SLA od Prusa Research

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 1
Posty: 950
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: P3Steel, Prusa MK4
x 172

SLA od Prusa Research

Post autor: artur_n »

Taka oto nowość od Josefa, co wy na to?
Cena 1299$ moim zdaniem zaporowa.

https://www.youtube.com/watch?v=rZXmtCFBtXg
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: SLC od Prusa Research

Post autor: FlameRunner »

Moim zdaniem cena bardzo rozsądna. ;)
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: SLA od Prusa Research

Post autor: kretu »

Oj pojawił się praktycznie bezpośredni konkurent dla Zortraxa Inkspire. Z opisów będą bardzo podobne do obu od razu stacje czyszcząco-dojrzewające.
Pajacyk0v

Re: SLA od Prusa Research

Post autor: Pajacyk0v »

Bo ja wiem czy drogie. Nie wygląda na byle gówno z blachy falistej. Spójrzcie na te obrobione odlewy z alu.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: SLA od Prusa Research

Post autor: morf »

Wygląda super przynajmniej po tej reklamówce. Są jakieś (wydaje mi się nowe ) ficzery typu poziomowanie i tilt zbiorniczka
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: SLA od Prusa Research

Post autor: McKee »

Patrząc na parametry techniczne (jakość i szybkość wydruku), to Zortrax ma pozamiatane.
Tylko wielkość pola roboczego mają większą. Wszystko przemawia za Prusa a nie Zortraxem - nie wiem czy mogli gorszy moment na prezentację drukarki wybrać.
Ale poczekamy, zobaczymy ... która lepsza.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: SLA od Prusa Research

Post autor: Blazi »

Jesteśmy na forum dla hobbystów więc piszę jako hobbysta bo wydaje się że do nich jest skierowana ta drukarka. Dla profesjonalistów MSLA i tak będzie ułomne względem staroszkolnego laserowego SLA, choćby z uwagi na pole robocze i realną jakość modeli. Znają swoje miejsce i nie czarują rzeczywistości:
The SL1 isn’t trying to compete with the flimsy Photon or with the ultra-pricey Form but instead I want it to be the MK3 of the resin world – have the best print quality, convenient design and features, ease of use and other things, while keep a price accessible for an everyday hobby maker.
Na plus: Open-Source, panel sterujący, mieszanie żywicy (bez mieszadła - bez szału, ale nieporównywalnie lepsze to niż nic), myjka która wydaje się sensowna, parę innych drobiazgów.

Na minus: Potencjalny czas oczekiwania (patrząc na dotychczasowe "dokonania" Prusy) i cena. Przynajmniej nie udają, że Photony i Wanhao nie istnieją ;) ale mimo wszystko porównaniu do chińczyków jest drogo. O ile oryginalna MK3 jest alternatywą dla Anet i podobnych nie tylko z uwagi na lepsze wsparcie i jakość ale też i docenienie twórcy oryginału tak tutaj - nie ma co kryć - europejczycy wchodzą na pole (żeby nie powiedzieć - kopiują) Chińczyków. Chińczyków dobrze już poznanych, ugruntowanych, nawet lubianych, tanich w zakupie i eksploatacji. Jakość modeli nie będzie jakoś porażająca różna. Niezawodność? Nie wiadomo.

Czy warto dopłacać 3x dla marki? Przy FDM to się sprawdziło, tutaj... Nie jestem przekonany. Czekam na odpowiedź XYZ 8-) .
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: SLA od Prusa Research

Post autor: Pjoter »

Zastanawiałem się ostatnio nad żywicową drukarką. Największy minus to zapach (nie mam warsztatu, mieszkam w bloku) oraz okresowa wymiana ekranu (tak mi się wydaje że ktoś na forum wspominał). Jeśli zamknięty układ oraz filtr pozwoli na np. pozbycie się zapachu całkowicie, lub częściowo (śmierdzi tylko przy druku czy coś podobnego), a do tego osobną sprawą byłby właśnie niezawodny ekran który wytrzyma długą eksploatację, to rozważałbym ich drukarkę. Trzeba poczekać na recenzje i opinie - po zakupie jak i po roku użytkowania (mi się nie śpieszy nigdzie :P). Wtedy będzie można się wypowiedzieć na ten temat.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: SLA od Prusa Research

Post autor: virgin71 »

Cena jest za wysoka. W tym segmencie są już dobre drukarki. Ignorują ten fakt. Za to urządzenie do utwardzania wygląda bardzo atrakcyjnie i zachęcająco.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: SLA od Prusa Research

Post autor: dziobu »

Ja bym proponował poczekać przynajmniej na pierwsze opinie użytkowników.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”