Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Informacje o imprezach, targach itd.
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1114
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 227

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: kapi »

Chciałbym podziękować za (co prawda krótką ) dyskusję Arkomania. Na podstawie Twoich wskazówek do moich wydruków, już wiem co jest do poprawy ;)
A Targi - jako że traktowalem je jako "moja branża " było kilka ciekawostek np od polskiej firmy Eagle - wypalarka 12kW która "dosłownie " zamiatala arkusz zostawiając za sobą wycięte elementy. Tu dynamika pracy zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

Jak otrzymam próbki od Igusa to jakieś tulejki trza będzie popełnić. ;) ciekawe czy się spiszą.



tapatalk
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: TDI-CAD »

Na targach bardzo spodobał mi się nowy model Stratasysa F123 czy jakoś tak. Będę musiał wykazać w swoim corpo, że nowy model jest niezbędny i wróci się w chwilę ;-)
Awatar użytkownika
Vinci3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 31
Rejestracja: 24 kwie 2016, 12:27
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: P3SteelV4
x 2
Kontakt:

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: Vinci3D »

Hejka,

Ja też bardzo chciałbym podziękować, trochę po czasie, ale musiałem te kilka dni ochłonąć, bo bym musiał co zdanie wstawiać emotikonę :D z wrażenia . Byłem na targach 29 Marca, wszyscy mega mili, nawet dostałem trochę próbek, które mam nadzieję przetestować i może któryś filament polecę w firmie, w której miałem praktyki.

Strasznie mi się podobało, szczególnie, że byłem z jednej strony wystawcą (w ramach praktyk) na stoisku BIBUS MENOS prezentowałem urządzenie haptyczne, choć głównie opowiadałem wszystkim o druku 3D. Jak również byłem zwiedzającym i miałem okazję wszystko zobaczyć, pooglądać i zorientować się jeszcze lepiej w temacie.

Były to najlepsze targi, na których byłem i właśnie głównie przez atmosferę, która była obecna i którą ja również starałem się stworzyć jako wystawca. Opowiadanie o druku 3D, filamentach z entuzjazmem, po którym było widać, że większość osób na prawdę się tym interesuje, pasjonuje i robi to co lubi, a nie jest to tylko praca.

Ogólnie rewelacja i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda mi się wpaść na Dni Druku w Polsce (nie tylko dlatego, iż lubię zakładać moją casualową aksamitną marynarkę na specjalne okazje :P ).

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że w tym miesiącu uda mi się coś więcej napisać na stronie o tych wszystkich filamentach, których próbki otrzymałem.
Dziękuję i Pozdrawiam
Vinci3D
Moja Strona
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: virgin71 »

Arku, źle odbierasz młodzież. Ja z nimi pracuję na codzień, zatem wiedziałem, że najlepiej będzie zabrać ze sobą duże Colty. To ich interesuje.

Trzeba zmienić swoje podejście, a nie zmieniać podejścia innych. Kiedy idę do szkoły ogłosić zajęcia, to ja próbuję ich zainteresować drukiem 3D, a nie oczekiwać, że oni się nim sami zainteresują. Jak ktoś już wspomniał, oni mieli dzień wolny od szkoły. Też tak traktowałem kiedyś wszystkie wyjścia (nawet na studiach).

Młodzież trzeba zainteresować i obudzić w nich ciekawość. Liczenie na to, że na 30 osób w technikum będzie 30 nerdów jest naiwne. Na studiach, na 230 osób miałem takie 2 osoby. Jak się to ma do technikum, czy gimnazjum, gdzie jest ich mniej i są młodsi? Dobrze, że miałeś cukierki; dobrze, że były pistolety; dobrze, że stało Ferrari; dobrze był skorodowany burakowóz; jeszcze lepiej, że ArtFlex zorganizował śliczną hostessę w spodniach moro, która pomagała strzelać wydrukowanym pistoletem. Dzieciaki im mniejsze, tym fajniejszych zabawek potrzebują, żeby zrozumieć co da im druk 3D.

Mój syn z wyjazdu pamięta kilka rzeczy: duże drzewo (dąb Bartek), strzelanie z pistoletu (ArtFlex), karuzelę z drutów obok ciastek (hehe, długo mi to zajęło, ale już wiem, że chodzi o maszyny IGUSa) i auto oraz motor na których ma zdjęcia (LEM Bullet i bolid polibudy Białostockiej). Koniec. Nie ma co liczyć na to, że jego zainteresuje napęd drukarki (jego też nie zainteresowało Ferrari...). Młodzież gimnazjalna ma więcej niż 5 lat, ale to chłopaki. Sami niewiele dojrzalsi jesteśmy od nich, jak to faceci;)
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 6
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: arkomania.pl »

Masz dużo racji.

Moja żona i pół rodziny jest nauczycielami.
Może zbyt duże mam oczekiwania od młodzieży.

Ja chodziłem kiedyś do elitarnej szkoły.
Nie dało się w sobotę, czy niedzielę za bardzo pobiegać.
Stąd może, to moje podejście.

Zresztą z tymi oczekiwaniami, to jest tak jak
z rodzicem który chce wysłać syna na lekarza, a on mówi, że interesuje go geografia.
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
Sokoli
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 224
Rejestracja: 03 paź 2016, 12:58
Lokalizacja: Radom
x 27

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: Sokoli »

@arkomania.pl
Jednak jest ktoś z Rdm kto się interesuje drukiem 3d.
Ulżyło mi ;)

Ja powiem jak to wygląda z mojej perspektywy, rocznik 93.
Ważne jest żeby młodzież wiedziała co to jest druk 3d, jeśli będą go potrzebować to się zainteresują tematem.
Młodzież jest też przyzwyczajona że mają wszystko na już, dopiero jak kończą szkołę to zderzenie z rzeczywistością trochę od nich wymusza zainteresowanie różnymi aspektami życia. Każdy musi do tego dojrzeć a im więcej jest druku 3d w codziennym życiu tym większa szansa.
Mówię na swoim przykładzie.

Same kradzieże świetnie to pokazują. Skoro kradli to było to dla nich ciekawe - jeszcze nie dojrzeli żeby się zainteresować tematem ale efekty już ich interesują. Będą mogli się pochwalić kolegom - pokazać co ukradli - i przekazać minimalną dawkę informacji jak to jest zrobione.
Ja bym wręcz poszedł w tym kierunku jako organizator - każdy na wejściu dostaje jakiś mały wydruk.

Nie da się tego idealnie pogodzić, jedyna opcja to rozdzielić osoby zwiedzające od osób zainteresowanych tematem.
Ale wtedy jest to nieatrakcyjne dla wystawców.

PS. bardzo chciałem być na Dniach Druku 3D ;/
Może następnym razem się uda.
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 6
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: arkomania.pl »

I tu też się z kolegą zgadzam.

Do wszystkiego trzeba dojrzeć.
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: anraf1001 »

Sokoli pisze: Ja bym wręcz poszedł w tym kierunku jako organizator - każdy na wejściu dostaje jakiś mały wydruk.
Ale to trzeba wywalczyć, zdobyć, a nie dostać na wejściu :D
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: McKee »

anraf1001 pisze:
Sokoli pisze: Ja bym wręcz poszedł w tym kierunku jako organizator - każdy na wejściu dostaje jakiś mały wydruk.
Ale to trzeba wywalczyć, zdobyć, a nie dostać na wejściu :D
Ale ukraść?
K... co za naród...
Brak mi słów :shock:
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: anraf1001 »

McKee pisze:
anraf1001 pisze:
Sokoli pisze: Ja bym wręcz poszedł w tym kierunku jako organizator - każdy na wejściu dostaje jakiś mały wydruk.
Ale to trzeba wywalczyć, zdobyć, a nie dostać na wejściu :D
Ale ukraść?
K... co za naród...
Brak mi słów :shock:
No taki mamy naród. Polacy muszą wszystko wywalczyć. Patrzcie takie babcie w autobusie. Nie usiądzie na wolnym miejscu tylko stanie obok ciebie i będzie czekała aż łaskawie ustąpisz miejsca.
Nie wiem czy to jest kwestia honoru (o ile takowy znają) czy może po prostu się nudzili?
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy”