MPCNC Double Belt - dziennik budowy JGFTW

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 24
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: MPCNC Double Belt - dziennik budowy JGFTW

Post autor: JGFTW »

A czy to nie jest tak, że te pozycje się nie różnią niczym dopóki nie wrzucisz jakiegoś pliku wykonawczego? (jeszcze nic nie wrzucałem, będę musiał przetestować)

Mógłbyś zaznaczyć na jakimś screenie o jaką pinezkę Ci chodzi ? Ja tu nie widzę żadnego DRO.
Początkowo w ogóle nie mogłem znaleźć bazowania pojedynczych osi, więc po prostu dodałem sobie przyciski. I one działają.
home_osi.png
home_osi.png (10.37 KiB) Przejrzano 5041 razy
Na "Error G10[...]" jeszcze nie natrafiłem, ale też nie testowałem wszystkiego intensywnie. Uruchomiłem ten program może ze 3 razy łącznie, więc nie wypowiem się dokładnie co nie działa, ale jeżeli coś będzie nie tak to na pewno obczaję Twojego Marlina :good:
Awatar użytkownika
fantasmag0ria
Postów w temacie: 3
Posty: 23
Rejestracja: 14 gru 2017, 16:25
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: i3BLV i TC w budowie
x 41

Re: MPCNC Double Belt - dziennik budowy JGFTW

Post autor: fantasmag0ria »

Nie, niestety w Marlinie Machine Position == Work position

DRO = Digital readout. Inaczej axes widget (3)
2020-01-22 09_16_41-Window.png
2020-01-22 09_16_41-Window.png (73.36 KiB) Przejrzano 5008 razy
Zerowanie osi masz pod (2). Przykład: ustawiasz sobie materiał gdzieś na stole podjeżdżasz pod któryś ze znanych Ci rogów i tam zerujesz offset żeby powiedzieć maszynce gdzie ma (Work position) zacząć.

PS. guziki z domkem oznaczone (1) robią to samo co Twoje dodane, bazują poszczególne osie.
JGFTW
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 24
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: MPCNC Double Belt - dziennik budowy JGFTW

Post autor: JGFTW »

@fantasmag0ria

Jest to kolejny bezużyteczny akronim, który zapamiętam ;)
Planuję usiąść do Marlina i mocno zainteresować się Twoją wersją, bo jednak miałeś rację z tym, że dużo opcji CNC.js nie działa (zresztą typowych ustawień do CAM)...

Dawno nie było żadnego wpisu - głównie dlatego, że spowolnił mnie problem mechaniczny jaki wystąpił i skutecznie mnie hamował.

Po złożeniu okazało się, że mam problem z przekoszeniem (wewnętrznych rur). Początkowo byłem pewien, że jest to tylko wina tego, że za mocno skręciłem śruby karetki (nieroztropnie na zakończenie składania jeszcze je kluczem pokręciłem ;) ). Jednak okazało się, że to nie tylko te śruby (po ich poluzowaniu problem sie trochę zmniejszył, lecz nie rozwiązał), ale także za duży rozstaw rur osi Z (mocowania narzędzia) - otóż skręciłem te śruby karetki za mocno w pierwszej kolejności, dlatego że rury osi Z miały bardzo słaby kontakt z tylnimi łożyskami (ledwo dotykały). Dopiero później po rokręceniu wszystkiego i powolnym, uważnym złożeniu całej osi Z, okazało się, że plastiki są złej wielkości. Podejrzewam, że ustawiłem zły parametr horizontal size compensation podczas druku tych elementów (bo reszta jest ok, a na pewno nie ciąłem wszystkiego na raz). Tak czy inaczej; Przedrukowałem je i zmontowałem jeszcze raz i jest już ok ;)
SAM_0005.JPG
stara | nowa karetka ;)
stara_nowa_karetka.JPG
W końcu mogłem na spokojnie zrobić pierwsze przymiarki do tworzenia plików w ESTLCam oraz pierwsze testy ich obsługi w CNC.js i tak jak pisałem wcześniej sporo opcji nie działa, bo ich obsługa jest wyłączona w samym Marlinie (konfigurując ESTLCam również parę opcji trzeba było wyłączyć). Może w wolnej chwili do tego przysiąde.

Oczywiście na początek, żeby oswoić się z praca maszyny postanowiłem coś pomazać długopisem/markerem.

Zrobiłem specjalnie na tę okazję mocowania różnych mazaków:
SAM_1085.JPG
SAM_1083.JPG

https://www.thingiverse.com/thing:4241794

Zamontowane:
SAM_1094.JPG
Pierwsze co zrobiłem to zaznaczyłem markerem obszar roboczy:
obszar.JPG
SAM_0002.JPG
Ciekawie wyglądą różnica pomiędzy obszarem całkowitym a użytkową powierzchnią ;)
To dało mi jakieś skojarzenie, co do zrobienia wymiennej platformy roboczej (mocowanie materiału/arkusza jeszcze nie jest postanowione) albo być może zrobie jakiś szkielet z profili (taka bieda wersja stołu teowego). Jak ktoś ma jakieś pomysły to śmiało ;)

W następnym wpisie wrzucę zdjęcia bazgrołów ;)
Abys, Jackoboo, Stefek96
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1754
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: MPCNC Double Belt - dziennik budowy JGFTW

Post autor: Andrzej_W »

Mi ze stołów jakie widziałem w takich maszynkach podoba się wersja z otworami i zamontowanymi gwintowanymi insertami.
Jak wygląda u ciebie ugięcie rur podczas pracy.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: MPCNC Double Belt - dziennik budowy JGFTW

Post autor: mcxmcx »

Zdziwisz się jak szerszym frezem wyjedziesz poza obszar roboczy w ten sposób ustalony!

A jako.plytke do sterowania, wywal wszystko oparte o marlina i mach, kup sobie taką płytkę:
https://www.ebay.com/itm/332842641684

To jakaś podróba / pirat Planet CNC, ale działa zacnie.

Działa tak długo aż nie klikniesz update softu, więc bądź czujny.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 24
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: MPCNC Double Belt - dziennik budowy JGFTW

Post autor: JGFTW »

Andrzej_W pisze:Mi ze stołów jakie widziałem w takich maszynkach podoba się wersja z otworami i zamontowanymi gwintowanymi insertami.
Jak wygląda u ciebie ugięcie rur podczas pracy.
Ciekawy pomysł z tymi insertami, masz jakiegoś linka z gotowym rozwiązaniem? Albo omówioną wersją DIY?

Co do ugięcia rur to nie zauważyłem nic niepokojącego, wziąłem specjalnie grubsze niż zalecenia twórcy projektu: https://www.v1engineering.com/assembly/ ... bes-pipes/, ale jak dorwę czujnik zegarowy to mogę sprawdzić.

mcxmcx pisze:Zdziwisz się jak szerszym frezem wyjedziesz poza obszar roboczy w ten sposób ustalony!
To prawda, teraz przeglądam internet w poszukiwaniu frezów do planowania powierzchni i niektóre są wielkie ;) Ale do codziennego użytkowania raczej planuję używać frezów fi 6-4mm, także zaznaczona jest to raczej faktyczna powierzchnia jaka będę wykorzystywał.
mcxmcx pisze: A jako.plytke do sterowania, wywal wszystko oparte o marlina i mach, kup sobie taką płytkę:
https://www.ebay.com/itm/332842641684

To jakaś podróba / pirat Planet CNC, ale działa zacnie. [...]
Dzięki za link, fajnie wygląda ten soft Planet CNC, ale na tym etapie to już chyba za późno - mam wszystko złożone :D Jedyna zmiana kontrolera jaką rozważam to MKS GEN L -> SKR 1.3 (projektowałem mocowanie elektroniki z tą myślą)
I wtedy tylko w konfigu Marlina trzeba pogrzebać, żeby odblokować funkcję jak np arc support oraz probe target (kolega fantasmag0ria już chyba nawet popełnił te zmiany w swojej wersji Marlina) i to powinno załatwić sprawę.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1754
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: MPCNC Double Belt - dziennik budowy JGFTW

Post autor: Andrzej_W »

Bardzo zbliżone jest rozwiązanie które zastosował Nikodem Bartnik w swoim Dremel CNC
Tutaj masz link https://www.youtube.com/watch?v=8LewIrP ... x=10&t=16s
Tylko że on zastosował nakrętki pazurkowe a lepsze są wkręcane inserty.
Tutaj jest rozwiązanie z insertami w 11 minucie https://www.youtube.com/watch?v=jMcblAB_fe0
Można zrobić g-kod który za ciebie wywierci otwory a ty tylko zamontujesz nakrętki.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: MPCNC Double Belt - dziennik budowy JGFTW

Post autor: mcxmcx »

Sklejka przykręcona w 5- ciu miejscach, planujesz od góry na płasko i wiercisz co 5cm w osi rowków w profilach otwory, tak do 1mm od alu.
Zdejmujesz sklejkę, dowiecasz dziury, gniazda wkładasz i dokrecasz.
Dokrecasz przez dużą podkładkę, bo lubi się zgnieść.
Załączniki
IMG_20200607_105038.jpg
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
WuTang
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwie 2020, 23:00
x 2

Re: MPCNC Double Belt - dziennik budowy JGFTW

Post autor: WuTang »

Kibicuję :piwo: ja zrobiłem sobie wersję podstawową tego ustrojstwa bez żadnych modów. Jakoś to działa, silniczki 0.35nm za słabe są do komfortowej pracy.
Załączniki
VideoCapture_20200611-123036.jpg
JGFTW
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 24
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: MPCNC Double Belt - dziennik budowy JGFTW

Post autor: JGFTW »

Jako, że mój projekt tymczasowo stoi (głównie z powodu braku czasu na grzebanie) to wrzucę chociaż informacyjnie postęp prac autora projektu BraunsCNC:


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=AFthTuSSD8E

Bardzo ciekawy filmik, ciekawę czy również będę miał podobne spostrzeżenia.
Na pewno będę zwracał uwagę na odklejanie się pasków dolnych ;)


Dodatkowo oryginalny projekt MPCNC od V1Engineering również przeszedł sporą przemianę - głównie przeprojektowane zostały plastiki.
Bardzo fajnie to wygląda i tak jak nie planuję drukować tych plastików od nowa oraz montować ich w swoim projekcie to warto chociaż podlinkować dla zainteresowanych.
Kto wie, być może w przyszłości coż z tego wykorzystam - jak nie w tym projekcie to może w innym ;)
Primo-scaled.jpg
Primo-back-scaled.jpg

https://www.v1engineering.com/mpcnc-primo-is-live/
https://www.thingiverse.com/thing:4493589
Andrzej_W
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”