VIII edycji Dni Druku 3D 29-30 Września

Informacje o imprezach, targach itd.
G4ever

Re: VIII edycji Dni Druku 3D 29-30 Września

Post autor: G4ever »

Fabrykator.pl pisze:Ja nawet Ciebie szukałem po hali, bo badman przekazał, że byłeś 10 minut wcześniej :mrgreen: W każdym razie jakoś się minęliśmy.

Szkoda, że nie podszedłeś do mnie :( chciałem poznać osobiście:) w sumie dowiedziałem się drugiego dnia, że byłeś jak Tomkiem Zwolanem.
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: VIII edycji Dni Druku 3D 29-30 Września

Post autor: emartinelli »

Właśnie jestem po lekturze podsumowania Dniu Druku (http://centrumdruku3d.pl/viii-edycja-dn ... rettyPhoto). Nie ma słowa o prywatnych drukarkach i pasjonatach druku 3d. Czy już tak bardzo zeszliśmy do podziemia?
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: VIII edycji Dni Druku 3D 29-30 Września

Post autor: McKee »

Może nie tyle podziemia co przedsionka. Amatorzy nie zostali wpuszczeni na salę wystawową, tylko prezentowali się przed wejściem (a właściwie dalej obok, bo koło wejścia były prezentacje różnych uczelni). Z racji miejsca mogli zostać niezauważeni (z tego co wiem były osoby, które ich nie zauważyły).
Amatorskie drukarki może nie wyglądały tak "profesjonalnie" jak prezentowane na sali, ale drukowały bez wstydu: szybciej i z podobną jakością.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: VIII edycji Dni Druku 3D 29-30 Września

Post autor: virgin71 »

Ja jak zwykle miałem koszulkę z moim avatarem, także kto chciał, to mnie poznał.
Badmana trochę powkurzałem (ale nie dimafixem), z Julianem pogadałem jak zwykle, z G4ever też. Z Markiem oczywiście też. Natomiast parę osób coś zagadało, ale nie zdradziło swojego nicka, więc może gadaliśmy, ale ja nie wiedziałem z kim:)
Było słabiej emartinelli, na pewno w kategorii "fajne hostessy" ;) Ze swoją drukarką był Olo, malyhenio, MagicMarcus z R2D2 i BB8, Skawik i Krzyś59. Byłem też ja:) Był też kolega z fajnymi mieczami, ale z nicku nie kojarzę:)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: VIII edycji Dni Druku 3D 29-30 Września

Post autor: FlameRunner »

Skawikk był? W oba dni? W piątek go nie widziałem.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 30
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: VIII edycji Dni Druku 3D 29-30 Września

Post autor: marek91 »

A ja zostałem "honorowym członkiem" fablabu Kielce, dzięki raz jeszcze, nie spodziewałem się ;)
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 30
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: VIII edycji Dni Druku 3D 29-30 Września

Post autor: marek91 »

Skawikk był w czwartek.
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 4
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: VIII edycji Dni Druku 3D 29-30 Września

Post autor: S3b »

virgin71 pisze:Natomiast parę osób coś zagadało, ale nie zdradziło swojego nicka, więc może gadaliśmy, ale ja nie wiedziałem z kim:)
To byłem między innymi ja;) Przyznam się, że trochę się nie odnalazłem w sytuacji i jakoś tak mi niezręcznie i nienaturalnie było wyskakiwać z ksywka forumową. Poza Virgin71 udało mi się też zamienić słowo z kolegą Olo, Julianem, kolegą z balckfroga i być może innymi forumowiczami, ale jestem zbyt krótko w "środowisku" i nie znam wszystkich.

Moje odczucia po dniach druku 3D są takie, że chyba zbyt wiele sobie wyobrażałem:) Byłem pierwszy raz i myślałem, że to będzie szło bardziej w stronę zlotu pasjonatów, w sensie: targi targami, ale będzie można trochę podyskutować i powymieniać doświadczenia. Niestety, poza hobbistami i nielicznymi wyjątkami na niektórych stoiskach miałem odczucie, ze w większości rozmawiam z handlowcami, którzy zapytani o coś więcej niż cenę za maszynę nie są w stanie za wiele powiedzieć... Tak czy inaczej pozdrawiam wszystkich, z którymi miałem okazje pogadać (świadomie i nieświadomie) :piwo:
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 30
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: VIII edycji Dni Druku 3D 29-30 Września

Post autor: marek91 »

To już nie to samo co 3 lata temu, taka jest naturalna kolej rzeczy... Kiedyś sami pasjonaci i może 2-3 firmy a dziś same firmy i kilku pasjonatów, dziwne byłoby gdyby było odwrotnie ;)
MagicMarcus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 29
Rejestracja: 16 cze 2016, 07:59

Re: VIII edycji Dni Druku 3D 29-30 Września

Post autor: MagicMarcus »

Mi również jest miło, że miałem okazję spotkać się i pogadać z kilkoma kolegami z forum.
Udało mi się też porozmawiać z paroma pasjonatami, którzy byli też wystawcami/handlowcami.
Wyjechałem pełen pomysłów jak usprawnić swoją drukarkę. Najbardziej zainspirowała mnie drukarka Ola - już powoli wypełniam koszyk na openbuilds i aliexpress :D
Dziękuję wszystkim za wsparcie, organizatorom za zaproszenie i mam nadzieję, że do zobaczenia znowu w realu :git:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy”