Ploter CNC z Openbuilds

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
Minik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 36
Rejestracja: 20 kwie 2016, 15:15
x 2

Re: Ploter CNC z Openbuilds

Post autor: Minik »

Nie prościej było kupić kressa z regulowanymi obrotami?
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 21
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Ploter CNC z Openbuilds

Post autor: marek91 »

Ano było, jak przyszła paczka to się zorientowałem skąd różnica w cenie...
Awatar użytkownika
Szymon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:21

Re: Ploter CNC z Openbuilds

Post autor: Szymon »

ok, nie mogę przejść obojętnie obok tego tematu.

1) zazdroszę projektu, chętnie "wykorzystam" wszelkie wnioski bo niebawem też takie cacko sobie złożymy

2) co do "openbuilds polska" i ich nazywania się "polskim oddziałem" to powiem tak, dawno czegoś takiego nie widziałem. Z pełną odpowiedzialnością: to nie jest ani żaden oddział polski ani nawet nie są to produkty openbuilds. tzn. nie sa to oryginalne produkty openbuilds tylko chińczyki. Różnica w jakości niestety ogromna, zresztą co rzetelniejsi Chińczycy na aliexpress w opisie produktu ostrzegają, że jakość kółek jest adekwatna do ceny. Niestety kilka miesięcy temu też dokonałem zakupu w owym "Polskim Oddziale", pewność nabrałem dopiero jak ostatnio przyszło zamówienie z USA. Jakość kółek i innych elementów - przepaść.
Oficjalny i autoryzowany dystrybutor w Polsce jest, ale jeszcze nie wystartował ze stroną WWW :) Jeśli ktoś jest zainteresowany namiarem i chęcią kupienia w PL bez dostawy z USA i procedur celnych to proszę o PRIV, nie będę tu reklamy robić publicznie.
Awatar użytkownika
Szymon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:21

Re: Ploter CNC z Openbuilds

Post autor: Szymon »

ps. chciałem wczoraj wyedytować i trochę złagodzić powyższego posta, tak oby w 100% być uczciwym.

od wspomnianej firmy zakupiłem kilka miesięcy temu garść (a może dwie) różnych openbuildsowych części. Ja na 100% dostałem podróbki. To jednak nie wyklucza, że sprzedają też oryginały i ... w zależności od zamówienia biorą z jednej lub drugiej półki.

W PL jest obecnie 2 dystrybutorów, przy czym ja znam jednego. Może oni są drugim. Zorientuję się. To nie zmienia faktu, że u mnie się nie popisali, a i w paru innych miejscach ich postępowanie jest.. kwestionowalne etycznie.

To tyle tytułem złagodzenia pierwszego posta - trochę mnie wyrzut sumienia kopnął w tyłek, że dokonałem kategorycznego sądu w sytuacji, gdy jednak opieram swoją opinię na jednej transakcji i (jednak wielu) spostrzeżeniach.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ploter CNC z Openbuilds

Post autor: FlameRunner »

Szczerze mówiąc to wyjaśnienie - gdybanie że raz dają oryginały, a raz podróbki - stawia opisywaną firmę w jeszcze gorszym świetle. ;)
Awatar użytkownika
Szymon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:21

Re: Ploter CNC z Openbuilds

Post autor: Szymon »

Chciałem być "precyzyjny", stąd drugi post. Dla mnie skreśleni na zawsze :)
tanifilament3d.pl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:25

Re: Ploter CNC z Openbuilds

Post autor: tanifilament3d.pl »

Jakieś postępy Marku w projekcie ?, jestem bardzo ciekaw jak będzie z dokładnością wycinanych elementów :)
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 21
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Ploter CNC z Openbuilds

Post autor: marek91 »

Jedyny postęp jest taki że jak dobrze pójdzie to odbieram dziś płytę MDF w sklepie... :)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ploter CNC z Openbuilds

Post autor: FlameRunner »

No ładnie, minął zaledwie tydzień od pierwszej wyprawy do liroja i już odbierasz płytę, bardzo sprawnie poszło. :D
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 21
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Ploter CNC z Openbuilds

Post autor: marek91 »

Pracownicy w liroju mają świetną piłę, cięcie 50mm/doba. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”