Media znowu o broni... :)

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 4
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Media znowu o broni... :)

Post autor: marek91 »

Tym razem jednak zapytali kogoś kto o druku ma pojęcie :)

https://www.spidersweb.pl/2018/07/druko ... ilson.html
Pajacyk0v

Re: Media znowu o broni... :)

Post autor: Pajacyk0v »

Czy trzeba być specjalistą, czy laik z instrukcją mógłby wydrukować taką broń?

Myślę, że i laik poradzi sobie bez większych problemów. To jest poziom trudności między złożeniem mebli z Ikei a złożeniem robota z klocków Lego
...a ja głupi siedzę od wczoraj i zastanawiam się czemu mi się drukarka smołą zapchała XD
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Media znowu o broni... :)

Post autor: virgin71 »

Złożyłem w życiu dużo zestawów Lego i sporo mebli z Ikei. Wytłumaczcie mi, co wg. autora jest trudniejsze, bo ja nie znajduję żadnej trudności w obu przypadkach. Różnią się wyłącznie wielkością klocków.
Pajacyk0v

Re: Media znowu o broni... :)

Post autor: Pajacyk0v »

Składanie gotowych elementów pewnie nie ale gdyby druk FDM był tak banalny to 3/4 topików na tym forum po prostu by ie istniała.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Media znowu o broni... :)

Post autor: sp6vgx »

a no media znów o broni i znów durnie...
Jak czytam to co pisze gość że boi się o to że za 10 minut ktoś będzie miał broń to się zastanawiam czy nie boi się że w ciągu 30 minut mogę być w sklepie i kupić sobie po okazaniu dowodu Colta czy Remingtona czarnoprochowego z którego skuteczność zabijania jest całkiem niezła (co pokazała nie jedna wojna)... Natomiast mając dojście do CNC mogę sobie spokojnie wykonać redukcję (w zasadzie nowy bębenek z iglicami bo to co najtrudniejsze w wykonaniu czyli gwintowana lufa już jest...) na nowoczesną amunicję... https://www.youtube.com/watch?v=7x6xJADNOiE

No ale takie śmieszne podejście... temat z życia wzięty... kolega zrobił sobie pozwolenie sportowe i niby ok. Któregoś dnia tak sobie rozmawiamy, a on mi mówi że część znajomych zerwała z nim kontakty bo posiada broń... średniowiecze jakieś.... Zapewne jak by ten Pan zobaczył co jako osoba prywatna mam w sejfie to by na zawał padł ;) ot taka nieświadomość...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 4
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Media znowu o broni... :)

Post autor: marek91 »

Z tego co pamiętam do jednego z coltów jest dołączony (za wielką wodą) bębenek na scaloną :) W każdym razie na pewno można dokupić.
No niestety ludzie są nieświadomi, mało bezpiecznego w użyciu (a skutecznego!) CP kupujesz po okazaniu dowodu, a żeby kupić nowoczesną bezpieczną broń na scaloną amunicję musisz się nieźle nagimnastykować. Gdzie tu logika.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 4
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Media znowu o broni... :)

Post autor: marek91 »

Przepraszam, nie colt, to był remington pocket:
widać to od 7:10


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=EfwSKV3UuXk
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Media znowu o broni... :)

Post autor: sp6vgx »

marek91 pisze:Z tego co pamiętam do jednego z coltów jest dołączony (za wielką wodą) bębenek na scaloną :) W każdym razie na pewno można dokupić.
No niestety ludzie są nieświadomi, mało bezpiecznego w użyciu (a skutecznego!) CP kupujesz po okazaniu dowodu, a żeby kupić nowoczesną bezpieczną broń na scaloną amunicję musisz się nieźle nagimnastykować. Gdzie tu logika.
No logiki nie ma... z tym ze co do legalnej to jeszcze do tego roku nie była to jakaś wielka gimnastyka, praktycznie zrobienie sportowego i zaraz potem kolekcjonerskiego (co pozwala mieć w domu dość ładny arsenał) było w miarę proste (raczej trochę chęci no i niestety gotówka - ale niestety to nie jest tanie hobby nawet mając już broń i pozwolenie tyle co idzie na amunicję to głowa mała). Natomiast w tym roku PZSS dość mocno namieszał z egzaminami i stara się robić pod górkę. Chyba się ktoś zorientował że zbyt dużo osób zrobiło sobie pozwolenia (sam kilku kumpli namówiłem :DD ), a widocznie miało to być dla wybranych :DD

Natomiast co do takich redukcji to tak w USA są dostępne od dawna... Oglądałem taką i w sumie bez problemu wykonał bym na domowym CNC do moich CP (problem tylko z zakupem amunicji - trzeba by mieć coś legalnego wpisanego w książeczkę z takim kalibrem), nie robię tylko z tego powodu aby sobie nie narobić problemów bo wiadomo cofną za takie coś pozwolenia... generalnie absurd... Z drugiej strony jak ktoś się uprze to i amunicję zdobędzie...

Była już jakiś czas temu afera w Warszawie że w sklepach z bronią była do kupienia amunicja zaliczana do szczególnie niebezpiecznych (z stalowym rdzeniem) czyli taka niedozwolona... inna sprawa że większość osób które znam ze strzelnicy chodzi z bronią sportową załadowaną amunicją antyrykoszetową... i tak prawdę mówiąc jak bym miał dostać to wolał bym chyba z takiej ze stalowym rdzeniem niż ołowianej kuli z CP czy antyrykoszetowej... Inna sprawa to taką z stalowym rdzeniem z tego co słyszałem na strzelnicy dalej idzie kupić jak ktoś ma dojścia...

Zresztą temat rzeka... Natomiast to co wspomniałem co w prasie czy TV jakiś artykuł o broni to zawsze znajdzie się jakiś głupek opowiadający bajki jak to się ludzie zaczną zabijać... Jak widać menel mimo możliwości zakupu czegoś CP to woli widocznie takie 2k zł wydać na likier na kościach, a kogoś tańszą kosą najwyżej potraktować...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Media znowu o broni... :)

Post autor: sp6vgx »

A jeszcze tak wracając do druku 3D to kiedyś oglądałem gdzieś na YT ot gość zrobił sobie na 3D (zlecał) replikę do ASG. W sumie koszt był większy od zakupu powiedzmy sobie takiego karabinka AK http://www.sklep.buos.com.pl/pl/bron-dl ... erowa.html - w sumie akurat sklep który mam niemal pod domem :D
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1115
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 227

Re: Media znowu o broni... :)

Post autor: kapi »

sp6vgx pisze:A jeszcze tak wracając do druku 3D to kiedyś oglądałem gdzieś na YT ot gość zrobił sobie na 3D (zlecał) replikę do ASG. W sumie koszt był większy od zakupu powiedzmy sobie takiego karabinka AK http://www.sklep.buos.com.pl/pl/bron-dl ... erowa.html - w sumie akurat sklep który mam niemal pod domem :D
albo taki : viewtopic.php?p=36123#p36123
:piwo:
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”