Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Informacje o imprezach, targach itd.
Paatryk93
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, 13:26
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Graber i3, H2 Printo
x 14
Kontakt:

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: Paatryk93 »

Mój wyjazd na targi jak najbardziej udany :) Fajnie było spotkać ludzi z forum oraz chwilę porozmawiać :)
Moje drukarki:
Graber i3, Printo H2, Anet A8
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: Domell »

Jedna sprawa o którą nie dopytałem, wszystkie drukarki jakim się przyglądałem były bardzo ciche. Czy to sprawka ogólnego gwaru czy wszyscy na targi dają ciche stepsticki?
I te igusy, co o nich myślicie? Pytałem gościa ale jakoś nie umiał się dokładnie wypowiedzieć :/
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: RE: Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: Berg »

Domell pisze:W sumie dużo więcej niż w wawie nie było, jedynie próbki nylonu sobie wziąłem bo nie drukowałem jeszcze z tego :)
ja też mam trochę nylona myślę co by z niego zrobić. Jakaś zębatkę by pasowalo. łożysko?

EDIT: F#$.k co Wy umówiliście się na dziś? a ja byłem wczoraj. A mogłem dzisiaj.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: RE: Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: anraf1001 »

rafaljot pisze:
Domell pisze:W sumie dużo więcej niż w wawie nie było, jedynie próbki nylonu sobie wziąłem bo nie drukowałem jeszcze z tego :)
ja też mam trochę nylona myślę co by z niego zrobić. Jakaś zębatkę by pasowalo. łożysko?

EDIT: F#$.k co Wy umówiliście się na dziś? a ja byłem wczoraj. A mogłem dzisiaj.
Ale dzisiaj nic już nie ma :D
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: Berg »

"Dzisiaj" napisałem wczoraj. Dziendobry.

:D
Awatar użytkownika
Jaszuk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2016, 15:28
x 1

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: Jaszuk »

Witam Kolegów.
Razem z Pawłem chcemy podziękować za Wasze uczestnictwo w tej edycji Dni Druku 3D.
Była to kolejna okazaja do spotkania, choć z naszej strony obowiazki organizatora spowodowały zbyt mało czasu na rozmowy.
Czytając niektóre wypowiedzi mam wrażenie że hobbyści interesują się tylko technologią FDM :)

Na targach było znacznie więcej niż na porzednich edycjach. Druk metalami, proszkami tworzyw sztucznych, żywicami itd, usługi druku 3d, moc ciekawych filamentów, powłok, gotowych pomysłów na wydruki itd.

Padło pytanie dlaczego targi nie odbywają sie w sobotę i niedzielę.
Jak zapewne widzieliście na halach obok i również na naszej hali 100% wystawców to firmy. Firmy prezentują sie w celu zarabiania pieniędzy a nie pokazywania ciekawostek dla wycieczek rodzinnych. W tych firmach pracownicy pracują w tygodniu a nie w niedziele :)

Dni Druku rozwijają się i cieszą dużą sympatią, świadczy o tym ogromna ilość bardzo życzliwych wypowiedzi Wystawców pod naszym adresem.
Bardzo to nas motywuje do daleszej, lepszej pracy. Chcemy jednak aby Dni Druku 3D były również miejscem spotkań dla Hobbystów.
Zawsze będziemy wspierać działania wystawowe.

Mieliśmy też pewien nieprzyjemny incydent nie będę pisał o szczegółach, powiem tylko temu panu podziękujemy i już nigdy nie zaprosimy do udziału w tym wydażeniu. Społeczność to koleżeństwo a niejednokronie przyjaźń a nie samolubstwo i działania na granicy prawa. Zostawmy te sprawę szkoda prądu :)

Jeszce raz dziękujemy za udział i oczekujemy wiekszej aktywności w relacji z Dni Druku 3d, zdjęcia opisy, Wasze opinie :)
Stowarzyszenie Innowacyjnych Technologii Polska. SIT Polska dawny FabLab Kielce.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: anraf1001 »

Jaszuk pisze:...Na targach było znacznie więcej niż na porzednich edycjach. Druk metalami, proszkami tworzyw sztucznych, żywicami itd, usługi druku 3d, moc ciekawych filamentów, powłok, gotowych pomysłów na wydruki itd. ...
Bardzo fajna była drukarka do druku gliną. Pierwszy raz widziałem coś takiego na oczy. Szkoda, że ktoś dotknął jeszcze mokry model rakiety.
Jaszuk pisze:...Mieliśmy też pewien nieprzyjemny incydent nie będę pisał o szczegółach, powiem tylko temu panu podziękujemy i już nigdy nie zaprosimy do udziału w tym wydażeniu. Społeczność to koleżeństwo a niejednokronie przyjaźń a nie samolubstwo i działania na granicy prawa. Zostawmy te sprawę szkoda prądu :)...
Ktoś próbował ukraść filamenty? Albo co gorsza drukarkę? :rotfl2:
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 20
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: Kopytko »

Jaszuk pisze:Witam Kolegów.
Razem z Pawłem chcemy podziękować za Wasze uczestnictwo w tej edycji Dni Druku 3D.
Była to kolejna okazaja do spotkania, choć z naszej strony obowiazki organizatora spowodowały zbyt mało czasu na rozmowy.
Czytając niektóre wypowiedzi mam wrażenie że hobbyści interesują się tylko technologią FDM :)

Na targach było znacznie więcej niż na porzednich edycjach. Druk metalami, proszkami tworzyw sztucznych, żywicami itd, usługi druku 3d, moc ciekawych filamentów, powłok, gotowych pomysłów na wydruki itd.

Padło pytanie dlaczego targi nie odbywają sie w sobotę i niedzielę.
Jak zapewne widzieliście na halach obok i również na naszej hali 100% wystawców to firmy. Firmy prezentują sie w celu zarabiania pieniędzy a nie pokazywania ciekawostek dla wycieczek rodzinnych. W tych firmach pracownicy pracują w tygodniu a nie w niedziele :)

Dni Druku rozwijają się i cieszą dużą sympatią, świadczy o tym ogromna ilość bardzo życzliwych wypowiedzi Wystawców pod naszym adresem.
Bardzo to nas motywuje do daleszej, lepszej pracy. Chcemy jednak aby Dni Druku 3D były również miejscem spotkań dla Hobbystów.
Zawsze będziemy wspierać działania wystawowe.

Mieliśmy też pewien nieprzyjemny incydent nie będę pisał o szczegółach, powiem tylko temu panu podziękujemy i już nigdy nie zaprosimy do udziału w tym wydażeniu. Społeczność to koleżeństwo a niejednokronie przyjaźń a nie samolubstwo i działania na granicy prawa. Zostawmy te sprawę szkoda prądu :)

Jeszce raz dziękujemy za udział i oczekujemy wiekszej aktywności w relacji z Dni Druku 3d, zdjęcia opisy, Wasze opinie :)
Rowniez w imieniu chyba wszystkich moge podziekowac za super organizacje imprezy i fakt bylo naprawde sporo ciekawszych sprzetow jak drukarki. Niektore firmy ,ciecia blach laserem pokazywaly mozliwosci tych maszyn i np szybkoscia posuwow z kilkudziesieciokilogramowymi glowicami, zawstydzily by niejedna drukarke 3d.
Co do incydentu to po opisie widac ze chodzi zapewne o jakiegos wystawce. Ale niestety zawsze sie znajdzie jakis baran w stadzie:)
Ja tylko wiem ze nastepnym razem unikne przyjazdu w dmiu gdy beda wycieczki szkolne! Niestety nie dalo sie z nikim pogadac i nawet przystanac na chwilke bo szarancza wszystko zalewala. Oczywiscie to pisze z przymruzeniem oka, bo wiadomo ze trzeba mlodych zachecac i takie organizowanie dla mlodziezy wystaw jest jak najbardziej ok.
Tak wiec ze swojej strony dziekuje za organizacje takiej imprezy.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: anraf1001 »

Kopytko pisze: Ja tylko wiem ze nastepnym razem unikne przyjazdu w dmiu gdy beda wycieczki szkolne! Niestety nie dalo sie z nikim pogadac i nawet przystanac na chwilke bo szarancza wszystko zalewala. Oczywiscie to pisze z przymruzeniem oka, bo wiadomo ze trzeba mlodych zachecac i takie organizowanie dla mlodziezy wystaw jest jak najbardziej ok.
Ja chyba też bo za bardzo zlewam się z tłumem :D
Bardzo ciekawa byłą maszyna stojąca przy wejściu. Chyba nazywała się TruPunch czy jakoś tak. Zatrzymałem się chyba obok niej na dłuższą chwilę.
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 20
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: Kopytko »

Nie chodzi sie o zlewanie czy nie a o ilosc ludzi. Domyslam sie ze dzien wczesniej tak nie bylo.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy”