Laser engraver v0.1

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
Awatar użytkownika
sobal
Postów w temacie: 1
Posty: 116
Rejestracja: 09 wrz 2020, 19:35
x 47

Laser engraver v0.1

Post autor: sobal »

Cześć,
Drukarki zmodyfikowane, pracują. CNC3018 przygotowane do powiększenia na 3040, dodania krańcówek i czekam na silnik 500W. Pojawia się trochę czasu, a jak czas, to może coś nowego. Mam taki pomysł:

Chcę zbudować swoją grawerkę laserową. Dwa założenia od razu robię, jako blat zdejmowalna blacha stalowa 1mm, do tego komplet magnesów neodymowych do przytrzymywania detali w czasie druku. Po zdemontowaniu blachy możliwość powieszenia grawerki np. na ścianie czy na innym elemencie w celu wypalenia detalu. Laser z nadmuchem. Rozważam możliwości automatycznej regulacji zogniskowania.

Co mam:

Laser 5.5W 12V
RPi zero W
SKR E3 2.0
5x500mm profile 2020Y
Wszystkie steppery z Vorona, do tego dużo paska gates, idlery i łańcuchy, krańcówki. Nie mam tylko szyn liniowych, więc na razie jest pomysł, żeby zrobić na kółkach gumowych. Jak się nie sprawdzi, to zamówię 3x450mm, ale to wydatek 450 złotych, a na razie mi szkoda. Zobaczymy jak wyjdzie bez tego. Możliwe, że z czasem laser wymienię na coś o dużo większej mocy.

Wygląda to na razie tak:
snap554.jpg
Jak widać układ typowe corexy bez Z, bo uważam że tutaj będzie zbędne. Jeżeli macie jakieś pomysły, uwagi czy propozycje - dajcie znać. Jak skończę udostępnię cały projekt jako step.
Voron 2.4 350^3 | Fysetc Spider v1 | Klipper | Fluidd | Phaetus Dragon HF
Ender 3 Pro | SKR mini E3 2.0 | Klipper | Octoprint | BIQU Phaetus Dragon | BLV Mod | BLT | DirecDrive BMG
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Laser engraver v0.1

Post autor: Berg »

Wydaje mi się, że lasera lepiej nie robić CoreXY. Tylko normalni silnik na oś X. Prędkości mniejsze, dodatkowa masa nie stanowi problemu.
CoreXY jest mniej precyzyjne. Potrafi zaokrąglać rogi, nie trzymać kątów.
W druku 3D, który i tak ma inne większe niedoskonałości, to CoreXY jest wystarczająco dobre.
mcxmcx
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”