Laser CO2 budujemy, przerabiamy

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 20
Posty: 2470
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Laser CO2 budujemy, przerabiamy

Post autor: mcxmcx »

Printed4U
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
pablo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 60
Posty: 226
Rejestracja: 11 gru 2016, 07:03
Lokalizacja: Grudziądz
Drukarka: Alfawise U30, Lume
x 46

Re: Laser CO2 budujemy, przerabiamy

Post autor: pablo »

Printed4U pisze:Można wiedzieć jakim softem generujesz nc dla lasera? Używałem LaserGRBL ale jest strasznie ubogi, szukać czegoś darmowego ale nie bardzo mogę znaleźć. Kupiłem od blackfroga jakiś laser 7W chciałem się pobawić póki człowiek siedzi w domu :D
Mnie też grbl doprowadzał do szału. Dlatego szukałem alternatywy zakupiłem benboxa również średnio to działa, podpasowala mi elektronika od
https://a.aliexpress.com/_BPCe7H
soft laserdrw odróżnia kolory czerwony tnie, niebieski po obrysie graweruje, czarny grwaeruje, potrafi również odcienie szarości. Ale zauważyłem że nie jest bez wad ponieważ potrafi nie zaczynać dużego pliku i wtedy trzeba dzielić ale na chwilę obecną jestem zadowolony, a rysuje w inkscape jest dodatek do drw, do corela też jest bo przy zakupie elektroniki dostaje się corela w zestawie
"dzień bez zamotania, to dzień stracony"
spec
Postów w temacie: 3
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Laser CO2 budujemy, przerabiamy

Post autor: spec »

Estlcam
Awatar użytkownika
pablo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 60
Posty: 226
Rejestracja: 11 gru 2016, 07:03
Lokalizacja: Grudziądz
Drukarka: Alfawise U30, Lume
x 46

Re: Laser CO2 budujemy, przerabiamy

Post autor: pablo »

spec pisze:Estlcam
czy ten soft rozróżnia kolory czy trzeba do gkoda robić wszystko osobno
"dzień bez zamotania, to dzień stracony"
Awatar użytkownika
pablo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 60
Posty: 226
Rejestracja: 11 gru 2016, 07:03
Lokalizacja: Grudziądz
Drukarka: Alfawise U30, Lume
x 46

Re: Laser CO2 budujemy, przerabiamy

Post autor: pablo »

Z innej beczki padła elektronika sterująca upalił się stepstic po wlutowaniu nowego nie działa muszę zmienić elektronikę co polecacie nie bardzo mi pasuje grbl benboxa,

Może ktoś potrafi zrobić gcoda z grawerem w inkscape
"dzień bez zamotania, to dzień stracony"
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 26
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Laser CO2 budujemy, przerabiamy

Post autor: Berg »

zdaje się jak się już przechodzi na gcoda i inną elektronikę to potem używać można laserweba czy coś podobnego.

Z Incscape na pewno też się da, bo ludzie używają go z pluginem do laserów ledowych na GRBL.
Awatar użytkownika
pablo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 60
Posty: 226
Rejestracja: 11 gru 2016, 07:03
Lokalizacja: Grudziądz
Drukarka: Alfawise U30, Lume
x 46

Re: Laser CO2 budujemy, przerabiamy

Post autor: pablo »

rafaljot pisze:zdaje się jak się już przechodzi na gcoda i inną elektronikę to potem używać można laserweba czy coś podobnego.

Z Incscape na pewno też się da, bo ludzie używają go z pluginem do laserów ledowych na GRBL.
tak ja też używałem w poprzednich laserach grbla z dodatkami ale to jest strasznie upierdliwe
"dzień bez zamotania, to dzień stracony"
Awatar użytkownika
pablo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 60
Posty: 226
Rejestracja: 11 gru 2016, 07:03
Lokalizacja: Grudziądz
Drukarka: Alfawise U30, Lume
x 46

Re: Laser CO2 budujemy, przerabiamy

Post autor: pablo »

Niestety muszę chwilowo używać grbl, ale zaobserwowałem ciekawostkę ustawiłem sobie zakres mocy w grbl 0-100 na chińskiej płytce paliłem z mocą 22% 8mA 10mm/s (chodzi o sklejkę 3mm) i było miodzio, teraz na grbl mam ustawione 45% 12mA 10mm/s i są miejsca nie dopalone. Dlaczego tak się dzieje czy w arduino jest coś sekretnego do ustawienia, nie mówiąc już jęku silników, ale to pomijam.
"dzień bez zamotania, to dzień stracony"
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 26
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Laser CO2 budujemy, przerabiamy

Post autor: Berg »

częstotliwość PWM może. Częstotliwości nie da się ustawić komendą $xx trzeba grzebnąć w którymś pliku. Robiłem to do lasera LED.
Nie wiem jak powinno być dla CO2 pewnie jest to opisane.

włączyłeś w GRBL tryb laser mode ( $32 ) ?

być może jeszcze trzeba się pobawić z minimum power . bo zdaje się w tym trybie laser Mode to on ma płynnie skalować moc w miarę jak przyspiesza o i to może nie być dobrze skorelowane. To może być widać jeśli jest tak, że niedopalone jest albo na rogach albo na środkach odcinków.
Awatar użytkownika
pablo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 60
Posty: 226
Rejestracja: 11 gru 2016, 07:03
Lokalizacja: Grudziądz
Drukarka: Alfawise U30, Lume
x 46

Re: Laser CO2 budujemy, przerabiamy

Post autor: pablo »

rafaljot pisze:częstotliwość PWM może. Częstotliwości nie da się ustawić komendą $xx trzeba grzebnąć w którymś pliku. Robiłem to do lasera LED.
Nie wiem jak powinno być dla CO2 pewnie jest to opisane.
Szukam info ale nie udało i się trafić, chociaż jak by tak było to pewnie ludzie by pisali o tym sprawdzając miernikiem 100% podaje 5V 50% 2,47V więc sygnał ok ale gdzieś wyczytałem że częstotliwość nie ta ale ile w tym prawdy
rafaljot pisze:włączyłeś w GRBL tryb laser mode ( $32 ) ?
oczywiście włączone i zakres mocy ustawiony od 0-100%


rafaljot pisze:być może jeszcze trzeba się pobawić z minimum power . bo zdaje się w tym trybie laser Mode to on ma płynnie skalować moc w miarę jak przyspiesza o i to może nie być dobrze skorelowane. To może być widać jeśli jest tak, że niedopalone jest albo na rogach albo na środkach odcinków.
Co ciekawe wczoraj przy testach na cnc shield i arduino uno laser pracował od 10 minut i stanął tepstika nie szło dotknąć przegrzał się A4988 ustawione 1.2V obecnie skręciłem na 1V lecz to samo, podpadała mi ta nakładka shield jakiś klon, klona, po klonie miałem w zapasie jakiegoś benboxa na adruino nano przełożyłem stepy wgrałem grbl i testy co prawda stepy są lekko ciepłe nie parzą ale silniki Y jak cię mogę pewnie z 40 stopni ale X dotknąć nie można
"dzień bez zamotania, to dzień stracony"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”