Zortrax - kaloria stosuje FUD :)

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

Post autor: Blazi »

@kaloria, nie zrozum mnie źle ani nie bierz tego do siebie personalnie ale ci goście z taką a nie inną polityką sprzedają po kilkaset+ drukarek kilkuset klientom miesięcznie. Wybacz, ale bardziej wierze w kwestiach wizji tego co ich klient oczekuje właśnie im niż randomowemu userowi na niszowym forum który na dodatek zarzeka się, że ich drukarki nigdy by nie kupił. :)
Eeee... A powiedz mi jak byś chciał przetestować to oprogramowanie bez drukarki, nawet gdyby cięło i zapisywało we własnym formacie .zcode?
napisać emulator można
Powodzenia :)
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
kaloria
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 43
Rejestracja: 15 wrz 2016, 19:00

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

Post autor: kaloria »

Blazi, ja nic nie biorę personalnie, więc o co mam się obrażać. Ilości sprzedaży drukarek są mocno dęte, obecnie największy dochód mają z materiałów eksploatacyjnych. Filamentów najtańszych nie mają, ale w cenie jednego M200 trochę ich się zmieści. To rzuca trochę światła na "dętość" poziomu sprzedaży samych drukarek. Ja ci napisałem czego oczekuje klient techniczny, a nie drukujący kolejne pokemony. Zresztą jaka opinia jest na docelowych rynkach? "Drukuje fajnie, ale system trochę za bardzo zamknięty", zawsze ta zamkniętość jest jako wada.

Aby nie gadać o niczym przykładowy problematyczny STL - fragment skrzydła
https://drive.google.com/drive/folders/ ... nZCeEtlTGM
Aby przekonać Cure aby go prawidłowo pocięła należy zmienić jeden z parametrów oficjalnie podanych przez UM: "solid_layer_thickness". STL składa się z kilkunastu obiektów i to najprawdopodobniej dlatego, że nie dało się ich zrobić jako jeden solid, ot precyzja typu double z czasem robi się za mała. Żebra w środku mają grubość 0.4mm, tyle co dysza. Ogółem jest 19 obiektów typu solid i dwa otwarte siatkowe.
Cura sobie z tym radzi. Czy Z-Suite sobie poradzi?

"Powodzenia"
G-cod to to stara "grafika żółwia" z języka Logo. Dużego zaawansowania aby do tego nie potrzeba. Mogli nawet zmienić G n Z, co i tak wiele nie zmieni, no chyba że mają jakiś nie metryczny układ współrzędnych.
// Użytkownik zbanowany permanentnie.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

Post autor: FlameRunner »

W ten sposób pomocy odnośnie tego pliku nie uzyskasz...
Załączniki
aha.PNG
aha.PNG (7.05 KiB) Przejrzano 4604 razy
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

Post autor: FlameRunner »

kaloria pisze: "Powodzenia"
G-cod to to stara "grafika żółwia" z języka Logo. Dużego zaawansowania aby do tego nie potrzeba. Mogli nawet zmienić G n Z, co i tak wiele nie zmieni, no chyba że mają jakiś nie metryczny układ współrzędnych.
Od początku ludzie się odgrażają, że w taki czy inny sposób dobiorą się do zortraxowego oprogramowania... Jakoś nie kojarzę, żeby komuś się udało...
kaloria
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 43
Rejestracja: 15 wrz 2016, 19:00

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

Post autor: kaloria »

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Poprawione. Ja nie potrzebuje z tym pomocy ;). To nie ja mam problem.
Od początku ludzie się odgrażają, że w taki czy inny sposób dobiorą się do zortraxowego oprogramowania... Jakoś nie kojarzę, żeby komuś się udało...
Ale czy jest po co? Pisałem, że mnie nie interesują Z-cody, czy co tam sobie wymyślą. Wystarczy aby w demie był możliwy podgląd graficzny tego co ich slicer zrobił. Jak pisałem, jak ktoś będzie chciał jechać na podróbkach kupi całość. Co tu łamać?
// Użytkownik zbanowany permanentnie.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

Post autor: McKee »

kaloria: ale o co ci chodzi z tą niechęcią do Zortraxa? Nie chcesz nie kupuj.
(Też nie kupiłem, jak zobaczyłem w jaki sposób producent traktuje rodzimy rynek).
Ale to jak dyskusja mrówek ze słoniem. M200 jest na 4 miejscu jeżeli chodzi o popularność w rankingu 3DHubs https://www.3dhubs.com/trends Jest chwalona za jakość (i choć spadła na 7 miejsce w to nadal jest dobry wynik).
Producentowi udało się doskonale dopasować 3 krytyczne elementy: drukarkę, oprogramowanie, materiały i dzieki temu odniósł sukces.
Nie każdy potrzebuje otwartego oprogramowania.
Jak ktoś chce mieć dobre wydruki przy małym nakładzie pracy, to kupuje plastiki od Zortraxa ale jednocześnie przecież Zortrax nie wprowadza chipowania i można użyć innego filamentu. Strategia zarabiania na filamentach też jest dobra a strategia sprzedawania w bogatych krajach? Nam się może nie podobać ale firma chce zarabiać. Ze statystyk 3DHubs wynika, że w większych miastach USA jest więcej drukarek niż w całej Polsce.
M200 zrobił dobre podwaliny pod sukces kolejnej drukarki (która im trochę nie wyszła bo jej nie ma ;-)) ale M300 wróżę sukces.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
kaloria
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 43
Rejestracja: 15 wrz 2016, 19:00

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

Post autor: kaloria »

@McKee
Producentowi udało się doskonale dopasować 3 krytyczne elementy: drukarkę, oprogramowanie, materiały i dzieki temu odniósł sukces.
Nie każdy potrzebuje otwartego oprogramowania.
Ich drukarka drukuje ładnie, ale tylko pokemony i przedmioty im podobne. Są zamknięci, a oprogramowanie jest dalekie od doskonałości. Podobnie zrobionych elementów jak w linku drukarka nie jest wstanie wydrukować, nie dlatego że jest mechanicznie zła, ale dlatego że oprogramowanie leży i kwiczy. Jak krzywda by im się stałą, gdyby można było używać zewnętrznych slicerów? Dostarczali by razem ze swoim oprogramowaniem stosowne profile do drukarki i materiałów.
Obecnie jedynym sposóbem w jaki drukarki Zortraxa mogą być pomocne przy wydruku tego typu elementów jest wydrukowanie plastików od innej drukarki, późniejsze skierowanie klienta do sklepu metalowego po stosowne pręty do budowy chociażby pręciaka. W żaden inny sposób te drukarki nie będą pomocne.
Wystarczy sprawdzić jej jeden z "krytycznych elementów" radzi sobie ze skrzydełkiem. Bez slicera widać że sobie nie poradzi.
// Użytkownik zbanowany permanentnie.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

Post autor: FlameRunner »

Ale Ty rozumiesz, że to skrzydełko to jest niepoprawny/uszkodzony model i używanie go jako ostatecznego argumentu przeciwko jakiemuś slicerowi jest idiotyczne?
kaloria
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 43
Rejestracja: 15 wrz 2016, 19:00

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

Post autor: kaloria »

Nie ma czegoś takiego jak uszkodzony model!!!! Model jest taki jaki musi być aby końcowy przedmiot, w tym przypadku samolot RC latał. I jak możesz się przekonać na YT lata i to dobrze. No ale on musi być uszkodzony aby działał prawidłowo. Uszkodzone to jest Z-Suite, a wraz z nim Zortraxy, bo nie potrafią tego wydrukować. To nie wina modelu, że jest podzielony na części. To wina polityki "zakniętości" Zortraxa, która widocznie również obowiązuje programistów.

W pełni uszkodzony, ale o dziwo działający https://www.youtube.com/watch?v=DZk9Az0yHFM
// Użytkownik zbanowany permanentnie.
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

Post autor: Blazi »

Nie ma czegoś takiego jak uszkodzony model!!!!
A jednak!!!!!!!! :)

To skrzydło to jest jakiś masakryczny hack który ktoś zrobił aby obejść ograniczenia technologiczne. To, że ten hack działa albo nie działa na innych softach nie znaczy absolutnie nic, prawdopodobnie może on też przestać działać na nowszej wersji softu na którym był drukowany - i też nie będzie to miało absolutnie nic do jego jakości.

Ja też Ci mogę pokazać wydruki które działały ma moim starym MendelMaxie tylko na jednej wersji Slic3ra - i na 99% u Ciebie by się wysypały. Ba, mógłbym pokazać Ci zębatki z Zortraxa z zębami mniejszymi od średnicy dyszy które też wychodziły tylko na jednej wersji softu bo ktoś zrobił exploit błędu który się pojawił w tej jednej konkretnej wersji. Ale z tego też absolutnie nic nie wynika.

No dobra, może znaczy to jedną rzecz. Zortrax nie jest dobrym wyborem jak chcesz mieć drukarkę do zabawy w przekraczanie granic technologicznych. To wół roboczy który będzie bez specjalnej troski przetapiał kilogramy plastikowego drutu na modele. Większości ludzi kupuje te drukarki do pracy i nie ma czasu na pierdzielenie się w cięcie po 15 razy elementu do jakiejś zabawki RC, szukanie po forach patentów, instalowanie slicerów, testowanie materiałów etc. bo ich Zortrax dzień w dzień tłucze np. nudne i proste uchwyty do klamek których nie opłaca się wrzucać na wtryskarkę. Oni nie wiedzą nawet że fora takie jak to istnieją. Wydruk ma dla nich trzymać wymiary i geometrię, musi się dać ż niego oderwać support i... tyle, to naprawdę wystarcza.
FlameRunner
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Zablokowany

Wróć do „Newsy”