Zortrax - kaloria stosuje FUD :)

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
kaloria
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 43
Rejestracja: 15 wrz 2016, 19:00

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

Post autor: kaloria »

Do całości chciałem cię jeszcze poinformować:

Co mówi kodeks karny.
Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Czyli jeśli sprzedajesz Zortraxa, czy masz podobne dochody z niego i nie poinformujesz klienta o tym co w tym wątku, o tym co ci się tak nie podoba, i klient na podstawie tych niepełnych informacji ją kupi, to całkowicie wyczerpujesz treść tego art. Wcześniej mogłeś się tłumaczyć, że niewiedziałeś, teraz już nie.
// Użytkownik zbanowany permanentnie.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

Post autor: FlameRunner »

kaloria pisze: Ten moment będzie dłuższy niż aktualizacja oprogramowania. W M200 mają 180W na stole i całość chodzi na 24V. Do M300 przy identycznym obciążeniu cieplnym potrzebują 405W co przy 24V daje już 17A. Będą się palić. Przewody doprowadzające zasilanie to już muszą być 2mm^2. Problemów to przysporzy jeszcze więcej. Najmniej jest ich przy przejściu na zasilanie sieciowe. Ale kończy się "Priter for Dumies" i powstaje mus powstawania dwóch wersji, na 110V i 230V.
To że ty nie umiesz zrobić stołu o mocy 405 W nie znaczy, że się nie da.
Można po prostu dać grube przewody i dobre złącza. Można puścić kilka cieńszych przewodów obok siebie. Można zrobić grzanie stołu składające się z kilku niezależnie zasilanych grzałek. Można przejść na wyższe napięcie zasilania stołu, niekoniecznie od razu sieciowe.

kaloria pisze: A obecnie mają problem, z najprawdopodobniej ich oryginalnym producentem, bo masowo pojawia się klon na oryginalnych częściach. https://www.youtube.com/watch?v=GQNnp45jTFk i to też się roznosi pocztą pantoflową.
Skąd to info?

kaloria pisze: Ale tu nie chodzi o to kto ma racje. Z-Suite jest ograniczone, to FAKT. Z nim również ograniczone są drukarki Zortraxa. To też FAKT. Dodatkowo ten FAKT był od zawsze ukrywany przez przemilczenie.
No ale co cię to tak boli? Kupiłeś i jesteś zawiedziony czy o co chodzi?
Czego tak właściwie oczekujesz od producenta? Że w oficjalnej komunikacji marketingowej, tuż obok zalet napiszą "ale jednak nie kupuj naszego sprzętu, bo ma takie i takie wady"?


kaloria pisze: Przeszukaj sieć i znadź opisy problemów z zortraxem. Znajdz jakąś informację o ograniczeniach oprogramowania. W większości będą recenzje na podstawie druku pokemonów lub innych wyselekcjonowanych przedmiotów.
No całkiem sporo się tego znajdzie, nie rozumiem problemu.
A jak brak ci recenzji odpowiadających twojemu narzekactwu, to napisz własną. Najwyżej zostaniesz potem wyśmiany.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

Post autor: FlameRunner »

kaloria pisze:17A to nie przelewki, RAMPSy palą się przy mniejszych wartościach.
Ale ty zdajesz sobie sprawę, że RAMPS, a przynajmniej tanie chińskie egzemplarze z kiepskimi komponentami, jest pod tym względem spieprzony i jest z tego znany, oczywiście negatywnie?
kaloria pisze: Skąd taki można powiedzieć ordynarny klon? Możliwe to jest tylko kiedy je się produkuje. Zortrax nie jest producentem sprzętu, to też FAKT.
To już nie można wziąć suwmiarki, pomierzyć i samemu zacząć produkować identyczne części? :)
kaloria
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 43
Rejestracja: 15 wrz 2016, 19:00

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

Post autor: kaloria »

To że ty nie umiesz zrobić stołu o mocy 405 W nie znaczy, że się nie da.
Odpuść sobie co mogę, a czego nie mogę, bo to bardzo daleko od Zortraxa. A kiedy ktoś próbuje po mnie jeździć, to się jeżę.
Można po prostu dać grube przewody i dobre złącza. Można puścić kilka cieńszych przewodów obok siebie. Można zrobić grzanie stołu składające się z kilku niezależnie zasilanych grzałek.
Przewody owszem, 2mm2. O łącza tu można się bardzo obawiać, czy istnieją na tyle dobre. Ogólnie wiele można. Szkoda że nie pomyślałeś czego nie można - nie można zrobić wyjmowanego stołu jak w M200. Część grzewcza musi pozostać w środku, a to dodatkowe problemy. Kolejnym problemem jest indukcyjność takiego stołu grzewczego. Nawet ta mała indukcyjność samych przewodów może być przyczyną upalenia elektroniki. Stare Vind=L*di/dt może mocno ugryźć.
Można przejść na wyższe napięcie zasilania stołu, niekoniecznie od razu sieciowe.
Taa, tylko najpierw chińskie rączki musiały by zacząć robić takie zasilacze i to chyba specjalnie dla Zortraxa. Spoko zamówią 50000 sztuk to im zaprojektują i wyprodukują. Jednak dalej stół pozostaje w środku. Co powyżej 24V nie jest uznawane za bezpieczne i klienta wyjmowanym stołem większym napięciem nie można narażać.

Zortrax nigdy nie krył się z tym, że drukarki są produkowane na dalekim wschodzie. Najprawdopodobniej skończyła się umowa na wyłączność i wyszło u kogo.
Że w oficjalnej komunikacji marketingowej, tuż obok zalet napiszą "ale jednak nie kupuj naszego sprzętu, bo ma takie i takie wady"?
Oczywiście. powinni takiej informacji udzielić - inaczej pozostaje reklamacja ze względu na wadę ukrytą, która wychodzi w trakcie eksploatacji. Dla własnego dobra powinni o tym napisać lub zrobić sobie furtkę przez dopuszczenie do użycia innych slicerów niż własny. Takim zabiegiem rozdzielają swojego slicera od sprzętu. Bez tego oprogramowanie plus sprzęt tworzą jeden nierozdzielny produkt, jakim jest Zortrax M200 czy M300.
Ale ty zdajesz sobie sprawę, że RAMPS, a przynajmniej tanie chińskie egzemplarze z kiepskimi komponentami, jest pod tym względem spieprzony i jest z tego znany, oczywiście negatywnie?
Ja bym ci sugerował, aby zakończył z używania przymiotników o negatywnym wybrzmieniu. Słabość RAMPSa nie polega na użyciu kiepskich komponentów, tylko nie najlepszym projekcie, oraz użytkownikach ciągnących go poza specyfikacje użytych elementów. Można go wykonać z tańszych elementów, tylko zastosowanych właściwie, a uzyska się lepszy produkt od RAMPSa. RAMPS ma bardzo dobre podzespoły, które nie pomagają kiepskiemu projektowi przestać być kiepskim.

To już nie można wziąć suwmiarki, pomierzyć i samemu zacząć produkować identyczne części?
A po co? Kiedy jest się w posiadaniu oryginalnej dokumentacji i wcześniej produkowało się pod obcą marką?

Biznesy z Chińczykami kończą się żle. Zaprojektujesz, dasz im wyprodukować, wypromujesz. Kiedy osiągniesz jakąś pozycje na rynku zaleją rynek klonami jadąc na twoim karku. Ten schemat się często powtarza.
// Użytkownik zbanowany permanentnie.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

Post autor: FlameRunner »

kaloria pisze: Odpuść sobie co mogę, a czego nie mogę, bo to bardzo daleko od Zortraxa. A kiedy ktoś próbuje po mnie jeździć, to się jeżę.
No to się zjeż, proszę bardzo. :)
kaloria pisze: O łącza tu można się bardzo obawiać, czy istnieją na tyle dobre.
Czekaj, twierdzisz że nie ma złącz wytrzymujących 17 A...?
kaloria pisze: Kolejnym problemem jest indukcyjność takiego stołu grzewczego. Nawet ta mała indukcyjność samych przewodów może być przyczyną upalenia elektroniki. Stare Vind=L*di/dt może mocno ugryźć.
No to zrobić stół z trzema niezależnymi grzałkami na 24 V, z niezależnym okablowaniem, stosując wiązki i złącza jak w M200.
kaloria pisze: Jednak dalej stół pozostaje w środku. Co powyżej 24V nie jest uznawane za bezpieczne i klienta wyjmowanym stołem większym napięciem nie można narażać.
j. w.
kaloria pisze: Taa, tylko najpierw chińskie rączki musiały by zacząć robić takie zasilacze i to chyba specjalnie dla Zortraxa. Spoko zamówią 50000 sztuk to im zaprojektują i wyprodukują.
Poza niskobudżetowymi drukarkami 3D istnieje świat, w którym korzysta się z napięć innych niż 12 V i 24 V. ;) Bez problemu można kupić od cinka zasilacz 48 V 10 A.

I cofnijmy się trochę:
kaloria pisze:Szkoda że nie pomyślałeś czego nie można - nie można zrobić wyjmowanego stołu jak w M200.
Dalej nie wiem, dlaczego nie?

Bo widzisz, ty szukasz problemów nawet tam, gdzie ich nie ma. W ten sposób nigdzie nie dojdziesz. :)
kaloria pisze:Zortrax nigdy nie krył się z tym, że drukarki są produkowane na dalekim wschodzie. Najprawdopodobniej skończyła się umowa na wyłączność i wyszło u kogo.
Ale tak naprawdę to nic nie wiesz i tylko odstawiasz dzikie spekulacje. :)

kaloria pisze:Oczywiście. powinni takiej informacji udzielić - inaczej pozostaje reklamacja ze względu na wadę ukrytą, która wychodzi w trakcie eksploatacji. Dla własnego dobra powinni o tym napisać lub zrobić sobie furtkę przez dopuszczenie do użycia innych slicerów niż własny. Takim zabiegiem rozdzielają swojego slicera od sprzętu. Bez tego oprogramowanie plus sprzęt tworzą jeden nierozdzielny produkt, jakim jest Zortrax M200 czy M300.
Hmm, może najpierw skupmy się na pytaniu: tak właściwie kto powiedział, że klient domyślnie ma mieć pełną kontrolę nad sprzętem? Myślisz że u Stratasysa, pioniera branży druku 3D w ogóle, masz możliwość robienia co ci się tylko podoba? Teraz to są takie czasy, że nawet nad swoim samochodem nie masz pełnej kontroli. Że już nie wspomnę o produktach Apple...

kaloria pisze:Słabość RAMPSa nie polega na użyciu kiepskich komponentów, tylko nie najlepszym projekcie, oraz użytkownikach ciągnących go poza specyfikacje użytych elementów. Można go wykonać z tańszych elementów, tylko zastosowanych właściwie, a uzyska się lepszy produkt od RAMPSa. RAMPS ma bardzo dobre podzespoły, które nie pomagają kiepskiemu projektowi przestać być kiepskim.
Wtrącenie przysłoniło sedno przekazu? Napisałem przecież: "RAMPS (...) jest pod tym względem spieprzony i jest z tego znany".
kaloria pisze:A po co? Kiedy jest się w posiadaniu oryginalnej dokumentacji i wcześniej produkowało się pod obcą marką?
Biznesy z Chińczykami kończą się żle. Zaprojektujesz, dasz im wyprodukować, wypromujesz. Kiedy osiągniesz jakąś pozycje na rynku zaleją rynek klonami jadąc na twoim karku. Ten schemat się często powtarza.
I znowu: tak naprawdę nie wiesz.
I nie odpowiedziałeś mi na pytanie: skąd info, że D6 jest na oryginalnych częściach Zortraxa?
Albo jeszcze lepiej cofnijmy się krok wstecz: co w ogóle w tym kontekście znaczy "oryginalne części"?
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

Post autor: Artu »

Czy Wy naprawdę nie macie co robić, tylko uprawiać kolejną "wojenkę 3D" :o
Jak Macie za dużo energii, to może warto zainteresować się na przykład projektem Enabling The Future :roll:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

Post autor: Blazi »

Czy Wy naprawdę nie macie co robić, tylko uprawiać kolejną "wojenkę 3D"
1. Temat o jakiejś drukarce
2. Ktoś rzuca idiotycznymi argumentami opartymi na "widzimisiźmie" licząc, że fekalia się przylepią
3. Inni userzy starają się te argumenty obalić ale i tak robi się zamęt
4. "Nie róbcie kolejnej wojenki"
5. Temat zamknięty, syf zostaje.

Właśnie tak zdechła internetowa społeczność RepRapowa w Polsce w 2014r.
FlameRunner, WillingMagic
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

Post autor: FlameRunner »

Skoro już jesteśmy przy opisywaniu zachodzących w tym temacie ciekawych zjawisk, dorzucę od siebie skrótowiec na dziś: FUD. :)


I może mały dowcip w temacie:

Do pewnej pary przyszli znajomi.
Gospodarze jakoś milczą, widać że coś jest na rzeczy.
W końcu goście pytają o co chodzi, skąd ten nastrój.
- Po waszej ostatniej wizycie nie mogłem znaleźć swojego portfela - odpowiada gospodarz.
- Chyba nie myślicie, że to my? Przecież my nie wzięliśmy!
- Wiem. Portfel się znalazł. Ale niesmak pozostał...
Blazi
kaloria
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 43
Rejestracja: 15 wrz 2016, 19:00

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

Post autor: kaloria »

No to zrobić stół z trzema niezależnymi grzałkami na 24 V, z niezależnym okablowaniem, stosując wiązki i złącza jak w M200.
Zły pomysł.
Poza niskobudżetowymi drukarkami 3D istnieje świat,
Tak istniej świat. Znowu naużywasz przymiotników.
Bo widzisz, ty szukasz problemów nawet tam, gdzie ich nie ma.
To że ich nie widzisz, to nie oznacza że ich tam nie ma. Ja ich nie szukam, ja je widzę. Widzieli je również w zortraxie, inaczej drukował by ABS. Tylko ty ich nie widzisz. Na pytanie dlaczego musisz już sam sobie odpowiedzieć.
Ale tak naprawdę to nic nie wiesz i tylko odstawiasz dzikie spekulacje.
Jeśli zobaczysz słonia na ulicy, to będziesz zaprzeczał że to słoń, bo z ZOO żaden z wybiegu nie uciekł? Przecież nie będziesz uprawiał dzikich spekulacji i odrzucał fakty przed które masz przed oczami.
Hmm, może najpierw skupmy się na pytaniu: tak właściwie kto powiedział, że klient domyślnie ma mieć pełną kontrolę nad sprzętem?
Klient - tak trudno to zrozumieć? Klient płaci, klient wymaga i klient nie lubi być robiony w balona. Odkrywa że oprogramowanie ma problem - zgłasza to i mają krótki termin na usunięcie wady. Nie ma wymówki, zwłaszcza że w oprogramowaniu wolnej konkurencji to działa, a użycie tego oprogramowania blokowane jest przez producenta. A jeśli okaże się, że producent/sprzedawca o tym wiedział i nie poinformował spokojnie może zgłosić się do prokuratury. To co robi Stratasys jest zupełnie bez znaczenia, więc się nim nie podpieraj.
Wtrącenie przysłoniło sedno przekazu?
Nie było przekazu. Wtrącenie pokazało tylko, że tak naprawdę nie wiesz dlaczego RAMPS jest kiepskim projektem. Ważne jest te słowo "dlaczego". Albo masz wiedzę, albo jej nie masz. Kiedy się jej nie ma, to pisze się farmazowny o kiepskich elementach, tylko po to aby tylko wyjść na mądrego i przykryć swoją niewiedzę. Braki wyłażą na wierzch przy tak prostym RAMPSie.
1. Temat o jakiejś drukarce
2. Ktoś rzuca idiotycznymi argumentami opartymi na "widzimisiźmie" licząc, że fekalia się przylepią
3. Inni userzy starają się te argumenty obalić ale i tak robi się zamęt
4. "Nie róbcie kolejnej wojenki"
5. Temat zamknięty, syf zostaje.
1. Oprogramowanie jest nieodłączną częścią drukarki Zortrax
2. Widzimisie to jest twoje. Postępuj zgodnie z nim, to może ci się trafić prokurator. Podstawę prawną podałem parę postów wyżej. Nie wiem co robisz i nie interesuje mnie to. Ale znajomość przytoczonego artykułu ci nie zaszkodzi.
3. Bo kierują się "widzimisie" które prowadzi wprost do wspomnianego artykułu.

4 i 5 bez znaczenia.
Właśnie tak zdechła internetowa społeczność RepRapowa w Polsce w 2014r.
Ale czy była to najpierw społeczność?
// Użytkownik zbanowany permanentnie.
kaloria
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 43
Rejestracja: 15 wrz 2016, 19:00

Re: Zortrax - kaloria stosuje FUD :)

Post autor: kaloria »

Pierwsze zdanie z definicji FUD
strategia ograniczenia zdolności zajmowania rynku przez konkurenta
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
// Użytkownik zbanowany permanentnie.
Zablokowany

Wróć do „Newsy”