QIDI X-MAX

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Wojtex71
Postów w temacie: 3
Posty: 34
Rejestracja: 30 lip 2018, 15:07
Lokalizacja: Piaseczno
Drukarka: Kilka
x 3

QIDI X-MAX

Post autor: Wojtex71 »

Przeszukałem forum, jednak nie trafiłem na informacje o drukarce, która wpadła mi w oko. Mowa o QIDI X-MAX. Zarówno specyfikacja jak i dostępne w internecie opinie wskazują, że jest to świetny wybór dla osób, które jak ja poszukują sprzętu na którym można polegać w każdej sytuacji, a przy tym obsługuje materiały o wysokiej wytrzymałości (Nylon, Carbon). Dodatkową zaletą jest relatywnie duży stół roboczy. Oczywistym atutem wydaje się również być stosunek ceny do możliwości. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym sprzętem czy choćby jego użytkownikiem?
CR10 MAX DirectDrive+Volcano, Sidewinder X2, 2x CR10 V3 + Sovol SV04 IDEX, Bambu Lab X1-Carbon z AMS
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 1
Posty: 399
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 114

Re: QIDI X-MAX

Post autor: carving85 »

Z tym poleganiem to może być różnie bo to nadal chińska drukarka.
Tak szczerze to nie wiem czy przy tym budżecie nie szukałbym jakiegoś używanego zortraxa?

Ale sama drukarka wygląda bardzo fajnie
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Wojtex71
Postów w temacie: 3
Posty: 34
Rejestracja: 30 lip 2018, 15:07
Lokalizacja: Piaseczno
Drukarka: Kilka
x 3

Re: QIDI X-MAX

Post autor: Wojtex71 »

Drukarka rzeczywiście ma chińskie pochodzenie, ale przy tym użytkownicy wypowiadający się w internecie, zgodnie wychwalają ponadprzeciętne, nawet jak na europejskie standardy wsparcie ze strony producenta. Jak Zortrax, to pewnie M200, nie do przyjęcia jest w tym przypadku wielkość stołu (200x200x180 vs 300x250x300).
CR10 MAX DirectDrive+Volcano, Sidewinder X2, 2x CR10 V3 + Sovol SV04 IDEX, Bambu Lab X1-Carbon z AMS
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2665

Re: QIDI X-MAX

Post autor: Berg »

Wojtex71 pisze:Przeszukałem forum, jednak nie trafiłem na informacje o drukarce,... QIDI X-MAX... jest to świetny wybór dla osób, które jak ja poszukują sprzętu na którym można polegać w każdej sytuacji
Albo w tym zdaniu/pytaniu jest logiczna sprzeczność albo zawiera ono jednocześnie odpowiedź, albo wszyscy to idioci, kupują jakiś drukarki inne zamiast tego doskonałego wyboru.

Paradoks polega na tym, że jeśli nikt jej nie ma, to nie może się podzielić informacją. Jeśli wszyscy to idioci, to pewnie mogą się podzielić "informacjami" ale nie będą one nic warte.
Wojtex71
Postów w temacie: 3
Posty: 34
Rejestracja: 30 lip 2018, 15:07
Lokalizacja: Piaseczno
Drukarka: Kilka
x 3

Re: QIDI X-MAX

Post autor: Wojtex71 »

Dzięki, to bardzo cenny komentarz. :clap:
CR10 MAX DirectDrive+Volcano, Sidewinder X2, 2x CR10 V3 + Sovol SV04 IDEX, Bambu Lab X1-Carbon z AMS
sezam
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2020, 15:03

Re: QIDI X-MAX

Post autor: sezam »

Tutaj człowiek się o tej drukarce wypowiada, https://youtu.be/LJI8tOkkCqo.

Maszyna ma:
1. Podwójne osie Z,
2. Równoległe rozrywający się stół.
3. Dosyć precyzyjną "rozdzielczość" druku.
4. Brak czujnika braku filamentu !!!??!! w takiej cenie??
5. Dobre chłodzenie.

Są więc plusy i minusy.

Myślę o kupnie tego urządzenia, ale brak czujnika filamentu mnie blokuje.
Awatar użytkownika
offroad
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 105
Rejestracja: 06 paź 2018, 22:12
Lokalizacja: Wawa
x 11

Re: QIDI X-MAX

Post autor: offroad »

Mój brat ma chyba taką to taki 4max pro w innym opakowaniu, ale generalnie porządnie zrobiona. Braciak duże modele robi i jest bardzo zadowolony.
Tak jak spojrzałem lewym okiem to daja 2 głowice jedna z nich to full metal, podkładka jest magnetyczna, wózki osi Y żywcem wzięte z 4maxa
Anycubic 4MAX
Voron łazi po głowie :)
sezam
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2020, 15:03

Re: QIDI X-MAX

Post autor: sezam »

No dla mnie 4max bardziej podobny jest do QIDI X-Plus a może nawet Qidi X-maker.
Tak czy siak, X-max czy X-plus są droższymi jednakże bardziej precyzyjnymi rozwiązaniami niż Anycubic 4max pro.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”