Artykuł o druku 3D na polityka.pl

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 2
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Artykuł o druku 3D na polityka.pl

Post autor: marek91 »

Takie coś podesłał mi wczoraj Paweł z CD3D :)

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... ki-3d.read
Zrzut ekranu 2017-10-18 o 20.42.00.png
Czytałem cały artykuł, więcej wzmianek o nas nie ma, jest trochę informacji o całej branży, niestety nie mogę go tu wstawić bo jest płatny :sorry:
FlameRunner, Kopytko
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Artykuł o druku 3D na polityka.pl

Post autor: FlameRunner »

Autor chyba nie zbadał tematu na tyle dokładnie, by zauważyć, że marek91 jest w branży kimś więcej niż jednym z drukarzy-hobbystów? ;)


Swoją drogą, czyż "na domowej drukarce nie da się (jeszcze) wydrukować broni palnej" nie brzmi zupełnie jak... wyzwanie? :D
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 2
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Artykuł o druku 3D na polityka.pl

Post autor: marek91 »

No przecież jestem drukarzem... dumnym! :D
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Artykuł o druku 3D na polityka.pl

Post autor: McKee »

FlameRunner pisze:Autor chyba nie zbadał tematu na tyle dokładnie, by zauważyć, że marek91 jest w branży kimś więcej niż jednym z drukarzy-hobbystów? ;)
Jak większość "pismaków" jest niedouczony w temacie o którym pisze. W polskiej prasie to norma. Ja już dawno przywykłem. Zwłaszcza w tematach technologicznych jest to rażące ale też nie dziwi zbytnio: nie da się znać na wszystkim. A stawki za artykuły też nie zachęcają do zgłębiania tematu na jaki redaktorzy piszą (może nie jest to tłumaczenie, ale tak już po prostu jest (od dawna).
FlameRunner pisze: Swoją drogą, czyż "na domowej drukarce nie da się (jeszcze) wydrukować broni palnej" nie brzmi zupełnie jak... wyzwanie? :D
Nie. To raczej kolejny przykład niezorientowania w temacie. Da się wydrukować broń palną, nawet działającą. STL-e są dość łatwe do znalezienia (choć nie na Thingiverse ;-)). Da się też wydrukować elementy umożliwiające przerobienie broni na lepszą (czytaj: w USA legalnej na nielegalną - ze zwykłej zrobienie automatycznej), da się też trafić za kratki za drukowanie broni (w Australii bodajże kogoś posadzili - drukował na normalnej "domowej" drukarce).
FlameRunner, WillingMagic
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Artykuł o druku 3D na polityka.pl

Post autor: dziobu »

ma-sa-kra...

A tu o broni której nie da się wydrukować:
https://www.vice.com/pl/article/bnqemv/ ... ie-karabin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”