LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 168
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Janek_Porzycz »

Zoba na allegro. Sa rozne opcje i mozna cos wynegocjowac
bootboy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 27
Rejestracja: 21 gru 2020, 13:43
x 3

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: bootboy »

Przyzwoita cena, pochwal się jak już będziesz miał, jak alu frezuje...
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: dziobu »

Wygląda całkiem dobrze i do alu spokojnie da radę. Jak mały Proxxon sobie radzi to znacznie lepsze pudło tym bardziej.
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 168
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Janek_Porzycz »

Teraz sie zastanawiam nad tym kompresorem do mgielki. Chcialbym chyba cos malego.

Cos takiego mi sie podoba: https://allegro.pl/oferta/stanley-kompr ... 7884672006
Troche drogi ale ma dobra wydajnosc w l/min. Zakladajac ze jedno frezowanie potrwa z 25 min to chyba powinien dac rade tyle chodzic? Czy lepiej brac 24 L ? Ale kurna wolalbym nie brac takiego duzego.

Co do imadla sugerowana "ergonomiczna" wielkosc to 62mm np takie: https://allegro.pl/oferta/imadlo-maszyn ... 9872912057

Ciekawe czy sa takie z pull downem?
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 18
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: mcxmcx »

Nie wiem gdzie ty masz "duży" w kompresorze 24l ;)

Są też (ale droższe) takie, nie dość że cichy to może działać 16h na dobę i nic się nie grzeje, / dzieje.

https://www.amazon.co.uk/dp/B07TKVSQBR/ ... H0E474JBN9
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 168
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Janek_Porzycz »

wiem ze 24 litry to maly, ale duzy w warunkach hobbystycznych ;p No i olejak jest bardziej pancerny
spec
Postów w temacie: 2
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: spec »

Ja kompresor zrobiłem z gaśnicy 6kg i kompresora z lodówki. Może działać cały czas i praktycznie go nie słychać.
Berg
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 168
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Janek_Porzycz »

spec pisze:Ja kompresor zrobiłem z gaśnicy 6kg i kompresora z lodówki. Może działać cały czas i praktycznie go nie słychać.
Gratki. Ciekawe jak z wydajnoscia l/min w takim wynalazku? Ja chce kupic gotowy produkt, nie chce sie bawic. Ale propsik :)
Marcus
Postów w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 09 mar 2021, 12:08
Drukarka: Ender 3 pro
x 1

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Marcus »

Hyundai możesz jeszcze porównać z tym:
https://allegro.pl/oferta/kompresor-bez ... 0668540804
Janek_Porzycz
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 3
Posty: 457
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 155
Kontakt:

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Igor »

Ile l/min potrzebujesz na tę mgłę? Taki garażowy kompresorek chiński (24-50l, 1,5kW), już po kilku "motogodzinach" zdradza oznaki zużycia. Otwierałem taki - w środku wał a jak połówka wału z normalnego jednocylindrowca, w dodatku łożyskowane ślizgowo żelastwo-żelastwo. Olej (pozostały, ten którego kompresorek nie spożył) był srebrny od opiłków. Jak chcesz żeby kompresor pochodził, to niech to będzie najtańsze i najmniejsze nawet urządzonko na pompie firmy ABAC. Te pompy to chyba jedyne sensowne produkowane pod małe moce. Dają z kilowata do półtora raza więcej litrów na minutę niż chinina. Z powodu specyficznych potrzeb sam budowałem na Abacu A29 starej serii i mam go do dzisiaj mimo nie policzę już ilu godzin przepracowanych na piaskarce i przy podwoziach. Bez problemu kupisz sensownego gotowca np od Kupczyka.

Jeśli wystarczyłoby Ci tyle wiatru ile daje lodówkowy a nie masz czasu i warunków na taką rzeźbę, to zleć budowę takiego. W przeciwieństwie do chińskiego olejaka lodówkowe są pancerne.
Janek_Porzycz
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”