LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
Sandlarz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 10
Rejestracja: 04 sty 2023, 05:53
x 2

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Sandlarz »

Cześć, prośba do kolegi od spalonej frezarki, czy mógłbyś podać jej wymiary ? Przymierzam się do zakupu tego modelu a mam tylko jedno miejsce gdzie mógłbym ją postawić i nie wiem czy się zmieści.
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 168
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Janek_Porzycz »

Nie mam już jak sprawdzić. Najlepiej napisac do LF-ów.

PS. Osoba która kupiła frezarkę ode mnie będzie ją sprzedawać ze względu na wyjazd z kraju. Jak jest ktoś chętny do odkupienia to pisać. Frezarka ma już elektronikę chyba na pikoCNC :) !
Zbiq
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2022, 22:57
x 2

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Zbiq »

Cześć wszystkim,

Ja jestem tu dość nowy, bo zajmuję się raczej elektroniką w.cz., ale poszukiwałem frezarki do wykonywania różnych zadań, typu ekrany, czy obudowy do moich układów laserowych. Kupiłem więc frezarkę od @Janek_Porzycz jakieś pół roku temu.

Mój status prac:
1) Przy maszynie nie zrobiłem praktycznie nic, tylko wyciągnąłem nieco spalenizny i zacząłem kompletować brakujące elementy.
2) Kupiłem ostatnio kompletną szafę sterowniczą z pikoCNC na pokładzie (licencja rozszerzona), sterownikami silników krokowych, falownikiem itp. Ta szafa jest nieco nietrafiona, bo jest wielka w stosunku do frezarki i w sumie sterowanie też jest nastawione na większą maszynę. Jednak z braku pikoCNC na rynku i rosnącymi cenami innych gratów, zaryzykowałem. Dałem za nią jakieś drugie 5 tys., no ale też byłem nieco zdesperowany, bo szukałem tego od 4 miesięcy... W każdym razie pozostało okablować i powinno ruszyć bez mrugnięcia. Wydaje mi się, że do szafy wejdzie komputer PC, więc tą nadmiarową przestrzeń można sprytnie wykorzystać.
3) Zaprojektowałem również obudowę, taką do mieszkania, ale z profili Boscha - nie jest to tania zabawa, ale na OLX są firmy, co handlują profilami używanymi. Szerokość szafy to ~80 cm, tak aby przeszła przez futrynę w mieszkaniu. Rysunek w załączeniu, a dla kolegi @Sandlarz plik z fusiona.
Clipboard01.png
W modelu jest inne wrzeciono, bo planowałem wstawić tam 3 kW "mokrego chińczyka".
Do tego planowałem dać jako blat pod CNC płytę 15mm z Ertacetalu, a na ścianki dwie płyty z poliwęglanu komorowego (https://allegro.pl/oferta/poliweglan-ko ... 8994687243), tak, żeby wszedł w profile. Do środka chciałem dać gąbkę, albo coś innego, co by nieco wyciszyło maszynę. Wówczas z plastikiem dookoła + dwoma tubkami sylikonu możny by uzyskać całkiem niezłą szczelność. Być może nawet by wystarczyło do frezowania na mokro.

No i teraz najlepsze - maszyna + szafa są na sprzedaż. Przed świętami zaakceptowałem ofertę pracy w Szwajcarii i jadę pracować w przemyśle fotoniki scalonej (pomiary w.cz. on-wafer). Raczej takiego żelastwa nie będę zabierać :), a żeby stało i rdzewiało też szkoda... Co do ceny, to frezarka stała za 5,5 tys., a szafa za 5 tys. Coś tam mogę urwać, ale to do pogadania, najlepiej mateusz.zbik@gmail.com.

Pozdrowienia,
Mateusz
Załączniki
CNC_baza v15.zip
(3.74 MiB) Pobrany 49 razy
Janek_Porzycz, dziobu
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 18
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: mcxmcx »

sama frezarka to ja tak.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Sandlarz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 10
Rejestracja: 04 sty 2023, 05:53
x 2

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Sandlarz »

@Zbiq dzięki wielkie za plik, bardzo mi pomogłeś. Ja to się przymierzam do zakupu nowej, nie mam czasu zabardzo na grzebanie i szukanie części a zazwyczaj jest tak, że po drodze jeszcze coś wyjdzie i kwota robi się prawie jak za nową.

Dzięki jeszcze raz.
Zbiq
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2022, 22:57
x 2

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Zbiq »

Jeżeli ktoś by podjechał po maszynę bezpośrednio, to samą frezarkę sprzedam za 5,5 tys, a szafę z Pico, licencją, falownikiem, sterownikami itp. za 3,5 tys.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 18
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: mcxmcx »

a dasz radę zapakować na polpalete?
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Sandlarz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 10
Rejestracja: 04 sty 2023, 05:53
x 2

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Sandlarz »

Cześć, pozwólcie, że pociągnę temat frezarki LF Lite 1 , może ktoś kiedyś jeszcze będzie zastanawiał się nad zakupem. Moja wjechała dobry tydzień temu ale nie miałem czasu jeszcze frezować. Na chwilę obecną tworzę do niej zabudowę. Wybrałem opcję niskiej platformy na kółkach z nakładaną zabudową tak żeby w każdej chwili można było ją zdjąć i mieć pełny dostęp do każdej strony frezarki bez konieczności jej wyciągania (swoje waży). Zostało jeszcze dorobić rozsuwane na boki drzwiczki. Mam nadzieje, że wyrobie się do weekendu i poleci pierwsze frezowanko. Wrócę z info odnośnie pierwszych wrażeń i jakimś wideo :D :D :)
Załączniki
lite 1.jpg
Awatar użytkownika
obrms
Postów w temacie: 6
Posty: 192
Rejestracja: 29 cze 2020, 09:58
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Crapality K1C, KP3S
x 124

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: obrms »

Kolejny piroman :D
Andrzej_W, Adinfo
Sandlarz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 10
Rejestracja: 04 sty 2023, 05:53
x 2

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Sandlarz »

obrms pisze:Kolejny piroman :D
W najbliższym czasie będzie pracowała głównie.w kompozytach i drewnie z odciągiem, więc może nie je*nie :rotfl:
Nie mam systemu do podawania chłodziwa (brakło już kasy) więc alu narazie odpada. Szczerze mówiąc trochę się przeliczyłem tzn. miało wyjść chociaż trochę ,,kompaktowo" a wyszedł czołg 150kg żeliwa i płyty meblowej na kółkach :shock:
No nic najwyżej niedługo będzie w Trójmieście tanio do kupna prawie nowa frezarka :D
obrms
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”