Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Informacje o imprezach, targach itd.
DanyQsh
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 213
Rejestracja: 22 wrz 2016, 20:11
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: The Thing+Replicape
x 12

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: DanyQsh »

Ja byłem wczoraj. Trochę mało ludu na druku 3D, bo pewnie pierwszy dzień. Ogólnie jakoś bez szału. Trochę więcej dużych drukarek, m.in nowa maszyna Stratasysa na dwóch stoiskach, Omni 3D Factory 2.0, reszta standard. Może po Warszawie sama wystawa już nie była dla mnie taka nowa :) Tam wydawałało mi się wszystkiego trochę więcej albo było bardziej upchane.
Awatar użytkownika
SteFan
Postów w temacie: 3
Posty: 49
Rejestracja: 07 cze 2016, 09:25
x 7

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: SteFan »

Ja zaliczyłem targi dzisiaj, trochę się nam spieszyło więc nie zatrzymywaliśmy się zbyt długo przy stoiskach, ogólnie tak sobie. Najbardziej oblegane było stoisko DaVinci, oprócz tego kilka małych delt a reszta to standard.
Paatryk93
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, 13:26
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Graber i3, H2 Printo
x 14
Kontakt:

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: Paatryk93 »

Kopytko pisze:To kto jutro będzie? Kto się wystawia a kto jako widz?
Ja będę jako widz ;) Od około 9:30-10 już będę, coraz będę zaglądał do strefy hobbystów i patrzył czy Ciebie nie ma gdzieś w tłumie :D
Moje drukarki:
Graber i3, Printo H2, Anet A8
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: Berg »

Krótka relacja z targów Kielce:

1. Przywiozłem kilka próbek filamentów i Igusów, które mam zamiar przetestować.

2. Na pierwsze testy PET-G/DD. Fajnie wyszedł od strzała, na parametrach jakie mi się wydawały, nawet nie sprawdziałem jakie :D, coś co było na karcie i podkręciłem w trakcie.
Wyjątkowo ostre krawędzie. Zrobiłem Spiral Vase i chyba pierwsza moja taka próbka, co nie pękła (przy próbie zniszczenia) między warstwami tylko tak jak by była z wtryskarki :good:

3. Przyglądnąłem się drukarkom i mam takie spostrzeżenie, że zdecydowanie lepiej drukują te, na stoiskach których są ich konstruktorzy.
Kompletnie to nie idzie w parze z caną i wyglądem.

4. Najfajniej drukowało to coś biało niebieskie. Wyglądało jak słabo udana Prusa z upgrejdami kogoś z forum, wymienne głowice na magnesach i ciekawy autoleveling. czujnik nacisku wmontowany w stół, taki sam, jak widziałem kiedyś rozbierając kuchenną wagę żony. Stół z jakiegoś tworzywa.

5. W nowej drukarce U-BOT za to trudno nie zauważyć trapezówki Z, kurcze chyba musi ją napędzać silnik spalinowy :no: .

6. Przykuła też drukarka wtapiająca kewlar albo inne włókno w wydruk. Wyglądało prosto. dodatkowy podajnik tej nitki na ekstruderze. Wydruki wyglądały nieźle i faktycznie miały wyczuwalne w palcach zmienione właściwości. No nie próbowałem złamać jakiejś próbki, uwierzyłem na słowo, że trudno to zrobić.

Ciekawe tworzywo Igusa, :unknown: przyciąga magnes
Załączniki
5.jpg
4.jpg
2.jpg
1.jpg
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: Berg »

Yorg 68 pisze:Jadę - jadę 7.13 z Kraków Główny :)
no to jakbym tu wczoraj zaglądnął to moliśmy się zgadać, choć ja jechałem samochodem.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: anraf1001 »

rafaljot pisze:Krótka relacja z targów Kielce:

1. Przywiozłem kilka próbek filamentów i Igusów, które mam zamiar przetestować.

2. Na pierwsze testy PET-G/DD. Fajnie wyszedł od strzała, na parametrach jakie mi się wydawały, nawet nie sprawdziałem jakie :D, coś co było na karcie i podkręciłem w trakcie.
Wyjątkowo ostre krawędzie. Zrobiłem Spiral Vase i chyba pierwsza moja taka próbka, co nie pękła (przy próbie zniszczenia) między warstwami tylko tak jak by była z wtryskarki :good:

3. Przyglądnąłem się drukarkom i mam takie spostrzeżenie, że zdecydowanie lepiej drukują te, na stoiskach których są ich konstruktorzy.
Kompletnie to nie idzie w parze z caną i wyglądem.

4. Najfajniej drukowało to coś biało niebieskie. Wyglądało jak słabo udana Prusa z upgrejdami kogoś z forum, wymienne głowice na magnesach i ciekawy autoleveling. czujnik nacisku wmontowany w stół, taki sam, jak widziałem kiedyś rozbierając kuchenną wagę żony. Stół z jakiegoś tworzywa.

5. W nowej drukarce U-BOT za to trudno nie zauważyć trapezówki Z, kurcze chyba musi ją napędzać silnik spalinowy :no: .

6. Przykuła też drukarka wtapiająca kewlar albo inne włókno w wydruk. Wyglądało prosto. dodatkowy podajnik tej nitki na ekstruderze. Wydruki wyglądały nieźle i faktycznie miały wyczuwalne w palcach zmienione właściwości. No nie próbowałem złamać jakiejś próbki, uwierzyłem na słowo, że trudno to zrobić.

Ciekawe tworzywo Igusa, :unknown: przyciąga magnes
Aż tyle próbek?
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: anraf1001 »

Moje podsumowanie po targach: Dlaczego Atmat był w innej hali? Jak jakiś wyrzutek. Dopiero po obejściu wszystkich stanowisk zauważyłem ich.
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: emartinelli »

Kolejne udane Dni Druku 3D, brawo dla organizatorów i wielkie podziękowania dla DD za duże ilości filamentu dla hobbystów z drukarkami :)
Warto było pojechać :)
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: Domell »

W sumie dużo więcej niż w wawie nie było, jedynie próbki nylonu sobie wziąłem bo nie drukowałem jeszcze z tego :)
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 20
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: Kopytko »

Ty to masz krechę u mnie!!!!! Wiesz dlaczego!!!
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy”