3d Touch sonda CNC

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
maglo18
Postów w temacie: 9
Posty: 84
Rejestracja: 23 lut 2017, 16:07
x 28

Re: 3d Touch sonda CNC

Post autor: maglo18 »

Janek_Porzycz pisze:
maglo18 pisze:
Janek_Porzycz pisze:Ekstra cena. Sa koncowki zapasowe? Zrobisz jakis filmik z uzycia?
Końcówki zapasowe zamawia się oddzielnie i są dostępne u tego samego sprzedawcy. Pierwszy film z użycia w pierwszym poście na dole. Poza cena ważniejsze jest to ze długość to 50mm a nie jak w dużych sądach 150 mm.
No tak istotna sprawa. Do Lite bylaby jak znalazl ale do advanced tez bedzie super. A moglbys pokazac kabelek? Filmiku jeszcze nie ogladalem bo mam uposledzony net.
Kabelek już zainstalowany. Z jednej strony 3 wolne końce z drugiej wygląda jak USB-C.
Janek_Porzycz
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 7
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: 3d Touch sonda CNC

Post autor: Janek_Porzycz »

Dokladnie. Po prostu jest to wygodne. Piko ma sporo fajnych bajerkow z sonda. Ja sie kiedys zastanawialem nad taka: https://allegro.pl/oferta/24v-sonda-pom ... 2436934082 Sa rozne rozmiary i z tego co pamietam to chyba oni to produkuja bo mogli mi zrobic na pozadana dlugosc.
maglo18
Postów w temacie: 9
Posty: 84
Rejestracja: 23 lut 2017, 16:07
x 28

Re: 3d Touch sonda CNC

Post autor: maglo18 »

Też brałem jako opcję ale cena i długość przechyliły szalę.
Janek_Porzycz
maglo18
Postów w temacie: 9
Posty: 84
Rejestracja: 23 lut 2017, 16:07
x 28

Re: 3d Touch sonda CNC

Post autor: maglo18 »

Jarewa pisze:A jaki sens jest instalowania tej sondy do obróbki aluminium??
Frezujesz czy tylko teoretyzujesz? Musisz izolować materiał jak wspomniałeś. Nie działa niemetalowych materiałach. Przy stali po kilku pomiarach twoim sposobem frez do wywalenia bo końcówki będą wyszczerbione. Sonda 3D służy również do mapowania powierzchni 3d czego już na pewno frezem nie ogarniesz.
bafunio, Janek_Porzycz
Awatar użytkownika
bafunio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 217
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:31
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: inventure, UM2+, R19
x 81

Re: 3d Touch sonda CNC

Post autor: bafunio »

Jestem bardzo ale to bardzo słaby w elektronice , tak słaby że nie wiem co tu robię :D jak możesz to powrzucaj zdjęcia z połączenia tego. Też chętnie coś takiego zamówię , wcześniej trochę cena mnie odpychała i kupilem tylko czujnik do ustawiania punktu zerowego i nim sobie radziłem ten z kulką na końcu i sygnałem dźwiękowym :) ale mam ceramiczne łożyska i musiałem czujnik łączyć drutem z materiałem więc tracę dodatkowy czas...
Drukarki FDM: Zortrax Inventure , Ultimaker 2+ bondtech QR , Sigma R19 , Sigma R16 , XYZ Da Vinci Color
Drukarki SLA: XFAB
Frezarka: Certus 7060 pro stal ATC 9,5kW
Tokarka: LF CNC mini 1 serwo 2,2 kW
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 7
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: 3d Touch sonda CNC

Post autor: Janek_Porzycz »

To najzwyczajniej dziala jak endstop. Plus, minus i signal. "Precyzyjny" endstop ;)
Ostatnio zmieniony 11 sie 2022, 18:57 przez Janek_Porzycz, łącznie zmieniany 1 raz.
bafunio
Awatar użytkownika
bafunio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 217
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:31
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: inventure, UM2+, R19
x 81

Re: 3d Touch sonda CNC

Post autor: bafunio »

Teraz już wszystko wiem , dzięki
Drukarki FDM: Zortrax Inventure , Ultimaker 2+ bondtech QR , Sigma R19 , Sigma R16 , XYZ Da Vinci Color
Drukarki SLA: XFAB
Frezarka: Certus 7060 pro stal ATC 9,5kW
Tokarka: LF CNC mini 1 serwo 2,2 kW
Awatar użytkownika
bafunio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 217
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:31
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: inventure, UM2+, R19
x 81

Re: 3d Touch sonda CNC

Post autor: bafunio »

Edit: pytanko tą zmapowaną powierzchnię można wrzucić do zewnętrznego cama ? Czy w jaki sposób to mogę wykorzystać ?
Drukarki FDM: Zortrax Inventure , Ultimaker 2+ bondtech QR , Sigma R19 , Sigma R16 , XYZ Da Vinci Color
Drukarki SLA: XFAB
Frezarka: Certus 7060 pro stal ATC 9,5kW
Tokarka: LF CNC mini 1 serwo 2,2 kW
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 7
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: 3d Touch sonda CNC

Post autor: Janek_Porzycz »

Nie wiem napewno ale to raczej dziala jak ABL w druku tylko ze kompensuje rownoleglosc do osi.
maglo18
Postów w temacie: 9
Posty: 84
Rejestracja: 23 lut 2017, 16:07
x 28

Re: 3d Touch sonda CNC

Post autor: maglo18 »

Zadaniem mapowania jest frezowanie na kształtach (pofalowana powierzchnia., półkula, itp.). Jest to jakiegoś rodzaju kompensacja ale tylko po to aby CAM 2D umieścić na powierzchni 3D. Instrukcja do PikoCNC do obsługi sondy która uwzględnia mapowanie. Podobnie jest w LinuxCNC , jak u innych nie wiem. Co do przenoszenia do innego programu to chyba była o tym rozmowa i są plany.
Załączniki
Relase_530.pdf
(597.24 KiB) Pobrany 45 razy
bafunio
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”