Ultimaker / jenny printer

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Marek79
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 47
Rejestracja: 12 kwie 2019, 13:05
x 1

Re: Ultimaker / jenny printer

Post autor: Marek79 »

Znowu mnie źle zrozumiałeś ,poprostu przesyłka zwrotna do Chin to ok. 200 zł , więc nie opłaca się wysyłać na serwis .
Poza tym chcialem samenu do tego dojść ,(przejżałem całe menu cura , przez malina zmieniłem rozmiar stołu - wyświetlacz umarł ) i skończyly mi sie pomysły , więc wykazałem zangażowanie.

Proszę zamknij temat ..
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Ultimaker / jenny printer

Post autor: Berg »

Drukarka nie jest uszkodzona, więc serwis w Chinach Ci niczego nie napoprawi. :D
A za drugą elektronikę, zupełnie niepotrzebnie bo akurat ta chińska jest lepsza, zapłaciłeś więcej niż całkiem niezła flaszka. :D
Marek79
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 47
Rejestracja: 12 kwie 2019, 13:05
x 1

Re: Ultimaker / jenny printer

Post autor: Marek79 »

Rafaljot dziś zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś x i y ustawiłem na 160 , następnie w cura obszar roboczy ustawiłem na 340 x 205 x 200 , pociełem model 3d , drukarka ponownie drukuje pomniejszony element .

Co do Chińskiego dostawcy , to otrzymałem gotowy produkt , miałem tylko samemu złożyć , złożyłem bez instrukcji ,dostałem kartę sd z firmower w formacie hex , wgrałem po który cuda się dzieją nie bede nawet tego opisywał , otwory na endstopy w złych miejscach nawiercone -poprawiłem , silnik osi y miał kolizje z platformą stołu - wyciełem 3 mm platformy stołu , teraz problem z elektroniką ,więc zgłosiłem spór ze sprzedawcą już 3 dni się nie odzywa , do jutra ma czas na kontakt , jak się nie odezwie to otrzymam zwrot kwoty za te poprawki .Tym bardziej że to był dość drogi sprzęt...
Ultimakera 2 też musiałem sobie złożyć ,ale tam wszystko działalo odrazu , kalibracje stołu tylko wykonałem .
To był.gotowy produkt tylko do złożenia taki sam jak np. szafa z ikea , a nie budowa drukarki od zera ,czyli przycinanie profili alu , konstruowanie mechanizmów itd.

Nie obraź się , bo to nie do ciebie ,ale odnoszę wrażenie że niektórzy rejestruja się na forach ,aby klientów zdobyć , i boją się napisać pewne rzeczy łopatologicznie ,żeby może im ktoś chleba nie odebrał .....tacy ludzie są prawie na każdym forum , tylko nie którzy potrafią to w twarz powiedzieć inni nie.

Mogę flaszkę postawić /skrzynkę browara za pomoc , lub sam bedę walczył , a jak nie dojdę co jest źle to porąbię ją ,a nie wyślę na żaden płatny serwis .


rafaljot pisze:Drukarka nie jest uszkodzona, więc serwis w Chinach Ci niczego nie napoprawi. :D
A za drugą elektronikę, zupełnie niepotrzebnie bo akurat ta chińska jest lepsza, zapłaciłeś więcej niż całkiem niezła flaszka. :D
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ultimaker / jenny printer

Post autor: FlameRunner »

M92 X320 Y320

Mimo całej dyskusji o M92, nadal nie przyszło Ci do głowy, że jak drukarka drukuje przedmiot o połowę za mały, to może warto sprawdzić jaki będzie efekt po podwojeniu liczby kroków na milimetr? Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Ultimaker / jenny printer

Post autor: Zepco »

Wklej tu wynik komendy M503 i screeny z ustawieniami drukarki w Cura. Może poza polem roboczym masz źle ustawiony punkt początkowy?
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Marek79
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 47
Rejestracja: 12 kwie 2019, 13:05
x 1

Re: Ultimaker / jenny printer

Post autor: Marek79 »

Zmieniłem X i Y na 320 obiekt jest teraz w właściwym rozmiarze , sam się śmieję że na to nie wpadłem ,tu podziękowania za pomoc ,
lecz nie jest to sukces na 100% , ponieważ drukarka podczas kalibracji stołu wykonuje trzy ruch głowicą , pierwszy powinien być na środku osi x i przy osi y krawędzi śruby stołu ( w moim przypadku jest to 1/3 stołu ) , drugi do lewego narożnika przy froncie drukarki ( tu jest ok ) , trzeci do prawego narożnika przy froncie drukarki ( u mnie jest to 3/4 stołu ) i następnie powtarza jeszcze raz procedurę.

Więc ten rozmiar stołu jest jeszcze gdzieś zapisany ?
Poza tym mam duży stół , więc mam 4 śruby od stołu , a elektronika ma zapisane 3 śruby ,więc wykonuje kalibrację w trzech punktach , a chciałbym ,aby to robiła w czterech , i w odpowiednich punktach

Kod: Zaznacz cały

SENDING:M500
echo:Settings Stored
>>> m503
SENDING:M503
echo:Steps per unit:
echo:  M92 X320.00 Y320.00 Z200.00 E369.00
echo:Maximum feedrates (mm/s):
echo:  M203 X300.00 Y300.00 Z40.00 E45.00
echo:Maximum Acceleration (mm/s2):
echo:  M201 X9000 Y9000 Z100 E10000
echo:Acceleration: S=acceleration, T=retract acceleration
echo:  M204 S3000.00 T3000.00
echo:Advanced variables: S=Min feedrate (mm/s), T=Min travel feedrate (mm/s), B=minimum segment time (ms), X=maximum XY jerk (mm/s),  Z=maximum Z jerk (mm/s),  E=maximum E jerk (mm/s)
echo:  M205 S0.00 T0.00 B20000 X20.00 Z0.40 E5.00
echo:Home offset (mm):
echo:  M206 X0.00 Y0.00 Z-22.35
echo:PID settings:
echo:   M301 P10.03 I1.50 D70.00
Załączniki
20190503_130645.jpg
20190503_130633.jpg
20190503_130622.jpg
druk.jpg
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Ultimaker / jenny printer

Post autor: Berg »

https://maciejdrukuje.pl/2017/05/24/jen ... -extended/

O jakich punktach mówisz?
Czy chodzi o punkty do ręcznego poziomowania stołu śrubeczkami. Jeśli tak to można sobie tym d. nie zawracać, ustawić ręką głowice w punkcie, gdzie chcesz zmierzyć odległość stołu i tyle.

Możliwe, że te punkty są zapisane w firmware i niestety niezbędne będzie jednak użycie TinkerGnome by to zmienić.
Marek79
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 47
Rejestracja: 12 kwie 2019, 13:05
x 1

Re: Ultimaker / jenny printer

Post autor: Marek79 »

Ten artykuł czytałem dlatego , też nie chciałem słuchać jak mówiłeś o tej super chińskiej elektronice i od razu zamówiłem oryginał ...co do głowicy to jest identyczna z um2 jedynie mam zastrzeżenia do wkładu teflonowego ... może go wymienię(bo pierwsze próbne wydruki nie są złe , ale w porównaniu z um2 to tyłka nie urywa -może kalibracja kroków extrudera -pewnie znowu będzie walka ), oryginalny um2 ma wentylator chłodzący elektronike , tu jest tylko otwór na wentylator , wentylatora brak. Reszta identyczna jak w um , z extruderem nie ma problemu może dlatego że wybrałem wersje na filament 2.85 .


Kalibracja stołu odbwa się w ten sposób że stół jedzie do góry i zatrzymuje się ok.15mm od dyszy ,następnie manipulatorem kręcąc , stół jest podnoszony przez silnik osi z , dokładny/precyzyjny odstęp dyszy od stołu robię już pokrętłem /nakrętką od dołu stołu , i tak w trzech punktach stołu (w trzech ,ponieważ oryginalny um ma stół do platformy mocowany przez trzy śruby z regulacją) i na koniec tego procesu potwierdzam manipulatorem "done" prawdopobnie jest to zapisywane do eeprom i stół jedzie to pozycji "home". Ja mam powiększony stól , więc stół jest osadzony na czterech śrubach wiec teraz jest problem z prawidłowym ustawieniem stołu, dodatkowo podczas kalibracji drukarka zachowuję się jak by miała obszar roboczy 20x20cm (pokazałem to na tych trzech zdjęciach w wcześniejszym poście. Więc napewno jest to zapisane w firmoware (tak jak napisałeś) .

Próbowalem przynajmniej obszar roboczy zmienić przez marlin /ardurio (w dokumentacji marlin była linia bed size ) , ale po wgraniu tej modyfikacji wyświetlacz umiera , identycznie dzieje się jak wgrywam tego tinkergnome ... może coś źle robię .
Oglądnełem jakiś filmik na youtube z konfiguracji marlin , i wygląda że powino funkcjonować , ale niestety nie funkcjonuje...





rafaljot pisze:https://maciejdrukuje.pl/2017/05/24/jen ... -extended/

O jakich punktach mówisz?
Czy chodzi o punkty do ręcznego poziomowania stołu śrubeczkami. Jeśli tak to można sobie tym d. nie zawracać, ustawić ręką głowice w punkcie, gdzie chcesz zmierzyć odległość stołu i tyle.

Możliwe, że te punkty są zapisane w firmware i niestety niezbędne będzie jednak użycie TinkerGnome by to zmienić.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ultimaker / jenny printer

Post autor: FlameRunner »

Marek79 pisze:Kalibracja stołu odbwa się w ten sposób że stół jedzie do góry i zatrzymuje się ok.15mm od dyszy ,następnie manipulatorem kręcąc , stół jest podnoszony przez silnik osi z , dokładny/precyzyjny odstęp dyszy od stołu robię już pokrętłem /nakrętką od dołu stołu , i tak w trzech punktach stołu (w trzech ,ponieważ oryginalny um ma stół do platformy mocowany przez trzy śruby z regulacją) i na koniec tego procesu potwierdzam manipulatorem "done" prawdopobnie jest to zapisywane do eeprom i stół jedzie to pozycji "home".
Możesz olać tę procedurę. Ręcznie wypoziomuj stół i ręcznie ustaw offset Z.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Ultimaker / jenny printer

Post autor: Berg »

@FlameRunner tak, już to pisałem wyżej ;)
Zablokowany

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”