DD nowości w ofercie

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
Awatar użytkownika
animos
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 237
Rejestracja: 19 kwie 2016, 13:24
x 5

Re: DD nowości w ofercie

Post autor: animos »

Ja mam szpule fi 180 x 93 środek 56 mm.
Te większe, co były dawniej i tak nie zmieszczą się w gabarycie projektowanej mojej drukarki.
Małe szpule 160 x 45 wew 52 na pewno wejdą, ale standardowo warto by zrobić tak (standard), aby wszystko 1kg pasowało (max wymiary).

Przewijanie to już odeszło dawno w zapomnienie, chociaż te konkursy na czas z przewijania wzbudzały spore zainteresowanie widzów.
Sam mam trochę splątanego filamentu, z rozrzewnieniem wspominam początki rozwoju druku 3d.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: DD nowości w ofercie

Post autor: FlameRunner »

Artu pisze: Miło były by (przynajmniej dla mnie) widziane takie "próbki" po ~200g "po taniości" bez szpuli... :git:
Próbki mam w stałej ofercie: Devil Design PET-G 1,75 mm, próbka 100 g
Możesz po prostu zamówić dwie sztuki i napisać w komentarzu, że ma być jeden zwój 200 g.
animos pisze: Przewijanie to już odeszło dawno w zapomnienie, chociaż te konkursy na czas z przewijania wzbudzały spore zainteresowanie widzów.
Mhm, zwłaszcza moment w którym odłamki drukowanych elementów uchwytu na zwój latały po sali. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: DD nowości w ofercie

Post autor: Artu »

FlameRunner pisze:
Artu pisze: Miło były by (przynajmniej dla mnie) widziane takie "próbki" po ~200g "po taniości" bez szpuli... :git:
Próbki mam w stałej ofercie: Devil Design PET-G 1,75 mm, próbka 100 g
Możesz po prostu zamówić dwie sztuki i napisać w komentarzu, że ma być jeden zwój 200 g.
Pisałem po taniości, a nie 100g za 1/10 ceny 1kg 8-)
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
balgator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 131
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:24
x 24

Re: DD nowości w ofercie

Post autor: balgator »

A gdyby takie opakowanie trochę udoskonalić?

W takim sensie, że powierzchnia wewnętrzna byłaby pokryta materiałem izolacyjnym (sreberkiem, jak w opakowaniach Nesquika) wraz z pochłaniaczem wilgoci.

Samo opakowanie mogłoby mieć po środku także tulejkę na której wisiałaby szpula filamentu, filament mógłby się na niej rozwijać.

Opakowanie byłoby szczelne - końcówka filamentu wychodziłaby by przez szybkozłączkę przymocowaną do ścianki.

Tym sposobem mielibyśmy zawsze odpowiednio przechowywany filament - raz wysuszony nie łapałby wilgoci ani kurzu.
Awatar użytkownika
feriar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 166
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: Mendel90
x 7
Kontakt:

Re: DD nowości w ofercie

Post autor: feriar »

Wilgoć filamentu wg. Mnie jest już trochę mitem. Już piszę dlaczego. Jak przychowujesz filament w pomieszczeniu suchym w temperaturze pokojowej to nie ma tego problemu. No chyba że kupisz filament i się okaże że był świeżo nawiniety to ok może być wilgotny. Ale jak trzymasz filament w jakiejś szafce czy coś, to takie pół roczne leżaki są dobrze wyschnięte.
Teraz odnośnie tego co napisałeś. Trzeba by wymyślić nową technologie produkcyjną = koszta. Żeby się to zwróciło trzeba by płacić już ok. 100zl. Czyli wchodzimy już powoli w poziom premium.

I pytanie do Marka. Twoje filamenty "leżakują" ? Tzn. Świeżo z linii idą na sprzedaż czy np. Tydzień leżą i dopiero na sprzedaż ? :)

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
Budowa i kalibracja drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam !
http://feriar-lab.pl/
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: DD nowości w ofercie

Post autor: FlameRunner »

@balgator:
Można. Tylko dwa pytania:
1. Czy w ogóle zrobi to realną różnicę w normalnych warunkach?
2. Czy będzie się tego sprzedawać dostatecznie dużo w dostatecznie dobrej cenie, by pokryć koszta wdrożenia i bieżącej produkcji takiego produktu oraz wygenerować dodatkowy zysk?

Osobiście przestałem suszyć ABS wraz z pojawieniem się DD ABS+. Suszenie PLA i PET-G nigdy nie miało dla mnie sensu.

Jeśli jednak masz żywotną potrzebę utrzymania filamentu w odpowiednim środowisku, zrób może coś w tym stylu: http://www.thingiverse.com/thing:1332650 i kup karton pochłaniaczy wilgoci w woreczkach (takich jak dodawane do szpulek, może trochę większych).
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: DD nowości w ofercie

Post autor: FlameRunner »

feriar pisze: I pytanie do Marka. Twoje filamenty "leżakują" ? Tzn. Świeżo z linii idą na sprzedaż czy np. Tydzień leżą i dopiero na sprzedaż ? :)
Leżakowanie "robi się samo". Jako klient detaliczny praktycznie nie masz szans na dostanie filamentu prosto z linii.

Jak można zobaczyć na zdjęciach z fabryki, Marek ma całe sterty filamentu. Trochę czasu mija zanim dana świeżo wyprodukowana szpulka trafi do dystrybutora.
Dystrybutorzy również mają magazyny i filament znowu ma okazję trochę poleżeć zanim zostanie wysłany do klienta końcowego.
No i nie ma co ukrywać - magazyny działają raczej na zasadzie kolejki, nie stosu. I producent, i dystrybutorzy starają się najpierw pozbyć produktów najstarszych, nikt nie chce pewnego dnia stwierdzić: "na tym regale to ja mam filament wyprodukowany pięć lat temu... ups...".
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 5
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: DD nowości w ofercie

Post autor: marek91 »

balgator pisze:A gdyby takie opakowanie trochę udoskonalić?

W takim sensie, że powierzchnia wewnętrzna byłaby pokryta materiałem izolacyjnym (sreberkiem, jak w opakowaniach Nesquika) wraz z pochłaniaczem wilgoci.

Samo opakowanie mogłoby mieć po środku także tulejkę na której wisiałaby szpula filamentu, filament mógłby się na niej rozwijać.

Opakowanie byłoby szczelne - końcówka filamentu wychodziłaby by przez szybkozłączkę przymocowaną do ścianki.

Tym sposobem mielibyśmy zawsze odpowiednio przechowywany filament - raz wysuszony nie łapałby wilgoci ani kurzu.
Tak duża modyfikacja to już nie opakowanie - to już cały produkt, prawdopodobnie tego typu opakowanie byłoby baardzo drogie.

Przykładowo:
-brązowy kartonik - 0,8zł
-biały kartonik - 1zł
-biały kartonik z nadrukiem 1,2zł
-kartonik z super nadrukiem, matową folią i UV selektywnym 6zł/szt (!)
-kartonik z takimi bajerami jak powyżej 20zł/szt?
Artu pisze:Pisałem po taniości, a nie 100g za 1/10 ceny 1kg 8-)
Określ "po taniości" :) Tak na prawdę to czym mniej kupujesz - tym więcej płacisz, jeśli Filip ma 100g za 1/10 ceny kilograma to jest okazja :)
feriar pisze:Twoje filamenty "leżakują" ? Tzn. Świeżo z linii idą na sprzedaż czy np. Tydzień leżą i dopiero na sprzedaż ? :)
Bardzo, bardzo różnie to wygląda, rotacja magazynu jest tak duża że w zasadzie wszystko jest świeże, jednak nie ma na to reguły, czasami jak przyjdzie zamówienie to wychodzi wszystko co jest z danego koloru i brakuje np. jeszcze 20kg - wtedy trafia prosto z linii.
feriar pisze:Wilgoć filamentu wg. Mnie jest już trochę mitem.
Wg. mnie również, bo po pierwsze materiał wchłania śladowe ilości wilgoci i to przy pełnym zanurzeniu w wodzie przez 24h, a po drugie ten mit wziął się poniekąd stąd że materiały z których drukowaliśmy jeszcze 3 lata temu produkowały firmy nie od filamentu tylko losowe które akurat miały odpowiednie maszyny, więc często materiał nie był dobrze przygotowany do produkcji i podczas wytłaczania powstawały pęcherzyki powietrza co skutkowało strzelaniem w ekstruderze.
FlameRunner
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: DD nowości w ofercie

Post autor: FlameRunner »

Co do startpacków DD, to są już u mnie dostępne. ;)
Devil Design startpack 6 x 0,33 kg: ABS+ | PLA
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 5
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: DD nowości w ofercie

Post autor: marek91 »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”