3d Touch sonda CNC

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: 3d Touch sonda CNC

Post autor: dziobu »

maglo18 pisze:Zadaniem mapowania jest frezowanie na kształtach (pofalowana powierzchnia., półkula, itp.)
Najlepiej pokazać na przykładzie:

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=ApBfHW7AhsM
maglo18, gwidon777
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1515
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 323

Re: 3d Touch sonda CNC

Post autor: Jarewa »

maglo18 pisze: Frezujesz czy tylko teoretyzujesz? Musisz izolować materiał jak wspomniałeś. Nie działa niemetalowych materiałach. Przy stali po kilku pomiarach twoim sposobem frez do wywalenia bo końcówki będą wyszczerbione. Sonda 3D służy również do mapowania powierzchni 3d czego już na pewno frezem nie ogarniesz.
Do mapaowania się zgodzę bo nie ma lepszego narzędzia.

Jak do amatorskiego wykorzystywania to ile razy dziennie pozycjonujesz materiał? 10 razy dziennie czy 10 razy na miesiąc?, a jak do profesjonalnego to raczej nikt się nie bawi takim czujnikiem bo zabiera cenny czas na wymianę, do pozycjonowania są inne narzędzia które przyspieszają pracę.

A co do pytania to powiedzmy że się uczę..
maglo18
Postów w temacie: 9
Posty: 84
Rejestracja: 23 lut 2017, 16:07
x 28

Re: 3d Touch sonda CNC

Post autor: maglo18 »

Zapytałem czy frezujesz bo się nie znamy. Co do słuszności używania każdy sam niech decyduje. Postanowiłem się podzielić informacją bo długo czegoś takiego szukałem.
Jak długo zajmuje znalezienie środka otworu twoją obecną metodą?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: 3d Touch sonda CNC

Post autor: dziobu »

EJ NIE DRAPAĆ SIE HUAPAKI!

Jarewa pisze:Jak do amatorskiego wykorzystywania to ile razy dziennie pozycjonujesz materiał? 10 razy dziennie czy 10 razy na miesiąc?
Jak jakiś czas temu przerabiałem płytę czołową na inne przycisku to korzystałem z tego no na spokojnie parędziesiąt razy. Ot takie dofrezowywanie dziur (wycięć, fazek) w gotowym detalu; bez rysunku czy projektu.
Jarewa pisze:jak do profesjonalnego to raczej nikt się nie bawi takim czujnikiem bo zabiera cenny czas na wymianę, do pozycjonowania są inne narzędzia które przyspieszają pracę.
Profesjonalista ma CNC z magazynem narzędzi. Wymiana zajmuje parę sekund i robi to automat. I zapewniam Cię, że mają takie czujniki. Przynajmniej tam gdzie ktoś nie przycebulił :P
maglo18 pisze:Jak długo zajmuje znalezienie środka otworu twoją obecną metodą?
Dorobiłem sobie "kreator" do swojej CNC. Założe się że ręcznie frezem zrobię to szybciej niż Ty zmieniając narzędzie (dwa razy) i włączając automat. Tu uznajmy że robię to z zadowalającą dokładnością.

Ale...też bym wolał wywalić freza, wsadzić to i mieć automat mimo że moje rozwiązanie już jest i działa - ma po prostu wady takie same jak stykowa płytka. Także to czy komuś taki gadżet jest potrzebny to kwestia równie subiektywna jak sens autopoziomowania stołu w drukarce.
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 7
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: 3d Touch sonda CNC

Post autor: Janek_Porzycz »

Jak dla mnie to jest spoko. Wygodne jak sie chce cos porzezbic i zerowac np na otworze. Np jakies fazki o ktorych sie zapomnialo itd. Zadajnik niby tez mial byc zbedny. Dla mnie jest must have :)
Awatar użytkownika
bafunio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 217
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:31
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: inventure, UM2+, R19
x 81

Re: 3d Touch sonda CNC

Post autor: bafunio »

Janek_Porzycz pisze:Jak dla mnie to jest spoko. Wygodne jak sie chce cos porzezbic i zerowac np na otworze. Np jakies fazki o ktorych sie zapomnialo itd. Zadajnik niby tez mial byc zbedny. Dla mnie jest must have :)
Zadajnik jest mocno wygodny , ale może najpierw jakiś system przeciwpożarowy? :D
Drukarki FDM: Zortrax Inventure , Ultimaker 2+ bondtech QR , Sigma R19 , Sigma R16 , XYZ Da Vinci Color
Drukarki SLA: XFAB
Frezarka: Certus 7060 pro stal ATC 9,5kW
Tokarka: LF CNC mini 1 serwo 2,2 kW
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 7
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: 3d Touch sonda CNC

Post autor: Janek_Porzycz »

Siema. Jak wrazenia po dluzszym czasie? Zastanawiam sie nad zakupem wlasnie.
Awatar użytkownika
obrms
Postów w temacie: 1
Posty: 189
Rejestracja: 29 cze 2020, 09:58
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Crapality K1C, KP3S
x 122

Re: 3d Touch sonda CNC

Post autor: obrms »

Janek_Porzycz pisze:Siema. Jak wrazenia po dluzszym czasie? Zastanawiam sie nad zakupem wlasnie.
+1. Bo za dużo roboty sie robi.
maglo18
Postów w temacie: 9
Posty: 84
Rejestracja: 23 lut 2017, 16:07
x 28

Re: 3d Touch sonda CNC

Post autor: maglo18 »

Janek_Porzycz pisze:Siema. Jak wrazenia po dluzszym czasie? Zastanawiam sie nad zakupem wlasnie.
Przyznam szczerz że leży nie używany w szufladzie . Miałem zlecenie na 70 kpl gdzie nie potrzebowałem czujnika i miałem zrobiona bazę. Zamawiam na dniach wrzeciono z ATC i wtedy będę modernizował maszynę łącznie z sondą z jednym ze slotów.
Janek_Porzycz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”