SLA od Prusa Research

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: SLA od Prusa Research

Post autor: Blazi »

dziobu pisze:Ja bym proponował poczekać przynajmniej na pierwsze opinie użytkowników.
Wiedząc jak drukuje Photon nie potrafię sobie wyobrazić co ta drukarka musiałaby zaoferować żebym jako hobbysta do niej dopłacił.
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: SLA od Prusa Research

Post autor: dziobu »

Pewnie poza kilkoma bajerami i lepszym wykonaniem to nic. Dlatego bardzo mnie ciekawi jak to będzie pracowało - przecież wiedzieli że takie pudła jak Photon czy Duplicator 7 są już na rynku). Podobnie z Zortraxem.

Jest jeszcze jedna możliwość - że im te drukarki nie są szczególnie potrzebne. Zrobili je żeby wejść na kolejny rynek, tj żeby na nim zaistnieć. Jak ktoś ma FDM Prusy i wie jak to działa, wygląda i jakie ma wsparcie to pewnie szukając żywicy też zacznie od Prusy a o chińczykach (wtedy już nie istotne czy nie gorszych) nawet nie będzie czytał.
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: SLA od Prusa Research

Post autor: rocendroll »

Moim zdaniem cena jest kosmiczna. Oglądając promo prusy wczoraj na yt, aż zatrzymałem video żeby zobaczyć czy to nie błąd.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 1
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: SLA od Prusa Research

Post autor: SQ9KRD »

Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: SLA od Prusa Research

Post autor: olo2000pm »

Prusa jedzie na marce, wykorzystują swoją chwilę, bo na pewno klienci się znajdą. To tak samo jak z telefonami, ja kupiłem sobie meizu i jestem mega zadowolony, ale są ludzie którzy nie sięgną tak nisko i wola wydać 6x tyle byle mieć z tyłu jabłuszko.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 5
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: SLA od Prusa Research

Post autor: zen »

Komentarze zróżnicowane. Dla jednych cena jest ok, dla innych kosmiczna. Klienci na pewno się znajdą
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: SLA od Prusa Research

Post autor: dragonn »

bialy_worek

Re: SLA od Prusa Research

Post autor: bialy_worek »

Patrząc na tą SLA od prusy to nie jestem pewien co do jej 100 % opensourcowości, w końcu ma ekran z filtrem od Structo i ogólnie bazuje na MSLA : jak chciałem się coś więcej na temat technologii dowiedzieć to nic nie znalazłem poza reklamowymi filmikami producenta : https://www.structo3d.com/technology/.
A co do samego pomysłu to ja nie jestem pewien czy jest to jakikolwiek strategiczny ruch, związany z podbojem nowego segmentu rynku czy zwiększenie portfolio produktów. Jakieś parę miesięcy temu do wszystkich który sa zarejestrowani na stronie sklepu Prusa Research i kupili drukarki wysłali ankiety i rozdawali jakieś bony itp żeby je ludzie powypełniali, ja również ja wypełniłem i tam między innymi były pytania dotyczące nowości jakie prusa ma wprowadzić w kolejnych drukarkach i była opcja albo wieksza prusa, lepszej jakości prusa (inne komponenty) albo inna technologia = SLA, a jako że jest to firma słuchająca użytkowników to wydaje mi się że po prostu dużo było głosów za ostatnim. BTW Cena maksymalna jaką byłbyś w stanie zapłacić za powyższe też była więc zapewne to pozwolilo podjąć decyzję, która była następstwem pytania co daje największą marżę i widocznie odpowiedz to SLA.
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 5
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: SLA od Prusa Research

Post autor: zen »

A FDMy są w 100% open source?
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
bialy_worek

Re: SLA od Prusa Research

Post autor: bialy_worek »

Od Prusy tak ( z tego co mi wiadomo na wszystko maja dokumentacje i nie ma problemu z jej znalezieniem )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”