Media znowu o broni... :)

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Media znowu o broni... :)

Post autor: sp6vgx »

kretu pisze: Nie zmieniono interpretacji a zmieniono PRAWO z takiego które dopuszczało interpretację na takie które już jej nie dopuszcza. Cholera osoby które mają pozwolenie powinny znać ustawę o prawie i amunicji a nie powtarzać mity z lat 90. Tak wtedy trzeba było walczyć w sądach bo komendant twierdził że stwarzamy zagrożenie dla innych na podstawie fusów ze swojej kawy teraz nie ma prawa tego zrobić.
Znam przepisy i znam realia życia co to zapisane prawo jest czasem warte. Natomiast to nie są dyrdymały tylko kilka tematów z przed kilku lat z Warszawy. Niestety u nas prawo to jest jedno, a to co robi urzędnik to jest drugie - owszem jak robi źle możesz się odwołać tylko w naszych realiach to dość bolesna droga przez mękę. Natomiast temat konkretnie dotyczył kwestii wydania większej ilości promes... Generalnie jak kolega wcześniej stwierdził u nas zależy wszystko od tego na jaką osobę w danym urzędzie trafimy czy ma dobry dzień czy zły itd. Czyli tak jak z tymi regionami i sprawą z PZSS... zresztą na ten temat jeszcze w styczniu można było poczytań na forum to co pisali ludzie i jakie k... tam leciały odnośnie tego wszystkiego.
kretu pisze: Nie ja jestem za szerszym dostępem do broni i jedynie uważam że podnoszenie argumentu o CP jedyne czym może poskutkować to włączeniem CP do przepisów o broni a to nie ten kierunek na którym mi zależy.
A ja na to już chyba mam wyjechane bo nie lubię owijać kota w bawełnę... bo jest to co widzę od lat wszyscy mówią siedzieć cicho... a realnie patrząc na to właśnie widzę to co wcześniej napisałem czyli kolejnych kolesi którzy chcą na tym zrobić biznes przepychając ustawę na której sobie zarobią.
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Media znowu o broni... :)

Post autor: kretu »

sp6vgx tak tylko to nie ma nic do tego czy prawo jest dobre czy złe. Urzędnicy często uważają że są ważniejsi niż prawo zwłaszcza komendanci czy kierownicy urzędów z nadania o zerowej wiedzy w temacie. Mam to na co dzień z pozwoleniami na budowę co urząd miasta to inna dokumentacja jest potrzebna dla identycznego obiektu.

Prawo może być zarówno z polem do interpretacji albo nie czasami jest to dobre a czasami złe w tym przypadku lepiej że jest bez takiego pola i prawo samo w sobie w tym polu od wprowadzenia tej poprawki jest całkiem poprawne. Bo teraz sprawa w sądzie administracyjnym jest bardzo prosta i do wygrania bez adwokata jeżeli pomimo spełniania warunków ktoś nie chce ci wydać pozwolenia. Wcześniej było inaczej bo musiałeś udowadniać że nie stwarzasz zagrożenia dla innych co w żaden sposób nie było skodyfikowane w prawie i każdy urzędnik/sędzia mógł to interpretować po swojemu i z tego się biorą historie o tym jak ciężko zdobyć broń i jest to już nieaktualne. Teraz najczęściej jest walka o ilość i rodzaj broni bo urzędnicy to interpretują po swojemu.

I tak zgadzam się dzisiaj część grup walczących o szerszy dostęp do broni walczy głównie o większy strumień kasy dla ich organizacji i często z premedytacją powtarzają mit o trudnym dostępie aby uzyskać poparcie. I pod przykrywką walki z tymi trudnościami wprowadzać że jak płacisz organizacjom to możesz mieć broń a jak nie to spadaj. Z czego potem są właśnie pomysły o wprowadzaniu kolejnych licencji np na CP i obowiązku bycia w stowarzyszeniu albo jeszcze fajniejsze pomysły że większość stowarzyszeń co się potworzyły "unieważnić" i tylko prawilne stowarzyszenia uznać za akceptowalne i godne spełniania warunków ustawy.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Media znowu o broni... :)

Post autor: sp6vgx »

kretu pisze:sp6vgx tak tylko to nie ma nic do tego czy prawo jest dobre czy złe. Urzędnicy często uważają że są ważniejsi niż prawo zwłaszcza komendanci czy kierownicy urzędów z nadania o zerowej wiedzy w temacie. Mam to na co dzień z pozwoleniami na budowę co urząd miasta to inna dokumentacja jest potrzebna dla identycznego obiektu.
Ma do tego jako rozumiane w całości. W sądach administracyjnych akurat jest u nas o niebo lepiej niż w cywilnych (to fakt i znam to z własnego doświadczenia), ale zdarzają się też absurdy że nawet NSA nie ma sposobów nacisku na urzędnika i urzędnik w niektórych wypadkach może sobie olewać nawet wyroki NSA i nic mu nie można zrobić (temat znajomego i walka z US gdzie miał sprawy wygrane w NSA). Niestety prawo w dość logiczny i prosty sposób powinno precyzować całokształt. Niestety u nas jest od lat tzw. sraczka legislacyjna przez która powstają niesamowite buble i potem człowiek się z tym użera. To nie dotyczy tylko wspomnianego tematu czyli ustawy o broni i amunicji, ale właśnie każdego obszaru naszego życia. Owszem w wielu wypadkach jest to do wygrania, ale urzędnik idzie powiedzmy na tzw. "zmęczenie materiału" - tzn. kiedy ktoś powie a kij z tym mam już dość chodzenia po urzędach i sądach... Owszem obecnie jeśli chodzi o broń to są to jakieś jednostkowe przypadki i za zwyczaj np. już w Warszawie coś takiego nie występuje... ale to nie jest powiedziane że znowu jakiś upierdliwy nie przyjdzie na stanowisko i będzie podobnie...

Co do reszty o organizacjach to właśnie mnie to najbardziej ostatnio w... i już jak wspomniałem temat olałem. Wolę zabierać ludzi na strzelnicę i namawiać do czasu jak jeszcze można coś załatwić. Natomiast osobiście to mnie boli obecnie ograniczenie kalibru bo chciał bym sobie kupić S&W 500 ale to niestety 0.5" więc raczej marne szanse że minister się na to zgodzi ;)
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1114
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 227

Re: Media znowu o broni... :)

Post autor: kapi »

Dobra - jako laik zapytam :

Drukować czy nie ? ;)
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Pajacyk0v

Re: Media znowu o broni... :)

Post autor: Pajacyk0v »

kapi pisze:Dobra - jako laik zapytam :

Drukować czy nie ? ;)
Drukuj.









Łeło, łełoo, łełoooo... bagiety już jado ;)
kapi
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Media znowu o broni... :)

Post autor: virgin71 »

kretu pisze: Virgin71 jeżeli myślę o tej samej sprawie to była ona zupełnie inna i gościa uniewinniono z wszystkich zarzutów. Choć faktycznie gość miał przy sobie najwyraźniej załadowanego CP co dla mnie jest karkołomne. Choć nadal uważam że nie jest to alternatywą broni w dyskusji.
Chyba nie ogarniam. Gość miał przy sobie naładowanego CP. Po próbie ucieczki, kiedy zorientował się, że się nie uda, strzelił w powietrze, a później postrzelił atakującego go faceta. Pomimo, że działał w samoobronie, pomimo, że go uniewinnili, to odsiedział w areszcie 4 miesiące i co najważniejsze w temacie, miał przy sobie naładowaną broń i z niej strzelał, a strzelał celnie. Była to broń CP. Jeśli to nie jest dla Ciebie alternatywa dla broni "sportowej" w przypadku napadów i ludzi strzelających do siebie na ulicach (podobno tak będzie, kiedy będzie powszechny dostęp do broni), to ja się zagubiłem.
Inna sprawa, że trudność zdobycia broni czarnorynkowej, czarnoprochowej, sportowej, czy kolekcjonerskiej, przy założeniu, że chcemy używać jej do napadów (a więc w dupie mamy policję) jest absurdalnie niska. Jeśli ktoś ma tę wiedzę, to praktycznie nie istnieją żadne logiczne argumenty przeciwko powszechnemu dostępowi do broni palnej.
sp6vgx
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Media znowu o broni... :)

Post autor: sp6vgx »

virgin71 pisze: Jeśli to nie jest dla Ciebie alternatywa dla broni "sportowej" w przypadku napadów i ludzi strzelających do siebie na ulicach (podobno tak będzie, kiedy będzie powszechny dostęp do broni), to ja się zagubiłem.
Inna sprawa, że trudność zdobycia broni czarnorynkowej, czarnoprochowej, sportowej, czy kolekcjonerskiej, przy założeniu, że chcemy używać jej do napadów (a więc w dupie mamy policję) jest absurdalnie niska.
Dokładnie... ale kretu podchodzi do tego z innej strony. Konkretnie ze strony osoby strzelającej i ja go rozumiem. Wiem co to jest mówienie sobie o broni, a mając broń przy sobie wiem co to jest wyciągnąć broń. To nie jest takie łatwe bo w zasadzie w PL wyciągasz broń aby strzelać... nie oszukujmy się większość osób w PL uzna że wyciągasz jakąś zabawkę ASG itp. mam replikę XDM-a jak i oryginał. Z metra nie jestem w stanie jej rozróżnić. Więc nikogo tym nie odstraszysz... Wtedy może dojść do sytuacji że ktoś ci będzie chciał odebrać tą "zabawkę"... o reszcie nawet nie chcę pisać jak to się może zakończyć.

Natomiast tutaj trzeba spoglądać z innej strony (nie z własnej logicznej i odpowiedzialnej). Dla wariata itd. nie ma to znaczenia i on tak nie myśli - zresztą to w obecnych czasach kupi sobie gdzieś lewą broń czy tam CP i nie będzie się zastanawiał. Kolejna sprawa to owszem szerszy dostęp do broni może spowodować i zapewne tak się stanie że będzie ona użyta przez jakieś osoby niezrównoważone (pomijam tutaj kryminalistów bo nikt nie mówi by tacy mieli dostęp do broni - nawet w USA tego nie ma), jednak tutaj czuję że liczba przestępstw się nie zmieni - raczej zmieni się tylko narzędzie... Inna sprawa to szerszy dostęp do broni spowoduje przynajmniej to że osoba myśląca zastanowi się dwa razy zanim wpadnie na głupi pomysł bo druga osoba może też mieć broń. Obecnie jest to co wspomniałem czyli noszenie broni nie jest takie łatwe. Znam osoby co noszą, ja tego nie robię poza faktycznymi wypadami na strzelnicę czy do rusznikarza - ot mam za duże hamulce psychiczne i wiem z czym to się może wiązać i wolę nie kusić losu. Na razie jest przynajmniej na tyle bezpiecznie że z jakimiś drobnymi menelami którzy nachalnie chcą na wino jestem sobie w stanie poradzić ręcznie...

Ok ale koniec... bo też się rozpisałem. Powiem tak jak ktoś mieszka w mieście gdzie jest łatwy dostęp do strzelnicy to zachęcam do wypadu, zapisania się do klubu - może i zrobienie pozwolenia ot każdy zobaczy jak to jest w realu i jak podejście człowieka mocno się zmienia...

Wracając do druku 3D to dla mnie jest to jakiś absurd. Co prawda kiedyś z kumplem się śmialiśmy że jeszcze trochę i w Glock-u zrobią lufę z plastiku ;) to dla mnie broń z drukarki FDM to jest jakiś rozdmuchany absurd. Owszem część spraw można wykonać z tworzywa jak jest to w wielu rodzajach broni... ale to są sprawy które i z drewna można wystrugać ;). Przykładowo to co wspomniałem lufa z tworzywa to jakaś pomyłka. Jak już miał bym robić to mając niewielkie zaplecze ślusarskie można zrobić lepszy i trwalszy samopał. Nie oszukujmy się broń nie ma jakieś bardzo skomplikowanej konstrukcji. Natomiast na YT kiedyś widziałem jak Rosjanie robią samopały łącznie z gwintowaniem lufy... prostota całego sprzętu jaki używają do budowy - powala. Niestety obecnie nie mogę tego znaleźć (może Google wywaliło). Kiedyś w sumie znalazłem przez przypadek...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 1
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Media znowu o broni... :)

Post autor: MaxXxi47 »

Problemem jest poziom wiedzy o drukarkach 3D. Dla wielu obecnie to jest sprzęt do czarnej magii. Klikasz "Drukuj" i wychodzi ci w 15 minut pistolet z amunicją gotowy do wejścia do banku i zastrzelenia kilku pracowników.
Zresztą co tu dużo mówić skoro łączy się 2 tematy nieznane szerszej grupie ludzi bo o broni i amunicji też społeczeństwo gówno wie.



P.S
To może jakieś spotkanie forumowe na strzelnicy?
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Media znowu o broni... :)

Post autor: virgin71 »

Z noszeniem broni jest jak z noszeniem 10 tys. zł w gotówce (przez kobietę). Niby możesz, niby kto o tym wie, niby masz prawo do tego. Jednak nie widzę potrzeby. Jakbym nosił 10k, to bym wydał. Jakbym nosił broń, to przypadku spinki, która zwykle kończy się na przepychankach i odpuszczeniu, pewnie bym wyciągnął i dopiero byśmy odeszli od siebie. Chyba lepiej jest się rozejść bez pokazywania broni. Lepiej jest wejść do sklepu i popatrzeć, zastanowić się, niż pochopnie kupić coś niepotrzebnego.
MaxXxi47 pisze: To może jakieś spotkanie forumowe na strzelnicy?
Jestem ZA!
Awatar użytkownika
Enter
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 35
Rejestracja: 03 kwie 2017, 11:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 1

Re: Media znowu o broni... :)

Post autor: Enter »

Strzelnica brzmi dobrze :v można by postrzelać do jakiś wydruków (tak, psuja jestem)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”