The Ant PCB Maker - wersja Marvin27

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
Awatar użytkownika
Marvin27
Postów w temacie: 16
Posty: 709
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:00
Lokalizacja: Wielka Wieś k./Wojnicza
Drukarka: Prusa MINI
x 170

Re: The Ant PCB Maker - wersja Marvin27

Post autor: Marvin27 »

Holgin pisze:
Marvin27 pisze:
Holgin pisze:Rozumiem, z tym miesiącem to bym nie przesadzał bo płytki można spokojnie dostać w 7 dni ale to wciąż nie jest kilka-kilkanaście godzin :) Sam rozważałem zbudowanie takiej maszynki, aczkolwiek w gruncie rzeczy nadaje się tylko do stosunkowo prostych projektów (1 warstwa itp), więc nie zrobiłbym z niej dużego użytku. W sytuacjach gdzie ktoś potrzebuje na gwałt prostego PCB, będzie jak znalazł.
Ekipa od ANT-a już robiła 2 warstwy na Instagramie mają zdjęcie.
Da się, trawiłem tradycyjną metodą 2 warstwy, ale VIA nie zrobisz :)
Tutaj komercyjne CNC od wegstr (ale tu CNC kosztuje 2,990.0 €)

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=cCm-UL-dCEc

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=PgtUB_vdH4Y

I jak widać tam się da zrobić, podobne rozwiązanie "matrycy" chciał bym zastosować u siebie.
Holgin
Postów w temacie: 4
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: The Ant PCB Maker - wersja Marvin27

Post autor: Holgin »

Super maszynka :D Chciałbym mieć coś takiego u siebie :)
Trochę źle się wyraziłem - o tych nitach też słyszałem, fajna sprawa jak ma się do tego praskę, można robić wtedy całkiem sensowne PCB. ALE - wciąż jesteś ograniczony z minimalnym rozmiarem itp.
Osobiście po prostu przeplatałem kawałek drucika przez otwór i zalutowywałem z obu stron, też działało jako VIA. Ale trochę czasu to zajmowało :)
Awatar użytkownika
Bobbik1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 199
Rejestracja: 07 mar 2019, 20:05
Drukarka: P3 Steel
x 73

Re: The Ant PCB Maker - wersja Marvin27

Post autor: Bobbik1 »

Na moje potrzeby by wystarczylo.
P3STEEL XL Titan direct E3D V6
3D printing is the Dark Souls of nerd hobbies.
Awatar użytkownika
Marcin.KnD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 648
Rejestracja: 03 maja 2017, 03:16
Drukarka: CoreXY 300x300x300
x 51

Re: The Ant PCB Maker - wersja Marvin27

Post autor: Marcin.KnD »

Też myślałem o ANT ale w końcu buduję CNC Cyclone https://github.com/CarlosGS/Cyclone-PCB-Factory
spec
Postów w temacie: 1
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: The Ant PCB Maker - wersja Marvin27

Post autor: spec »

Frezowanie PCB nie jest wcale takie łatwe jak na filmiku. Same płytki, przynajmniej te na które ja trafiałem są dość krzywe. Przy frezowaniu na głębokość 0,15 - 0,2 mm różnica w grubości 0,2 mm to problem.
Awatar użytkownika
Marvin27
Postów w temacie: 16
Posty: 709
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:00
Lokalizacja: Wielka Wieś k./Wojnicza
Drukarka: Prusa MINI
x 170

Re: The Ant PCB Maker - wersja Marvin27

Post autor: Marvin27 »

spec pisze:Frezowanie PCB nie jest wcale takie łatwe jak na filmiku. Same płytki, przynajmniej te na które ja trafiałem są dość krzywe. Przy frezowaniu na głębokość 0,15 - 0,2 mm różnica w grubości 0,2 mm to problem.
Dlatego pasuje robić autoleveling.
Awatar użytkownika
Marcin.KnD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 648
Rejestracja: 03 maja 2017, 03:16
Drukarka: CoreXY 300x300x300
x 51

Re: The Ant PCB Maker - wersja Marvin27

Post autor: Marcin.KnD »

Ant ma leveling, Cyclone też ma
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 2
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: The Ant PCB Maker - wersja Marvin27

Post autor: panWiadr0 »

Panie rób Pan te maszynę, bo mam już kilka płytek do zlecenia ! :]
Marvin27, malyhenio1
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 2
Posty: 573
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 28

Re: The Ant PCB Maker - wersja Marvin27

Post autor: malyhenio1 »

Mnie zastanawia ten auto living, jak to jest rozwiązane
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: The Ant PCB Maker - wersja Marvin27

Post autor: sp6vgx »

spec pisze:Frezowanie PCB nie jest wcale takie łatwe jak na filmiku. Same płytki, przynajmniej te na które ja trafiałem są dość krzywe. Przy frezowaniu na głębokość 0,15 - 0,2 mm różnica w grubości 0,2 mm to problem.
Powiedzmy sobie tak, ostatnio testowałem znowu frezowanie PCB na mojej dużej frezarce. Po pierwsze do duże znaczenie ma dobry i ostry frez, tutaj pewna wada bo niestety laminat dość szybko frezy tępi i staje się to trochę drogą zabawą.

Inna sprawa to co zostało wspomniane to pewne ograniczenia technologiczne - czyli raczej bardzo proste projekty. Przykładowe PCB jakie ostatnio robiłem i testowałem to na frezarce, a zakończyło się zleceniem wykonania...
1.jpg
W sumie płytka do zabawki dla córki ;)
2.jpg
Jest to banalnie prosta dwu warstwowa PCB, ale przelotki fi 0.86mm/ otwór 0.45mm to już niestety problem przy takiej metodzie... ścieżki 0,30mm przy dobrym frezie nawet jakoś wychodziły... Nawet jak wyjdzie to jak damy nity lub lutowane druciki na przelotkach pod ATMega to się zrobi problem aby położyć na nich scalaka bo go podniosą...

Koszta - w sumie można powiedzieć że drogo bo to w PL... termin wykonania 8 dni, dwie warstwy, soldermaska, opis dwustronny, cynowanie HAL... jakieś 120zł brutto za 4 PCB... w chinach sporo taniej ale tutaj zależało mi aby zrobić to przed świętami, a zabrałem się za to zbyt późno...

Generalnie potwierdzę to co już kiedyś pisałem... najlepsza metoda w warunkach domowych to fotochemiczna, albo na gotowych laminatach pokrytych warstwą światłoczułą, albo kupowanie takiej warstwy do naklejenia na rolkach... eksperymenty z Positiv 20 nigdy dobrze mi nie wychodziły (tutaj trudno położyć cienką równomiernej grubości warstwę).

Powiem tak tutaj bardziej widzę zastosowanie dla frezarki odnośnie robienia szablonów do pasty (będę próbował jak przyjdzie mi zamówiona blacha)... ewentualnie ciekawa opcja ale niezbyt tania zbudowanie maszynki Pick & Place...
Holgin
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”