. Uprzedzam pytania co bardziej zorientowanych - tak, złamałem rękę na hulajce, ale tak bywa jak się jeździ po wszystkich dziurach :D
Załączniki
IMG_20190413_100141.jpg
IMG_20190413_110319.jpg
IMG_20190413_110348.jpg
IMG_20190413_100845.jpg
IMG_20190413_110337.jpg
Abys
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: 3DGence z wyprzedaży :-)

Post autor: panWiadr0 »

Te rurki PTFE w gardzielach to jest jednak jakiś dramat. Od anety po takie woły :(
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: 3DGence z wyprzedaży :-)

Post autor: virgin71 »

Zepco pisze: P.S. Uprzedzam pytania co bardziej zorientowanych - tak, złamałem rękę na hulajce, ale tak bywa jak się jeździ po wszystkich dziurach :D
No i nie mam pytań:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”